Sonbaharda spor önerileri

Konusu 'Egzersizler' forumundadır ve Elif tarafından 4 Eylül 2010 başlatılmıştır.

  4 Eylül 2010
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.663
  Beğenildi:
  5.193
  Ödül Puanları:
  438

  [​IMG]
  Güneşin kızgın sıcakları yerini serinliğe bıraktığında, vücudunuzu forma sokmak isterseniz; kendinize güzel bir yer bulun. Dışarıda spor yapabileceğiniz bu son ayları değerlendirin!

  Sonbaharda Vücudunuz Forma Girsin!
  Kardiyo Egzersizleri

  Bu egzersizler vücudunuzu şekillendirirken, dengeyi ve dayanıklılığı güçlendirir. Kardiyo egzersizleri diye tanımlanan hareketler, metabolizmayı hızlandırdığı için yağ yakımını arttırır. Vücudunuzun daha sağlıklı ve fit görünmesini sağlar.


  Silkinme

  Sol bacağınızın üzerinde dizinizi bükerek dururken, sağ bacağınızı kaldırın. Sağ ayağınız yerden birkaç santim yukarıda olacak. Dirseklerinizi en çok 90 derece olacak şekilde bükün. Sağ kolu öne, sol kolu arkaya hareket ettirin. Sol ayağınızın üzerinde hafifçe sıçrarken sağ bacağınızla öne ve yana tekme atma hareketi yapın. Şimdi sol kolu öne, sağ kolu arkaya getirip, aynı şekilde tekme hareketiyle devam edin.

  Yan Şınav

  Sağ tarafınıza doğru yan yatın. Sağ avuç içinizi yere koyun. Sağ ayağınızı dış kısmından destek alarak sağ kolunuzun üzerinde gergin bir şekilde yükselmeye çalışın. Sol kolunuzu yere 90 derece açı yapacak şekilde gergin olarak havaya kaldırın ve 3 saniye durun. Şimdi sola dönüp klasik bir şınav çekin. Aynı işlemi sol kolunuz üzerinde de yapın.

  Sarkaç

  Diziniz gergin şekilde sağ bacağınızın üzerinde durun. Sol bacağınızı gergin bir şekilde biraz yükseltip yana, arkaya doğru açın. Ellerinizi yumruk yapıp, sol dirseğinizden kolunuzu bükün ve öne getirin. Sıçrayıp bacak değiştirin ve sol bacağınızın üzerinde sarkaç hareketini takrarlayın.