Sonradan Fransiz Vatandaşlığı almış olanlar, acil bakın!!!

Konusu 'Yurtdışı Paylaşım Fransa' forumundadır ve mehay tarafından 30 Ocak 2009 başlatılmıştır.

30 Ocak 2009
    Konu Sahibi : mehay
  1. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    Kizlar eger fransaya gelin olarak gelip sonradan vatandaslik aldiysaniz size birkac sorum olacak cevaplarsaniz sevinirim...

1-) fransiz vatandasliginiza gectiginiz gun turk kimliginizi elinizden aldilarmi (bir arkadasim soyledi inanmadim ama yinede sormak istedim) dosyanizda "naturalizasyon mu "yaziyordu?cifte vatandasmi oldunuz direk yani?

2-)sabika kaydini konsolosluktan aldiysaniz nasil aldiniz onu anlatirmisiniz dilekcemi yazdiniz ne kadar odediniz?

3-)fransiz vatandasligina gecmeden once turkiye cumhuriyetinden Turk vatandasliginizi muhafaza etmek icin izin istedinizmi?bu cok onemliymis yoksa turk vatandasligimizi kaybetme riskimiz varmis.konsoloslugun sitesinde yaziyor..

4-)dosyanizi mahkeme binasina verdiginizde size randevu veriliyor mulakat icin konusturuyorlar orda ne gibi sorular sordular size??

5-)dosyaniza annenizin babanizin nufus kayit orneklerini ve evlilik belgelerini koydunuzmu zorunlu degilmis ama siz koydunuzmu??

kizlar cevaplarsaniz cok sevinicem acilen bu bilgilere ihtiyacim var...

2. 30 Ocak 2009
  3. eylulce

eylulce son bahar huzunleri.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    slm mehay biz esimle fransiz kartlarimizi yeni aldik benin gectigim parkurdan ogrendiklerimi aktarayim sana 1sorun =turk kimliklerimizi alinmadi alinmazda kartlarin ustunde naturalisee francais yaziyor 2 sorun=turkiyeden sabuka almadik nante dan isteyecekisn ama esim turkiyeden geldigi icin aldikmi onun icin trde unutum esime sorup tekrar bu konuda aydinlatirim seni 3 sorun=turkiye vanatsi olmak icin bas vurmadik oyle bi kural yok zaten kimliklerimiz hala gecerli 4 sorun=sorular genelde hayatinla ilgili nerde calisitigingitigin okular bunun amaci sadece fransizca bilip bilmedigin 1 randevumuz polislikte oldu ordan cagiriliyorsun ilk tek tek gectik esimle esim fransizca ii bilmedigi icin poliliye girdigimiz zaman bizimle ilgili polis geldigi zaman hemen muhabete baslaidm ben havadan sudan o yuzden ilk beni aldi muhabete icerde devam edelim diye benim gorusmem 45 dakika surdu yasadigimiz yeri isimi okulu cocuklari derken esime sira geldigi zaman fazla soracak soru kalamdigi icin polis gorusmesini atlatik sonra prefecturlukten rdv verdiler o zaman esimle ikimizi ayni anda aldilar cevap verebilecegi sorulari tahmi etigim icin esim konustu takilacagindan emin oldugum sorulara hemen ben mudahale etim yani burdan biriniz konusup biriniz susmasin 5 sorun evet dosyada ailem kardeslerimi tum kayit orneklerini verdik .... umarim sorularini biraz olsun aydinlatmisimdir eger baska takildigin sorular varsa ben diyet gruplarina uyeyim 14 takim ordan bulabilirsin beni simdiden kolay elsin sana dosyayi verdikten 2 bucuk sene sonra aldik kartlarimiz biz

4. 19 Şubat 2009
  5. Rumkizi

Rumkizi Guest

1-) fransiz vatandasliginiza gectiginiz gun turk kimliginizi elinizden aldilarmi (bir arkadasim soyledi inanmadim ama yinede sormak istedim) dosyanizda "naturalizasyon mu "yaziyordu?cifte vatandasmi oldunuz direk yani? / HAYIR ALMIYORLAR HIC ONLA ILGILENMIYORLAR BILE

2-)sabika kaydini konsolosluktan aldiysaniz nasil aldiniz onu anlatirmisiniz dilekcemi yazdiniz ne kadar odediniz?SABIKA KAYTINI SENIN YASADIGIN YERDE KONSOLOSLUKTAN TEMIN EDEBILIRSIN BEN GITTIGIM GUN VERDILER VE KAC € OLDUGUNU UNUTTUM AMA O KADAR PAHALI BIRSEY DEGIL

3-)fransiz vatandasligina gecmeden once turkiye cumhuriyetinden Turk vatandasliginizi muhafaza etmek icin izin istedinizmi?bu cok onemliymis yoksa turk vatandasligimizi kaybetme riskimiz varmis.konsoloslugun sitesinde yaziyor../ BUNA HIC GEREK YOK CUNKU TURK VATANDISLIGINDAN ATILMIYORSUN

4-)dosyanizi mahkeme binasina verdiginizde size randevu veriliyor mulakat icin konusturuyorlar orda ne gibi sorular sordular size?? PREFECTURE 'E DOSYANI ICERI VERDIKTEN SONRA HOTEL DE POLICE TEN DAVETIYE GELIYOR VE ORDA NEDEN FRANSIZ OLMAK ISTEDIGINI SORUYORLAR VE AZ BIRAZDA MUHABBET EDIYORSUN ONLARIN ACTIGI BIR KONUDA MESELA SIYASET GUNDEM VE YASAM OLUYOR GENELLIKLE. BENIM GORUSMEM 10 DKK KADAR SURDU VE BUNUN ARDINDAN 6 AY SONRA EVE OLUMLU BIR CVP GELDI 3 AY SONRADA YINE BIR MEKTUP GELDI KARTIM HAZIR DEDILER VE GITTIM ALDIM

5-)dosyaniza annenizin babanizin nufus kayit orneklerini ve evlilik belgelerini koydunuzmu zorunlu degilmis ama siz koydunuzmu? EVET KOYDUM

Fakat birseyi belirteyim normalde cevremde 'de goruyorum eslerini buraya getirenler yada yeni gelinler bu tur kisilerde en az 2 sene de aliyorsunuz belki daha'da cok ama ben 1 yasimda geldim Fransaya ve Yunanistan dogumluyum avrupa birligi oldugu icin sorunsuz aldim ..Umarim sorularini aydinlatmisimdir ciao ciao :dance:

6. 24 Şubat 2009
  7. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    saol canim anladim ...

8. 24 Şubat 2009
  9. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    kizlar peki neden fransiz olmak istiyorsunuz dediklerinde ne cevap verdiniz???
    ve baska ne tur sorular sordular???

10. 25 Şubat 2009
  11. xyzv

xyzv Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

canim ya sana birsey soracam bende fransiz vatandasi olmak istiyorum 3 senedir burdayim esim fransiz vatandasi burda dogdu.birde bebegim var oda fransiz oldu direkt sence ben basvurabilirmiyim.

12. 26 Şubat 2009
  13. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    canim olursun tabi neden olamiyasin ama fransada en az 5 sene ikamet etmen lazimmis senin daha 2 senen var???zaten dosyayi isterkende soruyorlar kac sene oldu geleli diye...

14. 27 Şubat 2009
  15. Rumkizi

Rumkizi Guest

Galiba bana ozelden biri bunu sormustu ama hatirlamiyorum senmiydin yoksa baska birimi cikaramadim .Canim dedigim gibi gayet normal bisekilde suan beni polis farzet ve ben sana soruyorum :roflol:pourquoi vous voulez devenir francaise :uhm:? quest que cela va vous apporter et qu'est que vous voulez que ca vous apporte ! ..Tabii sen honk diceksin :roflol: ilk soylemen sey ve bu cok gecerlidir bana inan ! ona soyle ' je veut avoir le droit de vote ' je vis en france donc je voudrais aussi voter :lepi:bu ilk onerecigim seydir geriside sana kalmis ben onlara cvp veremem cunku hayatini bilmiyorum

16. 27 Temmuz 2009
  17. CORUMUNCADISI

CORUMUNCADISI 3 yavrum kuzumlarim Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146

desene benim herife de mi sorcaklar yoksa bunu mafoldumben benimki 5 sene olcak buraya geleli kafasi kafa degil ki bi ogrenemedi gitti fransizca dilini mafoldumbenmafoldumben

18. 27 Temmuz 2009
  19. Rumkizi

Rumkizi Guest

elbette tuzak sorular soruyorlar bazen hem simdi birde dahada cok zorlandi vatandas islemleri :bbo: Esinle evde fransizca konusmuyormusunuz :uhm: