Son günün üzerinden 5 gün geçti, ne kadar sevinmiştim oysa ki, ancak.......

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Umutotti tarafından 11 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

11 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : Umutotti
  1. Umutotti

Umutotti Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar günaydın, 7 ağustos idi günüm, ne kadar umutlanmıştım oysa, çünkü şimdiye kadar hiç geç kalmadı üstelik hep erken olurdu, mesala ayda iki sefer falan olduğu oluyordu, ama bugün yani günümün geçmesinden 5 gün sonra galiba adet oluyorum ben bir iki damla kahverengi leke gördüm az önce, niye allahım ya, ne kadar da var gibiydi ama, çok üzgünüm yardım edin bana, sizlere de böyle olmuş muydu, ben 13 yıldan sonra ikinci bebeğe karar verebilmiştim, bu ikinci ay denemeye başlayalı, büyük bir üzüntü yaşıyorum, hafta sonu başka bir konuda çok üzülmüştüm ve çok stres yapmıştım, bu yüzden eğer bebişim vardı da çok ağladım diye mi gitti ne olur beni de teselli edin biraz

2. 11 Ağustos 2009
  3. Dinamiss

Dinamiss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Canım lütfen üzülme böyle.
    Hem henüz ikinci denemenizmiş, neden bu kadar yıpratıyorsun kendini.
    Bu ay olmadıysa bir dahaki ay olur. Hem bak bir çocuğun varmış, onu da düşün, sen bu kadar üzülürsen evladında hisseder, o da üzülür.
    Elbette hep hemen gelsin hamilelik haberi istiyoruz ama yine de ikinci aydan kendini yıpratman olmaz di mi güzelim:)
    ınşallah önümüzdeki ay güzel haberini verirsin buradan canım.

4. 11 Ağustos 2009
  5. Umutotti

Umutotti Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Haklısın Dinamiss'ciğim, ama sebebini anlayamadım ki, düzenli adet gördüğüm için süre geçince umutlanmıştım, bir de yumurtlama günlerini falan takip etmiştik de atlamadık sanıyordum, yani yapılması gereken her şeyi de yaptık sanıyorduk, dediğim gibi acaba çok stres yaptım diye mi böyle oldu bilmiyorum ki, forumda da okuduğum kadarıyla ikinci bebek için uğraşan çok arkadaş varmış, genelde böyle mi acaba, ilk gebeliğimde 4 aylık hamileyken kaybettim, ikincisi de şu an 13 yaşında, o hamileliklerimde uğraşmadan isteyince olmuştu, acaba şimdi yaşım geçti diye mi 34 yaşındayım şu an, acaba sorunum mu var bilmiyorum işte, ama hakkımızda hayırlısı diyorum yapacak bir şey yok, herhalde ikinci bebek daha mı zor olacak bilmem ki benim durumumu yaşayanlar var mı acaba aramızda, acaba şu folik asit dedikleri ilacı dr ye gitmeden kullansam eczaneden alıp da fikirleriniz ne yön, kullanan arkadaş varsa beni de yönledirebilirler mi?

6. 11 Ağustos 2009
  7. cicekcik

cicekcik 02.08.10 Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    146
    hayırlısı olsun canım yaa bu kadar yıpratma kendini allah bağışlasın bir çocuğun varmış üzüntünü hissetmesi iyi olmaz canım yaa inşallah tez zamanda ikinci meleğine kavuşursun canım

8. 11 Ağustos 2009
  9. Lolo

Lolo eşim ve oğullarım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    canım kendini bu kadar yıpratma lütfen olmucak diye bişey yok bak ben 9 yıldır istiyorum olmuyo 2 düşük yaşadım ama pes etmedim dün yeniden doktoruma gittim tedaviye başladım canını sıkma olurr hem daha 34 yaşındasın çok değilki benim annem 40 yaşında doğurmuştu kardeşimi hem stres yaparsan bebeğin geç gelir sana söylim sakin olman lazım stresten uzak dur bide adetin gecikince rahim bebek ister derler benimde öyle olmuştu son 2 ay 10 gün geçmişti günüm sonraki ayda 10 gün geçti 13 . gün test yaptım hamileydim gerçi düştü ama olsun hamile kalabiliyorumya gene olur allahın izniyle sende hemen pes etme tamammı canım seninde olucak zaten daha yeni başlamışsın istemeye folik asit kullanabilirsin bebek isteyen herkeze veriyo doktor bende kullanmaaya başladım

10. 11 Ağustos 2009
  11. Umutotti

Umutotti Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım, gerçekten adet gecikmesi gebeliğe hazırlık mı yani, bak bu bile heyecanlandırdı beni vallahi, peki ben ne yapayım şimdi, önümüzdeki ay ekstra yapmam gereken birşeyler var mı acaba, hani iki günde bir ilişkiden başka neler yapılabilir fikri olan belirtirse çok sevineceğim....

12. 11 Ağustos 2009
  13. sessiz fxixrtxixna

sessiz fxixrtxixna ŞükürlerOlsunAllah'ım:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bende 2.yi istiyorum ama 2 senedir olmuyor.Bu ay ilaç tedavisine başladım ve şu an adetim 2 gün gecikti.Ama ben hiç umutlanamıyorum,çünkü benim adetim hep gecikir.Hatta kızıma hamile olduğumda tam 27 gün sonra test yaptım ben biliyormusun.Neden,çünkü psikolojim öyle bozulmuştuki asla hamile olabileceğime ihtimal vermiyordum, bu yüzden test falan yapmadım 27 gün geçene kadar.Hatta testide eşimin ısrarıyla yapmıştım.Şimdide ümitlenemiyorum 2 gün geçti diye,azıcık ümitlensem ve adet olsam yıkılıyorum çünkü.Neyse aslında elimizde değil ama,kafaya takmamayı öğrenmemiz lazım,strese girmemiz lazım.İnşallah çok bekletmez Rab'bim bizi..:Saruboceq:

14. 11 Ağustos 2009
  15. Lolo

Lolo eşim ve oğullarım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    sen yumurtlama günlerini kaçırmamaya çalış bide ilişkiden sonra hemen kalkma poponun altına yastık koy canım ve kafana takma hamileliği düşünmemeye çalış olur inşallah folik asidide kullanmaya başlayabilirsin bence çükü gebelik oluşmadan 3 ay önce kullanmaya başlaman lazım inşallah fazla bekletmez meleğin canım

16. 11 Ağustos 2009
  17. Umutotti

Umutotti Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    haklısınız kızlar, ama işte elimde değil, bir de iki ay önce depresyon tedavisi gördüm ben bunun da mı etkisi var bilmiyorum, ama sürekli ağlıyorum işte,

18. 11 Ağustos 2009
  19. Umutotti

Umutotti Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    belki de yaşım geçti, vaktim azaldı diye dağ gibi oluyor derdim acele etmem lazım benim