Sokak hayvanları için bir kap su lütfen..

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve hera.zeus tarafından 14 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

14 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : hera.zeus
  1. hera.zeus

hera.zeus Geçmiş,geçmiştir..!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    biz ramazan aylarında susuzluktan açlıktan ve sıcaktan şikayet ediyoruz...peki sokaktaki hayvanları düşünüyormuyuz.. biçoğumuz buna hayır diyor.. bizim iftarımız var ama onlar bazen günlerce aç ve susuz duruyorlar. herkesi bu konuda duyarlı olmaya çağırıyorum.. (LÜTFEN) herkes kapısının önüne bir kap su biraz içine ekmek doğrayıp süt koymalı....bu bize göre cok basit bişey ama onlar için yaşama hakkı.. onların yaşamaya hakkı var dünya bizim olduğu kadar onlarında birsürü hayvan açlıktan ve susuzluktan ölüyor... buna göz yummayalım... sizin karnını doyurduğunuz her hayvan belki ölmekten kurtardığınız bir hayvan olucak.. belki yarın öbürgün öldüğümüzde bu hayvanlar bizden şefaatçi olucak.. siz bir kap sudan sütten hiçbirşey kaybetmezsiniz ama onlar yaşam hakkı kazanırlar.. onlara lütfen yardım elinizi uzatın...

2. 19 Ağustos 2010
  3. Aleyna8

Aleyna8 pamuğum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yollarda yürürken sürekli bakıyorum ama malesef o kadar azki bir kap su bırakan duyarlı insanlar..çöplerin içinde yiyecek ararlarken görüyorum ya üzülmemek elde değil,,buna bir care bulunmalı ama ne...belediyelerde sorumlu biraz kampanya yapsalar ya ne güzel olur bu konu ile ilgili yazılar olsa broşürler dağıtılsa belki hatırlatmış olurlar insanlara..bilmiyorum işte caresiz kalınca aklıma gelen bu oldu ama nerde bizim duyarlılığımız..ne var yani bir kap suyu bırakmak bu kadarmı zor geliyor insanoğluna..yada ne bileyim televizyonlarda herseyin tanıtımını reklamını yapıyolar bu sokak hayvanları içinde yapsınlar insanları yönlendirseler,herkez evinin önüne yada çöp kutularının yanına bir kap su biraz yemek bıraksın kampanyası yapıp duyursalar...

4. 22 Ağustos 2010
  5. LadyFlora

LadyFlora Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    size helal olsun bu konuyu açtığınız için... herkes lütfen bu konuda duyarlılık göstersin.. can dostlarımıza bir kap su!! hatta bi kap mama!!

6. 22 Ağustos 2010
  7. BinbirRenk

BinbirRenk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Susuzluğun ne demek olduğunu herkes bilir ama en iyi oruç tutanlar anlar.
    Hayvanlar konusunda duyarlı olanlar elinden geleni yapıyor, kampanyalar da var ama hiç aklına bile gelmeyenler de var maalesef.:gitme:
    Gece yürüyüşte gördüm bir yardımsever boş araziye geniş kapta su koymuş bir de yanına 5lt.lik dolu damacana koymuş eğer biterse doldurulsun diye. Görsem tebrik edecektim.
    kapları ertesi gün çöpçüler atmasa duyarlılık olsa hepimize yetecek kadar yiyecek ve içecek var ama bu konuda aile eğitimi önemli işte.
    Anneler tiksinerek bakıp geçerse çocuk da onu taklit ediyor ne yazık ki.alsanaalsanasmile

8. 22 Ağustos 2010
  9. sevinctas

sevinctas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    dostlarımıza bir kap su, bir kap yemek... onlarda can...
    lütfen...

konu sahibi arkadasım, bu konuyu açtığın için çok teşekkürler... keşke herkes sizin gibi duyarlı olsa...

10. 22 Ağustos 2010
  11. Aleyna8

Aleyna8 pamuğum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    özellikle çöp kutularının etrafında topladıkları için sevimliler oralarada bırakıyorum su mama ama malesef bugün bırak yarın git çöpçüler toplamış oluyor su kaplarını vs...sinir oluyorum valla.yani ne istiyolar hayvanların mama su kaplarından..su kabında zaten su var görüyolar mama kaplarıda etrafı kirletmiyoki zaten hayvancıklar silip süpürüyorlar yiyorlar kalıntı olmuyorki ne diye dokunuyolar anlamadım..koskoca şehirde hayvanlara karınlarını doyuracak minicik bir bölümü cok görüyorlar bana göre...bu duruma gercekten çözüm arıyorum kendimce,aklımdan gecen su,,bıraktığım kaplara yazı yapıştırmak...hayvanların su ve mama kaplarına dokunmayın diye..bir kösede duruyor işte kaplar ne demeye alıp atıyolarki gercekten sinir bozucu...

12. 22 Ağustos 2010
  13. Madamiks

Madamiks Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    Hadi yemek veremiyorsunuz ama atacağınız bir yoğurt kabına su doldurarak en yakın parka,sokağın başına bırakın,emin olun en büyük sevap olacaktır,hera.zeus'a duyarlılığından dolayı teşekkürler.

14. 22 Ağustos 2010
  15. scallywag

scallywag catmania Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ya diyorum ki bu nihat hatipoğluna bir mail atsak ki adam iyi reyting alıyor bu yemek ve 1 kap su konusunu bir açsa iftara doğru yada sahurda belki insanların vicdanına dokunur..

16. 22 Ağustos 2010
  17. Madamiks

Madamiks Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    İyi fikir :))

18. 23 Ağustos 2010
  19. MaTaHari