soğan -incir-keçiboynuzu vb kürlerle hamile kalanlar tavsiyenize ihtiyacım var

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve sweetbaby tarafından 29 Aralık 2008 başlatılmıştır.

29 Aralık 2008
    Konu Sahibi : sweetbaby
  1. sweetbaby

sweetbaby Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    nerdeyse 1,5 yıl oldu bebek yolu bekleyeli i düşüğüm oldu 6 ay önce.sömestr tatilinde doktordan yardım almadan önce soğan,incir ya da keçiboynuzu kürleriyle başarıya ulaşanlar varsa bu kürlerin nasıl yapıldığına dair yardımlarınıza ihtiyacım var. şimdiden sağolun.

2. 29 Aralık 2008
  3. Civciv81

Civciv81 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ww.saracoglu.at diye bir adres var, burada Kürler altında soğan kürü vb. birçok kür hakkında bilgi bulabilirsin.hatta hasta görüşleri kısmını da okumanı tavsiye ederim.

4. 2 Ocak 2009
  5. zug

zug Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm benim pcos sorunum var.12 gün soğan kürü uyguladım.şuan incir kürünü uyguluyorum.bugün 5.günüm.kürlerin tariflerni verebilirim.
    soğan kürü:
    1 ota boy (kabuğu kahverengi olandan )soğanın en dış kabuğunu soyup kaynamakta olan 2subardağı suyun içine at ve 5 dk.kaynat ılık oalak 1 su bardağı iç.(yemeklerden 10 dk önce) bu kürü 15 gün günde iki öğün uygula.
    incir kürü:
    kaynamakta olan yarım litre suya 10-15 tane incir atılır ve 20 dk.kaynatılır ılınınca süzülür ve 2ye yada 3 e bölünerek öğünlerden 15 dk. önce içilir.21 gün uygulanır 7 gün ara verilir.tekrar 21 gün uygulanıp kür sonlandırılır.
    umarım bilgiler işine yarar.

6. 2 Ocak 2009
  7. sweetbaby

sweetbaby Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok sağol canım bu ay da bunları uygulamak isiyorum. tam tarifi arıyodum iyi oldu çok teşekkürler. bakalım işe yarıcakmı olmadı bize doktor yolu gözüküyor.

8. 3 Ocak 2009
  9. meryemmeryem

meryemmeryem Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba kızlar..yaklaşık 10 aydır evliyim 5 ay önce 4 haftalıkken bebeğimi düşürdüm,kan pıhtılaşması varmış,doktorum folik asit ve aspirin verdi günde 1 tane içiyorum,tekrar hamile kalmak istiyorum hemde nasıl,kimse düşük yaptıgımı bilmediği için artık sormalarından bıktım bebek yokmu yokmu demelerinden..neyse şimdi herşeyime yediğim içtiğim herşeye dikkat ediyorum..Prof. Dr. Ibrahim Adnan SARAÇOĞLU : sitesinden yazılanları okudum inanılmaz herkes keçiboynuzu küründen olumlu sonuclar aldıgını söylüyor tabiki once allahın rızasıyla ama ne bileyim umut işte..kullanan arkadaşlarımız varmı veya başka kürleri bilen.. bilgilerimizi burdan paylaşalım lütfen..şimdiden tüm isteyenlere en kısa zamanda sağlıklı gebelikler diliyorum.umarım en kısa zamanda anne oluruz.

10. 6 Haziran 2009
  11. nezooo

nezooo çok bekletme abini tamam mı minik:) Üye

Beğenildi:
    417
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    83
    ya bunlari hangi zaman diliminde kullanicaz onu da soylersen cok sevinirim ayni andami kullanicaz bilgilendirisen sevinirm...

12. 8 Haziran 2009
  13. cicekcik

cicekcik 02.08.10 Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba nezo kürler aynı anda kullanılmıyor kesinlikle. soğan kürü yapılıypr önce rahmi yumurtlaıkları temizliyor regliden 10 gün önce diyor ama burda bazı yerlerdde okudum reglinin ilk günü başlayanlarda var soğan kürüne soğan kürünü 15 gün uyguladıktan sonra incir kürünü bir sonraki reglinin 2.3 günleri başlayabilirsin. ben soğan kürü yapmadım aslında iki tane miyon var bende yapsaydım iyi olurdu ama doktorum şu anlık hamile kalmana engel durum yok dediği için reglimin 2. günü direk incir kürüne başladım 21 gün içcem işte. bal tarçın çörekotundada arada yiyorum hergün kür yapar gibi değil de arada da adaçayı içiyorum ama adaçayını yumurtlama zamanından sonra içmiycem olası gebeliklerde düşüklere sebep oluyormuş .
    umarım tüm dileklerin istediğin gibi olur. isteyen herkes biraz önce hamiş kalır. :ecrin_bebek:

14. 8 Haziran 2009
  15. nezooo

nezooo çok bekletme abini tamam mı minik:) Üye

Beğenildi:
    417
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    83
    tesekkur ederim ben su anda reglyim zaten simdi sogan kurune baslayayim bir sonraki regli gunundede incir kurunu denerim tesekkur ederim ...

16. 8 Haziran 2009
  17. cicekcik

cicekcik 02.08.10 Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ne demek nezocum yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

18. 8 Haziran 2009
  19. Fei_Lian

Fei_Lian Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok ilginç gelicek belki ama soğan kürü bende işe yaradı.
    PCo luyum. bebek içinse daha çok erken diy6e düşünüyordum. Annem duymuş soğan kürünü. Yumurtalıkları temizliyor diye 2 hafta içirdi bana... sonrasında da yaklaşık4 ay sonra bebek haberi geldi... şimdi 3 aylık hamileyim...

yılda bir kür uygulanıyor, soğanın en ince kabuğunu alıyorsunuz sadece... kapağı kapalı şekilde 5 dk kaynayacak, özü suyuna geçecek... ılıdıktan sonra 1 su bardağı için... sabah kalkınca ve akşam yatmadan önce günde 2 kere için... Şifalar olsun herkese...