soda bebeğin gazını önlermi?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve mysever tarafından 13 Nisan 2008 başlatılmıştır.

13 Nisan 2008
    Konu Sahibi : mysever
  1. mysever

mysever Üye Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    arkadaşlar hamileyken günde 1 tane soda içmenin bebek doğduktan sonra gazı önlediğini duydum bi fikriniz varmı?
  2. 14 Nisan 2008
  3. ocean_exprss

ocean_exprss Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Sodanın gazı önlediği konusunda birşey duymadım ama doktorum maden suyunun kalsiyum ve minerla deposu olduğunu ve içmem gerektiğini söyledi.Mide bulantısına ve hazımsızlığa çok iyi geliyor.Ben günde iki tane içiyorum.Tavsiye derim...
  4. 14 Nisan 2008
  5. _SakURa_

_SakURa_ REYYAN..Hayat..Gerisi Boş Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    annem kızkardeşime hamileyken günde 2 tane içerdi, valla çok fazla gaz sorunu yaşamadık orası nasıldır bilemem ama bizimki 6 aylıktan itibaren soda içmeye başladı :roflol: :roflol: :roflol: annem içmye başlasın o da atlar :roflol: gizli içiyoruz bu yüzden :-)
  6. 14 Nisan 2008
  7. doktorum maden suyunu içebildiğin kadar içmen iyi dedi.Günde 4 taneye kadar içiyorum tabi midemdeki yanmaya -ekşimeyede iyi geliyor.Ayrıca geçenlerde sitede hamileyken içilen maden suyunun doğum sonrası bebeklerde sarılığa iyi geldiğini duydum,yani maden suyu içen annenin bebeği sarılık olmuyormuş.Ben ilk hamileliğimde de çok içiyordum,oğlum sarılık olmamıştı.Acaba diyorum doğruluk payı var mı?
  8. 14 Nisan 2008
  9. gelincik_01

gelincik_01 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım doktorumda bana günde 1 tane soda içebilirsin demişti. ama açıkçası ne yararı var bilmiyorum..
  10. 14 Nisan 2008
  11. yelsan

yelsan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım bende günde 1 tane içiyorum 7.ayımdayım yeni başladım gerçi
    çok yararlı mineraller var bende sarılıgı engelediğini duydumm eger gaz içinde yararlıysa sevindim
  12. 6 Temmuz 2008
  13. _SakURa_

_SakURa_ REYYAN..Hayat..Gerisi Boş Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bak bunu hiç fduymamıştım ama şimdi farkettim de kardeşimde ne sarılık oldu ne gaz problemi ne de idrar yollarıyla ilgili bi problem oldu. doğumdan sonraki bi kontrolde annem çok maden suyu içtim hamilelikte deyince doktor çok iyi demişti, bebek için faydalarını görebiliyorsunuzdur şimdi.

22 ay sonra ben de içicem inş. :-)
  14. 7 Temmuz 2008
  15. TRAKYALI

TRAKYALI Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    günde 1 tane kafi kızlar fazla içildiği takdirde zararrı olur diye düşünüyorum sonuçta içinde asitte barındıorıyor.hem her maden suyunuda tüketmeyin en iyi markalar kızılay va akmina