sonda?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve DIONYSOS tarafından 17 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

17 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : DIONYSOS
  1. DIONYSOS

DIONYSOS :) nasılım??????? Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    slm kızlar ben doğumumu büyük bir ihtimal sezeryan yapacağım.sondadan çok korkuyorum biliyorum kişiden kişiye değişiyor acısı ama yine de korkuyorumsenağlama
    merak ettiğim sonda taktırmadan sezeryan olan varmı? :uhm:
  2. 17 Temmuz 2008
  3. gxuxzelresim

gxuxzelresim mutluyum çünkü anneyim:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    sorunun tam cevabı değil ama.. çünkü ben 2 ay önce sez.oldum ve sonda takıldı. ama hiçte öyle acı veren birşey değil. hele o günün heyecanıyla onlar çok ufak ayrıntılar.. ameliyattan sonra ayrıca ne kadar gerekli olduğunu anladım.benim spinal sez.oldu.ve 5 saat belden aşağısını hiç hissetmemiştim.bence çok düşünme..hayırlı doğumlar....
  4. 17 Temmuz 2008
  5. DIONYSOS

DIONYSOS :) nasılım??????? Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    teşekkürler canım ameliyattan değil sondadan korkuyorum,inşallah acı vermez :çok üzgünüm::çok üzgünüm:
    bebeğinle birlikte sağlıklı günler diliyorum
  6. 17 Temmuz 2008
  7. bende sezeryanla doğum yapmıştım. banada sonda takıldı ama inan bana kalçamda yapılan iğne canımı daha çok yakmıştı. ne takılırken ne de çıkartılırken acı olmuyor. bunları düşünüp kendinizi sıkıntıya sokmayın. zaten o büyük gün geldiğinde bebeğinizi görme isteyiniz bütün korkularınızı bastıracaktır. hoşçakalın.
  8. 18 Temmuz 2008
  9. talu

talu bal böceği :) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım bende sezeryanla dogum yaptım,bena tam anestezı yapıldı,uyandıgımda sonda takılmıstı,yani hissetmedım,cıkarılırken hıc acımıyo doruduzgun hıssetmıyosun bile,bebegine saglıkla kavusursun inşallah
  10. 18 Temmuz 2008
  11. baby nurse

baby nurse izmiri çok özlüyor.... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım sonda o kadar da korkulacak birşey değil ben doğuma giden birçok kadına sonda taktım senin gibi çok korktular ama işlem sonunda boşuna korktuklarını söylediler içini rahat tut taklımasıda çok iyi sezeryandan sonra 8-9 saat ayağa kalkamayacaksın rahat olur
  12. 18 Temmuz 2008
  13. selcanefe

selcanefe herşey güzel olsun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    amaaaann benim kadar korkmasaydın hiç de zor değilmiş ince serum hortumunu içeri iteliyolar 2sn sürüyor sonra idrarını çekmeye başlıyor bende altıma yapıyorum sanmıştım:DDDD ameliyattan sonra kalkamadığımız için çok rahat oluyor sadece çıktıktan sonra idrar yaparken yanma oluyo bu kadar
  14. 18 Temmuz 2008
  15. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Ben epiduralli sezeryan oldum canım.uyuşturduktan sonra sondayı taktıkları için hiç hissetmedim...
  16. 18 Temmuz 2008
  17. eylulum

eylulum Üye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    sonda takıcağız dediklerinde o psikolojiyle hüngür hüngür ağlamıştım.. ama korkulacak bişey yokmuş.. özellikle ameliyat sonrası rahat oluyo. çıkaracakları zamanda ayağa kalkıp tuvalete gitmekte zorlandığım için çıkarmayın biraz daha kalsın demiştim :)
  18. 18 Temmuz 2008
  19. nisan annesi

nisan annesi bebegım Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    dedikleri gibi arkadaşların bende çok korkmuştum sezaryandan çok sondayı düşünüyodum derekn sondayı taktılar dedim ne zaman takacaksınız takmışlar bile hiç hissetmiyosun bile yeterki kendini kasma sadece bebeğini düşün acıyacak diye takılırken böyle hissedersen acır ama düşünme kasma kendini gerisini anlamıyosun bile 5 sn bişiy şimdiden geçmiş olsun ALLAH kazasız kurtarsın