son hazırlıklar...

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve hy_patia tarafından 18 Ekim 2010 başlatılmıştır.

18 Ekim 2010
    Konu Sahibi : hy_patia
  1. hy_patia

hy_patia Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    683
    Ödül Puanları:
    163
    merhaba arkadaşlar, bebeklerini dört gözle bekleyen anne adayları onlar için neler hazırladınız. ben kardeşimle doğum için ve mevlüt için şekerler, kapı süsü, yastık, sepet hazırladık. fotolarını daha çekmediğim için koymadım, ama yakında onları da koyarım. sizler neler yaptınız...

2. 19 Ekim 2010
  3. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    ben bebişimin herşeyini geçen bayramdan önce alıp yıkayıp yerleştirmiştim kapı süsü de hazır poşetinde daha kirlenmesin diye kayınvaldem de şekerler için minik patikler örücek. doğum çantamızda hazır bi tek bebişimin bezi eksikti onuda geçen hafta sonu aldık marketten. aralık 11 de günümüz ama bakalım hayırlısıyla inşallah

4. 19 Ekim 2010
  5. alak

alak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    bizimde son hazırlıklar tamam. tek eksık oğlusum merakla beklıyorum 37. haftamdayım Allah tüm gebe bayanların sağ saglım dogum yapmasını nasıp etsın bebek ısteyenlerınde gönlune göre versın cok guzel bır duygu...

6. 20 Ekim 2010
  7. ecrinsudem

ecrinsudem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    :CüvCüv:bizde pzt günü bebişimin cicilerini ütüledik çantamızı hazırladık :) çok heyecanlandım fakat çantaya koymak için ufak tefek eksikler kaldı;
    -terlik
    -logusa tacı
    -bebek bezi,emzik vs.
    onlarıda halledip çantamızın ağzını kapatıcaz :KK66:
    Birde bugün oda takımımızı aldık cuma günü kısmetse gelip kuracaklar odamızı süslemey başlıyacağız inşallah perdesi,halısı,avizesi,mevlüt şekeri derken bi 10-15 günde öle geçer ondan sonrada bişi kalmıcak inşallah :)
    allah'ım hepimize kolay doğumlar versinnnn

Son düzenleme: 20 Ekim 2010
  8. 20 Ekim 2010
  9. hy_patia

hy_patia Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    683
    Ödül Puanları:
    163
    benim tavsiyem zaten eğer hamilelikle ilgili sıkıntınız yoksa son zamanlara bırakın hazırlıklar, sonra o hazırlıkları görünce hadi doğsun diye çatlıyorsun. ben öyle erken hazırlamama rağmen (son haftam boş geçti diyebilirim) bu hafta bi türlü geçmiyor :)

10. 20 Ekim 2010
  11. gkt

gkt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ben 37. haftadayım. bebişin pek eksiği kalmadı. özellikle doğumdan sonraya bıraktığımız şeylerde var. herşey tam dediğimde nazarlara gelekmişiz gibi geliyor. Allah korusun.
    ama evde temizlik harekatı var. duvarlar, camlar, kapılar siliniyor. perdeler yıkanıyor. kısmetse yarın bitecek. kısmetse bebişimizi tertemiz bir evde karşılayacağız. :)
    Allah herkeze kolaylık versin!!! :CüvCüv:

12. 20 Ekim 2010
  13. misivam

misivam iki prenses annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    bizde çok erken hazırladık ve herşeyi şuanda tamam bi kızım eksik. 32.haftadayız. ve tam 1 aydır erken doğum riski ile yatıyorum. iyikide hazırlamışım yoksa içime sine sine kalkıp bişey yapamıcakmışım. bu ihtimalde aklınızda bulunsun bence..... bana hep çok erken dediler ama malum olmuş yatıcağım herhalde herşeyini ellerimle yerleştirdim ve bitirdim.....

14. 20 Ekim 2010
  15. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    banada ne kadar erken yaptın dediler çalışıyorum ne zaman bi daha fırsat bulucam dedim izindeyken hallettik herşeyi 2 hafta sonra izne ayrılcam nasip olursa annemlerde gelip temizliği yapıcak bi tek temizlik işimiz kaldı.

16. 20 Ekim 2010
  17. misivam

misivam iki prenses annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    evet bende son anda tutmayı düşünüyorum temizlikçi. annemin yapması zor kayınvalidemide ben istemiyorum bende yapamıcağıma göre tutucaz artık bi temizlikçi:):)