Son günlerde eşimle çok sık tartışır olduk..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve pinkangell tarafından 26 Ekim 2010 başlatılmıştır.

26 Ekim 2010
    Konu Sahibi : pinkangell
  1. pinkangell

pinkangell evli mutlu çocuklu:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    arkadaşlar daha 5 aylık evliyiz ve bugunlerde herseye tartışır olduk.artık çok bunaldım.kendimi evli değil yanlız hissediyorum.ailemden uzaklardayım.burda ne bir arkadasım ne dertleşeceğim bir insan var.sorunlarımı anneme anlatıyorum ama annem çok üzülüyor birşeyde yapamıyor.kötü olmamak için.eşim benim akrabalarla görüşmemi istemiyor.ki biz çok bağlıyızdır akraba ve ailece.ama eşimin ailesinde yok böle birşey.annende istedğin kadar kal ama akrabalara giderlerse onlar sen benim annemin yanına gitceksin diyor.bu haksızlık değilmi? benim günahım ne?zaten aile hasretiyle yaşıyorum bi arkadsım yok.birde akrabalarımdan uzaklaştırmaya çalışıyor.benim ailem bana gelince sorun yaşıyoruz.rahatsız oluyor.dün 1 saat hıçhıkararak ağladım artık katıldım ama gamsız bikere sarılmadı.askım üzme kendini orta yol buluruz demedi.hiç anlayış göstermiyor.hiç merhamet yokmu bunda ya.gece yine insanlık bende kaldsın dedim sarıldım yatarken.hala sırtı dönük yatıyor.annem de artık bu olaylardan dolayı kalp çarpıntısı başladı.

ne yapmalıyım bu durumda? siz olsanız ne yapardınız? lütfen yardımcı olun çok ihtiyacım var...

2. 26 Ekim 2010
  3. inci_tanesi

inci_tanesi Allah'a emanetsin kuzum Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203
    Öncelikle annenize anlatmamanızı tavsiye ederim. Kadıncağız üzülecek, uzakta bir şey yapamayacak ve Allah korusun hastalık sahibi olacak. Evliliklerde genelde ik 1 yıl yoğun tartışmalar yaşanır. Eşinizi karşınıza alıp konuştunuz mu güzelce?

4. 26 Ekim 2010
  5. gulsum50

gulsum50 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Canım benim sana önerebileceğim şey öncelikle eşinle aranızda geçenleri annene anlatma senden daha çok üzülür annen.
    Akrabalara göndermeme gibi bir durumu varsa bir müddet bekle baskı yapma sonra yavaş yavaş tatlı dille ağlamadan anlatmaya çalış.
    ilk aylarda böyle çok sorunlar oluyor.
    benim eşimde beni anneme göndermek istemezdi sırf bu yüzden evliliğim 6 ayında boşanacaktım ama biraz sustum felan şimdi bu konuda hiç kavga etmiyoruzz.

6. 26 Ekim 2010
  7. kelebe_k

kelebe_k Kafa Nereye Ben Oraya :) Üye

Beğenildi:
    183
    Ödül Puanları:
    153
    off canım yaa offfff.....
    bukadar yapıyorvicdansızlık yapıyor seni ağlatıyor ve sen yatarken sarılarak yatıyosun...niye ?? insanlık sende kalsın diye......işte biz kadınlar bazen nerde nasıl davranacağımızı gerçekten bilmiyoruz.....

aslında senin ilgisiz alakasız davranman gerekiyordu...o sarılsa bile senin sırtını dönüp yatman gerekiyordu...böyle yaparsan hep bekler senden..

8. 26 Ekim 2010
  9. kelebe_k

kelebe_k Kafa Nereye Ben Oraya :) Üye

Beğenildi:
    183
    Ödül Puanları:
    153
    işte bu yaptığın hareketinde, eşininin üzerinde caydırıcı bir etkisi olmuşş.....

bravo.....bazen çok sevsende sen kimsinki beni ailemden uzaklaştırmaya çalışıyorsun düne kadar senmi vardın kardeşim diyip yumruğu masaya vurmak gerekiyor.....

10. 26 Ekim 2010
  11. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Eşiniz akrabalarınızdan ne gördü ki,
    bu kadar kesin görüşmeyeceksin diyebiliyor??

12. 26 Ekim 2010
  13. Cerenimo

Cerenimo Derin' im hoşgeldin... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    üzüldüm canım..umarım en kısa zamanda sorunu çözersin.
    eşinle aranda olumsuz yaşananları annene yansıtmamaya çalış..
    sen eşinle iyi olursun ama annenin içinde kalır hep..akraba kısmına gelince benim eşimde akrabalarımla sık görüşmemden yana değildir,
    annen baban kardeşin sadece gibi laflar söylerdi..ama tatlı dil ya hani yılanı deliğinden çıkarır zamanla aşıyorsun..sık boğaz etme eşini..
    herkesin yetişme tarzı farklıdır..zamanla aşacağınızı düşünüyorum..

14. 26 Ekim 2010
  15. pinkangell

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    :çok üzgünüm:
    dedim aynen sen gelmiyorsan gelme ama ben gidip görürürm büyüklerimi.akrabalarımı ..oda diyorki hayır gidemezssin ...ağlamamak için cok tuttum kendimi ve patladım dün aksam .ikna olmuo gamsız vicdansız kendi bildiğini okuo.istiyorki her dediğini yapayım istiyor.

16. 26 Ekim 2010
  17. pinkangell

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    aynen güzel davranıcam diorum hiç birşey yokmuş gibi ama olmuyor.dinlemiyor.evet yetişme tarzı farklı..ve anneme anlatmazsam kime anlatıcam bir arkadasım yok bu sehirde bir derdimi anlatacağım.kendi basıma delircek gibi oluyorum. biliyorum oda çok üzülüyo artık kalp çarpıntısı başladı anlatmıcam diyorum ama bende yapamıyorum

18. 26 Ekim 2010
  19. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.579
    Ödül Puanları:
    363
    İyi neden?
    Eşinizin sizin akrabalarınızla ne alıp veremediği var?
    Flört,nişanlılık döneminde akraba ziyareti hiç mi yapmadınız?
    Hiç mi farketmediniz onlarla olan problemini?