son anda transfer olamayanlar...

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve dervis tarafından 3 Mart 2009 başlatılmıştır.

3 Mart 2009
    Konu Sahibi : dervis
  1. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar
    tedavinin sonuna kadar gelip de transfer aşamasında kalmış olanlar var mı? benim cumartesi günü 5 yumurta toplanmıştı, sadece 2si olgundu, teki döllendi bugün transferim vardı, ama tek olan embriyo da 3. kalite olduğu için transferim yapılamadı.. tedavisi böyle yarım kalanlar, transferi yapılamayanlar var mı aranızda? son aşamada bunu yaşamak da çok zormuş, ben hala çok üzgünüm ama hayırlısı böyleymiş diyorum kendime...:1shok:

2. 3 Mart 2009
  3. firstNimbus

firstNimbus Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım çok üzüldüm.ama her işte bir hayır vardır demek lazım.bak benim çok güzel döllendiler bölündüler transfer çok başarılı geçti dediler zamanı gelince hamile olduğumu öğrendim veee sonrada dış gebelik oluştuğunu... şimdi ortada ne bebek var nede yırttığı tüpüm.ben genede ümitliyim gelecekten. sende ümidini kaybetme sakın.

4. 3 Mart 2009
  5. nilen

nilen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    108
    transfer yapıldıktan sonra olumsuz sonuç alsaydın daha kötü olurdu emin ol ...bidahaki denemene güç topla..birde bi şey soracağım zannedersem öğretmensiniz dönem ortası sorun
    olmuyor mu tedavi biz bir sevk alsak yüzleri asılıyo idarecilerimin bide olumsuz olursa şokunu
    yazın atlatırım diye pek okul vakti tercih etmiyorum...bol şanslar

6. 3 Mart 2009
  7. tess

tess Guest

canım hiç üzülme anatolia da ilk denemede banada uzun protokol uygulamışlardı ve protokol öyle bir uzamıştıki 6000 ünite ilaç kullanmıştım. 3 embriyo elde edildi üçüde 2ab idi yani 3 e çok yakındı. senin gibi çok üzülmüştüm. Sonra protokol değiştirdiler mikrodoz4500 ünite kullandım 3 adet embriyom grade 1 bi tane 2 tane grade 2 oldu. sonra antagonist 2400 ünite 2 adet grade 1 oldu. sonra gene antagonist 1800 ünite 7 adet blastosistim oldu. henüz hamile değilim . sadece şunu düşün bu bir deneyimdi yumurtalarım uzun protokole cevap vermedi ama geçecek. Sanırım senin fsh iyi çıktı ondan uzun protokol denediler. Bu gibi durumlar olabiliyor. Benim fsh 4 tü ona bakıp dayadılar lucrini oda yumurtlamayı fazla baskıladı.
    Kısacası şu doğru protokol bulunduğunda bir sürü yumişin olacak ama sakın benim gibi yarım dua etme allahım bana bir sürü kaliteli yumurta ver gibi. Allahım bana hayırlısıyla bir evlat nasip et de.

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Mart 2009
  8. 3 Mart 2009
  9. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Nilen, izin konusunu bu senelik hallettim, sana da mesaj attım buarada, dediğin gibi sanırım olumsuz sonuç alsaydım belki daha çok üzülecektim şu aşamada, sen hangi aşamadasın?

Tess, sanırım aynı durum bende de sözkonusu şuan, bana 3 ay çeşitli ilaçlar verdiler Anatoliada, 3 ay sonrası mikrodoz uygulayacağız dedi doktorum,benim fsh şu aşamada iyiydi, ama şimdi mikro doz önerdi, 5 yumurta toplanmıştı , ama sadece 2si olgundu dediğim gibi, ve sadece 1i döllenmişti, o da 3. kalite olduğu için transfer yapmamayı uygun buldular, ama inan çok üzüldüm, sen de yaşadığın için anlarsın beni..fsh normalde kaç olmalı, yani en normali ne bunun? bir de bu mikrodoz hakkında bana bilgi verebilirsen sevinirim, nasıl bir protokol ve ne kadar sürüyor? bana şimdi doğum kontrol hapı verdi ve 3 ayın sonunda günde 2 kez lucrine başlayacağız, sonra da gonal-f'e dedi,ama başka birşey bilmiyorum. o an üzüntüden birşey soramadım, sen ne aşamadasın şuan? anatoliaya devam mı?

10. 3 Mart 2009
  11. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    buarada antagonist ve blastosist nedir? bu konuda biraz cahil kaldım da bilgi verirsen sevinirim?

12. 3 Mart 2009
  13. tess

tess Guest

antagonist ilaç protokolünün adı. tedaviye direk adetin 2. günü gonal f le başlanıyor yumurtalar 14 mm olduğunda baskılanmaya başlıyor yani uzun protokolde ki gibi lucrinle başlanmıyor.
    Blastosist eğer 3. günde elde 8 hücreli grade 1 5 ve üzeri embriyo varsa embriyolar 5. güne kadar bekletiliyor ki en iyileri transfer edilebilsin. O embriyolara blastosist deniyor. Normal gebelikte bebegin anne rahmine düştüğü gün blastosist evresidir yani döllenmeden sonraki 5. gündür ilk 4 gün embriyo tüplerdedir.

14. 3 Mart 2009
  15. tess

tess Guest

canım fsh 10 olana kadar sorun yok bizimki çok iyiymişki uzun uyguladılar. Benim ki 4 ama nedeni bilinmeyen bir sebeple lucrin adını verdikleri o ilaç kendisi benim kabusum oldu bizde baskılamayı çok kuvvetli yapıyo kaliteli yumurtamızı kalitesizleştiriyor. Çünkü eğer yumurtalarım kalitesiz olsaydı 5 gün dışarda yaşamazmış ve grade 1 olmazmış bunu bana doktorum söyledi. Lucrin kurbanı olduk yani. Ama fsh bizim gibi olanlarda genelde lucrin bunu yapmıyor.
    Bana da doğum kontrol hapı vermişti ama denemeden 1 ay önce. bana önceden lucrin vermedi 3 ay kullan filan demedi. Denemeye başladığımızda aynı uzun protokol deki gibi kullanmıştım lucrini ancak sulandırılmış bir şekilde.
    Ben anatolia yı 2. tedavimden sonra bırakmıştım son iki denememi hrs de yapmıştım tarık aksuyla. Ancak son ikide negatif olunca bülent beyle konuştum. Oda çok olumlu konuştu sanırım bülent beye döneceğim. Ama antagonist protokol şartıyla.

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Mart 2009
  16. 3 Mart 2009
  17. ikizlerinAnnesi

ikizlerinAnnesi Daima Şükür !!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    derviss canım arkadaşım bundada vardır bir hayır diyecek yeni tedavine odaklanacak ve umutlanacaksın doktorun doğru olanı yapmış transferden sonrası dahada üzücü olabilirdi hem doktorunda senin hakkında bilgi edindiği için daha başka yöntem kullanacaktır bu arada sorun yok diyorsun ama senin yumurtalarda sorun olduğu ortada ilaçlara rağmen 5 yumurta oluşması ki bununda 2 sinin olgun olması tamamen bunu ıspatlıyor tatlım doktorun bu sefer ona göre davranacaktır :KK66:

18. 4 Mart 2009
  19. 35sevi35

35sevi35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende ankalife tüp bebek merkezinde yaptıracağım tüp bebeği gittim çok güzel dr lar çok iyi hemşireler herkes çok cana yakın çok içime sindi adetim gelsin diye bekliyorum geleceğim ankayara ilaçlar 2600 lira tutcakmış senin ne kadar tuttu canım kolaymı tedavi zormu merak ettim beni aydınlatırmısın canım sağol

Son düzenleme: 4 Mart 2009