son 3 ayda beslenme ve omega 3

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve moonlight_10 tarafından 18 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

18 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : moonlight_10
  1. moonlight_10

moonlight_10 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar ben balık yiyemiyorum bu yüzden omega 3 ü alamıyorum sadecegünde 3 civarı ceviz yiyorum.bebek için çok gerekli imiş son üç ay,eczaneden hazır alıp kullansam zarar lı olur mu benimle aynı sorunu yaşayan var mı?

2. 18 Temmuz 2009
  3. buse_burcu

buse_burcu rabbim sana emanet Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    doktoruna danışmadan alma canım

4. 18 Temmuz 2009
  5. mervis_21

mervis_21 Minik CELAL'in annesi :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende yiyemiyorum balığı ama şöle de bişi var her balıkta omega 3 bulunmuyor vehamilelikte bazı büyük balıkların tüketilmesi zararlıymıs.çünkü bu balıklarda civa miktarı fazlaymıs ve bu ağır metal bebeğin beyninde birikebilen bir maddeymiş bu da zeka geriliklerine sebep oluyormus.bence dr.na sormadan hiç bişi kullanma ben de sormayı düşünüyorum.saglıkla alırsın inş bebeğini kucagına

6. 19 Temmuz 2009
  7. sevdicicegim

sevdicicegim ANNEYİM MUTLUYUM :) Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    bende balık yiyemiyorum vede çok merak ediyorum ne gibi zararları var bu konuda banada yardımcı olmuş olursunuz:dance:

8. 19 Temmuz 2009
  9. ogretmenim

ogretmenim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    semiz otunda omega 3 ve b2 b6 gibi vitaminlerin oldugunu okumustum.balik yiyemiyorsaniz semizotu salatası/yemeği tuketin derim
    balik konusuna gelince ben de balik icn dikkat edilmesi gerektigini biliyuroum.

10. 19 Temmuz 2009
  11. cingene00

cingene00 31 ağustos... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    bende balık yiyemiyorum malesef.. doktorum bana balık yağı yazdı.. onu kullanıyorum..

12. 19 Temmuz 2009
  13. cmr

cmr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende öncelikle doktoruna danış derim, beni ilk 6 ay takip eden doktor böyle ekstra takviyelere ihtiyaç duymamıştı folik asit ve demir ilacı dışında. omega takviyesi almayan anneleirn bebeklerinin daha sağlıksız olduğu ya da bunları kullananların bebeklerinin daha zeki olduğu yönünde bi veri olmadığını, bunların doktorların tercihine kaldığını sölemişti ve küçük bi istatistik yapmıştı bize bu ilaçları üretenlerin kazandıkları paralarla ilgili, gerçekten dudak uçuklatıcıydı.
    ama malesef doktorumu değiştirmem gerekti ve yeni doktorum balık yağı verdi, şimdi kullanıyorum.
    benim fikrim dğal yolla besleme en iyisi, balık yiyemiyosanız omega içeren diğer yiyecekler alın, her gün ceviz tüketin mesela. ben haftada 1 küçük kutu ton balığı yiiyorum balık tüketmediğim için. ton balığıı da büyük bi balık olmasına rağmen civa içermiyor diye biliyorum. ilk doktorum güvenle yiyebileceğimi sölemişti ton balığını.

14. 19 Temmuz 2009
  15. pxixrpxixr

pxixrpxixr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    5 aylık hamileyim. Ben de balık yiyemiyorum. Toplasam hamile kaldığımdan beri 3 kere yemişimdir. Zaten mevsim de müsait değil. Fazla çeşit yok.
    Doktorum günde 1 tablet balık yağı verdi 1 haftadır onu içiyorum. Ondan önce çok bulantım olduğundan vermemişti. Ben de günde 2 adet ceviz yiyordum.
    Doktoruna sorana kadar sen de ceviz yiyebilirsin bence.

16. 19 Temmuz 2009
  17. mervis_21

mervis_21 Minik CELAL'in annesi :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    evet civa içermiyormus ama konserve hamilelere yasak.söle de bişi var netten arastırdıgım kadaraıyla bazı dr.lar haftada bı kac kez tüketmenin sakıncalı olmayacagını sölüyor.bazıları yasak diyor.ben de önceden haftada bi tane yıyodum konserve şimdi bıraktım.korktum bişi olur die.gerçi ben gıda teknikeriyim derslerden bildiğim kadarıyla konserveler zehirlenmelere sebep olabiliyor.bebege baska bır etkisi var mı bilmiyorum.bende ceviz yemeye baslıyacam inş..:lepi: