Son kat ev

Konusu 'Sorular, Sorunlar, Tavsiye ve Öneriler' forumundadır ve koalaa tarafından 30 Ekim 2010 başlatılmıştır.

30 Ekim 2010
    Konu Sahibi : koalaa
  1. koalaa

koalaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ev almaya karar verdik
    son kat 4.kat
    üst kata dubleks olarak çılabilirmiş.ama şuan öyle değil.kat yani son
    aranızda son katta oturan varmı acaba ?tavsiye edermisiniz? CADIARZU

2. 30 Ekim 2010
  3. EsReDmAaL

EsReDmAaL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende sonuncu kattayım 5. kat benmki ve aynı sekilde bendede istersem dublex olabilior sonradan ben cok memnunum evin konumuna falan baglı tabi ve 4. katda cok yüksek bi kat degil. ne yönden korkun var acaba?

4. 30 Ekim 2010
  5. asliastar

asliastar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bence kesinlikle arakat alın tanıdğım dubleks bir son kat aldı çatı apartmanın ortak malı olduğundan komşuları ya kullanırız ya da dava açarız dediler. apartopar ev satıldı. dublex diye tapuda yazması gerekiyor.ayrıca üst katı kiremit çatı olan bir eviimiz var 2 sene çatı aktı 3. sene sabır kalmadı topunuzu mahkemeye veriyorum dediğimizde çatı yaptırıldı.Ayrıca kiremit çatıda olsa diğer katlara göre kışın soğuk ve yazın sıcak oluyor.

6. 30 Ekim 2010
  7. Punchshe

Punchshe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kesinlikle önermem eğer çok mecbur değilseniz en az bir kat aşağısı olsun
    bzde en üst katta oturuyoruz
    kışın buz gibi yazın sıcak üstelik yağmurda çatı akması olabiliyor
    bizim çatı akmadı ama okadar çok yağmur yağdı ki tavada nemden küfler oluştu siyah siyah iğrenç oldu yani
    alacağın yerede bağlı
    mesela yağmur çok yağmayan bir yerse ılıman biryerse belki ama
    yani bunları düşünün..

8. 30 Ekim 2010
  9. hayat7681

hayat7681 3 prensim benimle Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım bizde 3 kat ta son katta oturuyouz.11 senedir bu evimdeyim
    şuan ev almayı düşünüyoruz ve yine hep çatı dubleksi yada en üst kat bakıyoruz.
    kışın soğuk yazın sıcak oluyor evet ama son yapılan binalarda bunalr düşünülmüş
    çelik kiremit yapılıyor,ısı yalıtımı yapılıyor ve birinci malzeme kullanılıyor.
    ne olursa olsun üst kattan vazgeçemiyoruz.tabi bu binanın yeniliğine eskiliğine göre değişir.
    eğer yeni binaysa hiç teretdüte düşme derim,
    allah gönlünüze göre versin tatlım..

10. 30 Ekim 2010
  11. koalaa

koalaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler cevaplarınız için
    ev 1 yıllık ev.antalyada oturuyoruz.ama şuanki oturduğum evde 3.katta üstte bi dairede var
    yağmurdan duvarlar su çekti ki antalyanın en iyi semtindeyiz ara katta bile oluyo.açıkcası evi stmak içinde çok iyi işçilik falan diyecekler.benim tereddütümde kışın soğuk yazın sıcak olması.
    çok kararsıızm yani.fiyatıda çok uygun.uuf bilmiyorum yani ne yapacağımızı

12. 31 Ekim 2010
  13. Anuska

Anuska Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    148
    Konunuz, içeriğinden dolayı "Sorular, Sorunlar, Tavsiye ve Öneriler" bölümüne taşınmıştır.
    Sevgiler...

14. 31 Ekim 2010
  15. posetcay

posetcay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    cnm ısı yalıtımı var benim evimde son kattayım 5.katta..ara katlar gibi güzel ısınmıyorr malesef..son kat ve 1.kattan uzak dur sonradan başına çok iş acar benden demesi.

16. 31 Ekim 2010
  17. nurun

nurun Rabbim,herşeyin hayırlısı Üye

Beğenildi:
    115
    Ödül Puanları:
    153
    son kat yada dublex düşünmeyin derim ben. çevremde dublex tercih edenler pekçok fakat ama hiç memnun deiller malesef...kışın soğuk yazın sıcak ben bizzat şahit oldum bizden sölemesi...

18. 31 Ekim 2010
  19. geztapo

geztapo Sen olmazları oldurdun hamdolsun Rabbim Pro Üye

Beğenildi:
    3.062
    Ödül Puanları:
    238
    canım ben 11 yıldır son katta oturuyorum .bir kere en önemlisi asansör var mı?Benim babam kalp hastası son iki yıldır evime gelmiyor.Sonra yazın çok sıcak kışın çok soğuk oluyor üstelik bizim çatıda ısı yalıtımı olmasına rağmen.Kaç yaşındasın bilmiyorum ama asansör yoksa iyi düşün gençlikte kolay ama birde yaşlılığı hastalığı hamileliği var.Yükseklik korkun varsa cam silmek sorun oluyor.Ama birde avantajları var tabii.Mesela kimse tepende tepinmiyor,üstünden temiz çamaşırlarına kilim vs.çırpmıyor filan... birde kapının önü temiz kalıyor.Üst kat müstakil gibi oluyor sakin yani.. Ev alırken eğer bunu kaçırınca başka seçenek çok bekliyceksen ya da keşke diyceksen yeni bina ve asansörlüyse ve fiyatta uygun diyorsun düşün derim.Ne olacak kışın zaten antalya sıcak memleket sorun olmaz yazında klima taktırırsın olur biter sıkma canını bizi haberdar et hayırlısı olsun.