Sömestrde eğlenip öğrenmek isteyenlere alternatifler

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve radika tarafından 25 Ocak 2009 başlatılmıştır.

  25 Ocak 2009
  Konu Sahibi : radika
 1. radika

  radika Popüler Üye Üye

  Katılım:
  22 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.046
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  Sömestr’de eğlenip öğrenmek isteyenlere alternatifler  Bu hafta sonundan itibaren ilköğretim ve ortaöğretimdeki öğrenciler 15 gün boyunca tatil yapacak. Bu uzun sürede birçok kurum öğrencilere yönelik aktiviteler düzenledi. İşte, sömestrde eğlenmek isteyenlere yönelik aktiviteler:

  Bugs Bunny Boğaz’da  Kuruçeşme Arena, 27 Ocak’tan itibaren 3.500 metrekarelik bir çadırla dünyanın en güzel manzaralı buz pistine ev sahipliği yapacak. İçim Smart ana sponsorluğu’nda Türkiye’ye gelecek olan "Bugs Bunny Buzda" gösterisi için BKM, Kuruçeşme Arena’ya Boğaz manzaralı bir çadır kuruyor.  1000 metrekarelik buz pistinin üzerine kurulacak olan çadırın Boğaz tarafındaki şeffaf duvarı sayesinde her gösteride 2300 kişi bir yandan buz üstündeki macerayı bir yandan da doyumsuz Boğaz manzarasını izleyebilecek.  Tüm dünyada çocukların sevgilisi olan ünlü çizgi film kahramanı Bugs Bunny, Jules Verne’in dünyanın tüm dillerine defalarca çevrilen, pek çok sinema filmine konu olan ’80 Günde Devr-i Alem’ isimli romanından hayata geçirilen "Bugs Bunny Buzda" gösterisinde, Daffy Duck, Tweety, Sylvester, Speedy Gonzales, Granny (büyükanne) ve Tazmanya Canavarı da yer alıyor.  2006 yılında dünya turnesine başlayan ve 17 farklı ülkeden 50 kişinin oluşturduğu Bugs Bunny ekibi, dünya turnesi kapsamında 2010 yılına kadar 1000 gösteri yapmayı hedefliyor.

  Dünya turnesi kapsamında gösteriler 2 hafta sürecek. Buz üzerinde yaratılan New York şehrinde başlayan gösteri önce Arizona’ya, oradan da Meksika ve Brezilya’ya taşınıyor. Birbirinden eğlenceli çizgi karakterlerin buz üstündeki macerası daha sonra okyanusu aşıyor ve Avustralya, Çin, Hindistan, Afrika ve Rusya’da devam ediyor. Bugs Bunny, kimi zaman kaçtığı kimi zaman da kovaladığı diğer arkadaşlarıyla birlikte Paris’te romantik bir gezi de yaparak, 80 günlük seyahatini yine New York’ta sonlandırıyor. 80 günlük bu seyahatin 2 perdelik hikayesi, rengarenk kostümler ve akıl almaz paten gösterileri ile renkleniyor.
   
 2. 25 Ocak 2009
  Konu Sahibi : radika
 3. radika

  radika Popüler Üye Üye

  Katılım:
  22 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.046
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  Tiyatro sevenlere  Doğuş Üniversitesi ve Eti Çocuk Tiyatrosu işbirliğiyle çocuklara ücretsiz tiyatro sunuluyor. Eti Çocuk Tiyatrosu’nun sahnelediği, Carlo Collodi’nin kaleme aldığı, bir çocuk edebiyatı klasiği olan Pinokyo, sömestr tatili boyunca tüm çocuklara ücretsiz. ETİ Çocuk Tiyatrosu’nun eğitici olduğu kadar eğlendirici olan yeni sezon oyunu; kukla ustası Gepetto’nun yaptığı Pinokyo’nun gerçek bir çocuk olma hayaline ulaşmasının hikáyesini anlatıyor.
   
 4. 25 Ocak 2009
  Konu Sahibi : radika
 5. radika

  radika Popüler Üye Üye

  Katılım:
  22 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.046
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  Kayak keyfi yapmak isteyenlere  11 yıldır düzenlediği kış kampları ve yaz kampları ile binlerce çocuğa ve ailesine rehberlik eden Caddebostan, sömestr tatilinde Uludağ’da 8-18 yaş grubuna yönelik bir tatil imkanı sunuyor.  25 - 31 Ocak ve 1 - 7 Şubat tarihleri arasında 2 dönem olarak düzenlenen kampa snowboard veya kayak öğrenmek yada bu spordaki becerilerini geliştirmek isteyen çocuk ve gençler katılabiliyor.  Kampta, eğitimler dışında kızak yarışları, gece eğlenceleri, kareoke, langırt turnuvaları ve sinema gösterimleri yan aktiviteler olarak yapılıyor.  Kampçıların birbirleriyle daha iyi kaynaşabilmesi ve daha iyi eğitim alabilmeleri için kontenjanlar 44 kişi ile sınırlı tutuluyor. Her 4 kampçı için 1 eğitmen görev yapıyor. Bütün kampçılar, her türlü duruma karşı sigortalanıyor ve kamp boyunca aileler SMS ile bilgilendiriliyor.
   
 6. 25 Ocak 2009
  Konu Sahibi : radika
 7. radika

  radika Popüler Üye Üye

  Katılım:
  22 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.046
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  Sinema öğrenmek isteyenlere  Santralİstanbul’un yarıyıl programı çerçevesinde düzenlediği Film Atölyesi, çocuklarda yaratıcılığın gelişmesine katkıda bulunmak, takım çalışmasının ve teknik becerilerin gelişimine olanak sağlamak amacıyla tasarlandı. 7-12 yaş grubu çocuklara yönelik atölye, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü tarafından yürütülecek. Çocuklar, senaryo, yönetmenlik, mekan kurgusu, kamera kullanımı ve montaj gibi film yapım sürecinin çeşitli aşamalarını deneyimleyerek, perde arkasına ve çok daha fazlasına yolculuk yapacaklar. Küçük sinemacılar bu yolculuk boyunca sanatsal yaratıcılık ve profesyonel çalışma deneyimi edinecekler.  Tarihler: 2-7 Şubat 2009, 10.00-13.00 arasında
   
 8. 25 Ocak 2009
  Konu Sahibi : radika
 9. radika

  radika Popüler Üye Üye

  Katılım:
  22 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.046
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  Tatilde yoga öğrensin diyenlere  Rainbow Kids Oyun ve Eğlence Merkezi bu tatilde çocuğunuzun keyifli vakit geçirmesi ve ileriki yaşantısında da sağlıklı bir birey olabilmesi için yoga ile tanıştırmayı öneriyor. Yoga uzmanı Gülbin Eflin Yakut tarafından verilen eğitimlere 4-12 yaş arası tüm çocuklar katılabiliyor. Yoga haftanın iki günü birer saatten toplam 2 saat yapılabiliyo