Soğan Kürü Deneyenler Yorumlarınıza İhtiyacım Var

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve laubali tarafından 21 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

21 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : laubali
  1. laubali

laubali EYÜB MUSTAFA´M GELIYOR! Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaslar
    Ben 7 yillik evliyim, 6 senedir cocuk icin ugrasiyoruz. Endometriose hastasiyim tüplerimde kalici sivi birakmis bu hastalik. Gebelik elde edemiyoruz cünkü tüplerden akan sivi rahimdeki embroyu öldürüyor, sperme gecit vermiyor yada gebelik olsa ilk haftalarda adet gibi akip gidiyor. Cok zor bir durum, ama ben bu bilgiye gecen ay sahip oldum halbuki 6 sene icinde 6 asilama, 8 tüp bebek hatta hepsi blastosiste giden yumurtalar elde etmistik. Malesef duyarsiz bir doktorum oldugu icin tüpteki sorunu söylemedi, geride kalan bir sürü hayal kirikligi, emek ve tabii bide giden para.

Sizlerden ricam sogan kürü denedikten sonra kac ay icinde hamile kaldiniz, ne kadar devam ettiniz ve adet döneminde ne gibi degisiklik gördünüz yani adet miktari, rengi vs. Ve sizdeki sorun ne?

Benim bu ilk adetim sogan küründen sonra ve rengi cok acik, sivi biciminde geliyor, miktarida öncekilere göre daha az.
    Aranizda kullanan varsa lütfen sizde yasadiklarinizi paylasin ve bakalim kime nasil geliyormus bu sogan kürü.

2. 21 Mayıs 2009
  3. Duru_

Duru_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Sevgili laubali
    Bende yeni başladım soğan kürüne adet şekli bendede aynı ancak uzun süredir araştırıyorum genelde belirtiler herkeste aynı, korkulacak bir durum olduğunu sanmıyorum ,gelişmelerden birbirimizi heberdar edelim bakalım ne sonuç alacağız SEVGİLER

4. 21 Mayıs 2009
  5. laubali

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba canim
    Bilmiyorum bazileri cok siddetli kanamam oldu vs falan yaziyor, ben hic bir degisiklik görmedim, hala ayni adet sancisi, iste yanlizca miktari az ve cok sulu geliyor. Acaba tüpteki sivilarmi kanla akiyor o yüzdenmi bilmiyorum. Sen suan adetlimisin? Bitsin tekrar basliyacam, galiba bir sonraki adet döneminden 10 gün önce baslamam gerekiyormus. Daha erken baslasam olmazmi?

6. 21 Mayıs 2009
  7. Duru_

Duru_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

8. 21 Mayıs 2009
  9. RELAX

RELAX hos geldın guzel kızım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar bnede sogan kurunu uyguladım adetım bıttıkten 10 gun sonra basladım ama ertesı yıne kanamam basladı ama soganı yapmadan once dr pko var demıstı yaptıktan sonra yıne dra gıttım gecmıs dedı sanırım ıse yaradı

10. 21 Mayıs 2009
  11. laubali

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Duru
    Aynen benimde adetim o sekilde geliyor, insallah dedigin gibi icerdeki iltihaplari attigi icin farklidir ama anlamadigim kanama miktarim neden öncekilerine göre daha az, halbuki ben sakir sakir akar diyordum. Insallah acik pembe olmasi icerdeki sivilari atiyor anlamina gelir ama 4-5 ay devam edecegim, gebelik elde edemezsek, yine, o zaman tüplerimi baglatacagim.
    Dedigin tortular benim basimada cok kez geldi normal adetliyken bir yandan disari atmasi tabiiki iyi icerde kalsa kist veya baska sorun olusturacak. O yüzden icimizi ferah tutalim insallah yolun sonunda hedefimize ulasiriz.

12. 21 Mayıs 2009
  13. laubali

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Relax
    Cok süper masallah o kadar tez etkisini gösteriyormu. Peki sen cocuk sahibi olmak icinmi kullandim yoksa iceriyi temizlemek amaclimi?

14. 21 Mayıs 2009
  15. Duru_

Duru_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canım istersen 15 gün soğan kürünün ardından 21 gün incir kürü dene ben öyle yapıcam yani 15 gün soğan kürü kür bittikten 3 gün sonra 21 gün incir kürü 7 gün ara 21 gün tekrar incir kürü protokol bu saraçoğlu hocanın sitesinde

16. 21 Mayıs 2009
  17. laubali

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Ya bu incirin tadi nasil? Hayatimda hic yemedim ve sevmiyorum, tadina baktinmi diyecen bi kere baktim icindeki o taneler sayesinde nerdeyse kusuyordum. Uygulamasi aynimi?

Simdi ben 15 gün kullandim sogan kurunu, suan adet görüyorum bundan sonra sogana devammi edeyim yada inciremi geceyim? Sanirim ikisi bir arada kullaniliyormus?

18. 21 Mayıs 2009
  19. Duru_

Duru_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    İkisi bir arada kullanılmıyor bir küre devam ederken ikinciyi önermiyorlar ayrıca soğan kürüne başladığında adet bile görüyor olsan 15 günü tamamlayana kadar soğan kürüne devam etmen gerekiyor aldığım bilgilere göre ...incire gelince :) inciri yemiyosun 15-16 adet inciri yarım litre kaynayan suya atıyor 20 dk kaynatıyorsun ağzı kapalı olarak,sürenin sonunda altını kapatıp ılımasını bekliyor,süzüyorsun süzdüğün suyunu 2 yada 3 e bölerek öğünlerden 15 dk önce içiyorsun
    hepsi bu