Sonbahar m?

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve byzinc tarafından 17 Ekim 2009 başlatılmıştır.

17 Ekim 2009
    Konu Sahibi : byzinc
  1. byzinc

byzinc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba Meltem Hanim Benim her yil olmasa da bazi yillar ekim ya da kasim aylarinda baslayan sikintili donenmlerim oluyor. Ic sikintisi, istahsizlik, uyku istegi... Ayrica canim hic bir sey yapmak istemiyor. Daha once depresyon gecirdim psikologa gitmedim ancak belirtilerinden depresyon oldugunu dusunmustum. Ancak 2003 yilinda olan bir durumdu bu. Bazen hayattan bu sekilde kopabiliyorum bi anda sebepsiz yere. Neden oluyor bu? Mevsimsel depresyon mu? Cunku genelde 2-3 ay devam ediyor. Simdiden tesekkurler. Bu arada 6 aydir yurt disinda yasiyorum psikologa gitme imkanim yok.

2. 17 Ekim 2009
  3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Olabilir Byzinc.
    Yapmanız gereken her Eylül ayında bir psikolog ile görüşerek 5-6 hafta süreyle kontrol altında kalmak.
    Ülke dışındaysanız, eterapi yöntemini düşünebilirsiniz.

4. 18 Ekim 2009
  5. byzinc

byzinc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ulke disindayim evet ama eterapi hakkinda bilgi sahibi degilim malesef. Bilgi verirseniz ve yardimci olursaniz cok sevinirim. tesekkurler ilginiz icin:)

6. 19 Ekim 2009
  7. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Eterapi, internet üzerinden bir uzman ile görüşebileceğiniz bir danışmanlık sistemi. Online terapi sitelerinden bu hizmete ulaşabilirsiniz. Genel olarak 4 seçenek üzerinden danışmanlık almak mümkündür; Messenger ile Danışma, E-Posta ile Danışma, Telefon ile Danışma ve Görüntülü Danışma.
    Özellikle yurtdışında yaşadığınızda ve yaşadığınız yerde kendi dilinizden ve kültürünüzden bir uzmana ulaşamadığınızda düşünebileceğiniz bir yöntemdir.
    ıyi bir akşam diliyorum