son 3 ayda kalça ağrısı..

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve kba tarafından 15 Kasım 2009 başlatılmıştır.

15 Kasım 2009
    Konu Sahibi : kba
  1. kba

kba kızımızı koru yarabbim... Üye

Beğenildi:
    301
    Ödül Puanları:
    123
    slm hanımlar..32 haftalık hamileyim ve 2gündür kalça ağrısı çekiyorum..başka hiçbir ağrı yok arada bir belime geçiyor ağrı..bu normalmiş son 3aylık dönemde ama benzer durumu yaşayanlarınız var mı?varsa buna nasıl bir çözüm bulabildiniz mi?

2. 15 Kasım 2009
  3. nerbay

nerbay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun arkadaşım.6. aydan beri bende de kalça ağrısı var.evde az bir iş yapsam akşama sol kalçam acayip ağrıyo.bacağımı kıpırdatamıyorum.gece yatakta dönmekte zorlanıyorum.ama temizlik filan yapmazsam bu ağrım olmuyo.nedenini bende merak ediyorum.bu arada bende 29 haftalık ikizlere hamileyim.

4. 15 Kasım 2009
  5. kba

Beğenildi:
    301
    Ödül Puanları:
    123
    Allah hayırlı doğum nasip etsin arkadaşım..sitede başka bi konu olarak buldum aynı konuyu ve orda bizim durumumuzda olan biçok arkadaşımız varmış meğer:)çoğunluğu 30.haftadan sonra başlamış ve hepsinin dru normal demiş.çatı genişlemeye başladığı için normalmiş..malesef bi çözümü de yok gözüküyor:KK43: bol bol dinlenicez yapacak bişey yok ne yazık ki..inşallah geçer en azından azalsın ona da razıyım ben:)

6. 15 Kasım 2009
  7. nerbay

nerbay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    allah tüm hamilelere hayırlı doğumlar nasip etsin.desene doğuma kadar idare edeceğiz artık.ama umarım azalır ağrılarımız.böyle giderse yemek yapmakta bile zorlanacağım.

8. 15 Kasım 2009
  9. DUYGUSUZduygu

DUYGUSUZduygu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    inanin dün sag kalcamin agrisindan yürüyemedim... ;(

10. 15 Kasım 2009
  11. kba

Beğenildi:
    301
    Ödül Puanları:
    123
    inanırım çünkü bende sağ kalçamdan ağrı çekiyorum..bu hiç hesapta yoktu ya nerden çıktı anlamadım:)

12. 15 Kasım 2009
  13. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    gecmis olsun hepinize.
    benimde çok ayakta kalinda siddetli agrilarim oluyor. yatsamda otursamda gecmiyo bu agri.
    kendimi fazla yormayinca olmuyor bu agrilar bunu fark ettim.
    doktorlar bosuna demiyor son aylarinizde bol bol dinlenin diye.

14. 15 Kasım 2009
  15. melek_law

melek_law Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar sizinkiyle aynımı bilmiyorum ama benim de hamileliğimde sürekli bacağım ağrıyordu. Sonra geçti. Doğumdan sonra inanılmaz bir kalça ağrısı çektim, yürüyemedim resmen. Doğum yapalı 55 gün oldu ancak biraz azaldı. Doğumdan sonra dikkat edin kendinize çünkü bir çok kişi dizinden ve kalçasından çekiyor. Benim kalça eklem yerinde ödem oluşmuş yani ltihap var tedavide olamıyorum çünkü bebişimi emziriyorum. Bel fıtığıda çıktı. Size tavsiyem bebeği günde nerdeyse 50 defa kucağımıza aldığımızdan ters hareketlerden kaçının ve bebeği yakınlarınız kucağınıza versin özellikle emzirirken.

16. 15 Kasım 2009
  17. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    23.haftadan beri bendede ara ara yoruldum gunün gecesi yatarken oluyor yani aya kalktikda faLan fark ediyorum anca bunu dehst bisey 25.haftadayim daha umarım siklasmaz

18. 17 Kasım 2009
  19. mitige

mitige Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim de sağ kalçamda ve kuyruk sokumumda ağrı oluyo. temizlik yapınca uzun süre eğilerek bişey yapınca felaket oluyo. ama beni yatağım rahatlatıyo. yarı ortopedik yatağımız yatakta bikaç saat dinlenince geçiyo.