Son Tercih - Show Tv

Konusu 'Diziler - Yeni Sezon' forumundadır ve Emez tarafından 17 Haziran 2007 başlatılmıştır.

  17 Haziran 2007
  Konu Sahibi : Emez
 1. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Son Tercih  [​IMG]  Üniversite sınavını kazanamayan bir grup gencin yeni kayıt oldukları dershanede başlarından geçen komik olayları, aşkları, dershanedeki hocalarıyla ilişkilerini anlatan Son Tercih'in prodüktörü Fergün Yapım.

  Bilge Şen, Hikmet Körmükçü, Metin Büktel ve Mustafa Turan gibi usta oyuncuların rol aldığı Son Tercih’in yönetmeni ise Dilek Gökçin.​
   
 2. 3 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : Emez
 3. Kuzey

  Kuzey Popüler Üye Üye

  Katılım:
  30 Ocak 2007
  Mesajlar:
  2.039
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  Dizi Fragmani


  [youtube]xN4TvX7Eg4c[/youtube]
   
 4. 8 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : Emez
 5. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Can’ın sakladığı ÖSS sonuç belgesini bulan babası oğlunun sınavı kazanamadığını öğrenince fenalaşır. Durumunda ciddi bir şey yoktur. Ama Can’ın kendisine yalan söylemesi onu çok kırmıştır. Can, babasına kendisini affettirmeye çalışmaktadır. Ama Can’ın çabaları sonuçsuz kalır. Her zaman yanında olan Muzaffer Hocası onu yalnız bırakmaz. Babasıyla barışması için elinden geleni yapar.

  Dershanede tanıştığı Nil’de Can’a yardım etmek istemektedir. Aralarında ikisinin de fark edemediği bir çekim vardır Ama Nil’in abisi Akın’ın fevri davranışları ve Can’ın eski kız arkadaşı Melis’in müdahaleleri yüzünden bir türlü yakınlaşamazlar. Nil ise abisinin serkeş ve şımarık tavırları yetmezmiş gibi bir de babası ve annesi arasındaki sorunlarla uğraşmaktadır.

  Bu arada Mert’in babaannesi Fahrünisa Hanım zayıflamak için ağır bir rejime girmiş ve kendisini bilumum sportif aktivitelere vermiştir. Mert aradığı fırsatı bulmuştur… Babaannesinin bu durumundan yararlanmak için çeşitli kurnazlıklar yapar. Bu arada Aylin’e olan hisleri de iyice alevlenir. Ama yaptığı sakarlıklar ve düştüğü komik durumlar nedeniyle ona bir türlü açılamaz. Zaten açılsa da bir şey olacağı yoktur…

  Eski bir öğretmen olan Münevver, Muzaffer’in halasıdır. Dershanenin çekip çevrilmesi temizlenmesi, çocukların doğru beslenmesi için deli gibi çabalar. Aslında tam bir tatlı kaçıktır. Zaman zaman filozofça laflar eder, vecizeleri hiç eksik olmaz. Yıllar önce bir seferde kayıplara karışan büyük aşkı, kocası, can yoldaşı, bahriyeli Şahap ağzından hiç düşmez.

  Münevver, dershaneye bir temizlik görevlisi almak için kolları sıvar. Diğer adayları açık ara geride bırakan Haşmet çalışmaya başlar. Kantindeki ev yemeklerinden pek hoşnut olmayan öğrenciler Haşmet’i bir çıkış yolu olarak görürler. Kurnaz Haşmet küçük bir komisyon karşılığında dershaneye fast food taşımaya başlar.

  Yıllardır birlikte çalışan Muzaffer ve Oya’da birbirlerine bir türlü açılamamaktadır. Muzaffer’in halası Münevver ve Oya’nın en yakın arkadaşı Fizikçi Nalan, Oya ve Muzaffer’i baş göz etmek için aralarında bir plan yaparlar. Ancak eskiden beri Oya’ya karşı zaafı olan Hayri, bu planları bozmak için çoktan harekete geçmiştir. Kurduğu küçük oyun can sıkacaktır.

  alıntıdır