Sonradan Görme Komşumuzla Başımız Dertte

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve yasemen26 tarafından 14 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    14 Ocak 2010
    Konu Sahibi : yasemen26
  1. yasemen26

yasemen26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhabalar.. Buralara geldim geleli düzgün bir komşuya, arkadaşa hasret kaldım arkadaşlar.. Sizlerle trajikomik bir durumu paylaşmak istedim.. Bizim apartmandakiler gün düzenliyor ve bu günlerde bir komşumuzun tavırları herkesi çok rahatsız ediyor.

Bu komşumuz her aldığını sattığını ballandıra ballandıra anlatıp, hangi eşyasından bahsetse fiyatını söyleme ihtiyacı hissediyor. Kızıma 100 YTL lik kazak aldım, kendime elbise aldım 200 Ytl, ayakkabı aldım 150 YTL, eşim bana hediye almış 300 YTL vs.. Örneğin küçük kızı anne bu elbisem sıktı beni çıkarıcam dese; ''Aaa olur mu kızım o elbisenin seni sıkmaması lazım o elbiseye tam 150 lira verdik, kalitelidir o'' diyor. Ne alakaysa.. Sanki birşey kaliteli olunca üstümüze dar gelemiyormuş gibi..

En son eşi 80.000 liraya bir araba almış kendisine bütün komşuların anasını ağlattı. Diğer komşularım da tepki gösterirsek kıskandığımızı sanar diye ses çıkarmıyorlar.. Arada sırada ben tepki gösteriyorum hafiften..Ama neticede kimse irtibatı koparıp, mesafe koymaz bu kadına çünkü kıskandıklarını düşünür.

Hayır o değil bulunduğumuz ortamda o arabaya sahip olan komşularımız da var, bulaşık yıkayarak hayatını kazanmaya çalışan komşularımız da var. Ve bu kişi durumu olmayan kişilerin kendilerini kötü hissetmelerini sağlamaya çalıştığı için de bence büyük günaha giriyor. Veren Allah almasını da pek ala bilir ama bu kadın onun farkında değil. Bu davranışlarını özellikle madur kimselerin yanında sergilediği için rahatsız ediyor beni.

Siz böyle bir durumla karşılaşsanız ne yapardınız?

Son düzenleyen: Moderatör: 19 Mart 2010
  2. 14 Ocak 2010
  3. babykuzum

babykuzum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben olsam bozardım dayanamzdım valla :eek:lmaz: senin fiyatın ne diye bi sorun ona.ence beş para etmez.

4. 14 Ocak 2010
  5. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Bence de onu bozmaya devam et..sinir oldum..gösteriş budalası..
    Kıskanç durumuna düşmekten korkacağım için ,sesimi çıkarmyacağım hee..

6. 14 Ocak 2010
  7. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    mutlaka lafı sokardım. o durumu kötü insanların yanında yaptığında kiminni cüzdanı dolu kiminin aklı yüreği gibi birşey derdim.
    akıl olsa zaten para lafı etmez. çeneni yorma abla direk makbuzları getir biz göz atalım diyede espiriyle karışık söylerdim. lafın hertürlüsünü sokardım. çok kızarım böyle görgüsüzlüğe.

8. 14 Ocak 2010
  9. yasemen26

yasemen26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar ben zaten bu kadını elimden geldiğince frenlemeye çalışıyorum ve tepki gösteriyorum. Hatta ve hatta bazı komşularımı da ''Neden bu görgüsüzü ağzınızı bir karış açmış dinliyorsunuz, zaten sizleri böyle görmek istediği için böyle davranıyor, egosunu tatmin etmesine izin vermeyelim'' diye uyarıyorum. Zaten görgüsüz zademiz de itiraf etti bi kez. ''Ben herkesin bana özenmesini istiyorum, bana özensinler ama benim gibi olamasınlar'' demişti. Hayır öyle yaşını başını almış biri olsa saygı gereği ses çıkarmayabilirdim ama genç bir kadın üstelik. Resmen bile isteye yapıyor. Ne diyeyim bilmiyorum ki..

10. 14 Ocak 2010
  11. leloss

leloss Nolur Allahımmm :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ayyy hiç çekemem ben bölesini bizene ayol senin sırtındakinin fiyatı der bozardım . Aynı ortamdada bulunmazdım çok boş geliyo böle konuşmalar bana buradada böle onu almış bunu yapmış eşi şöleymiy böleymiş görüşmüyorum bu tiplerle kökten çözüm bu boshayallersmile

12. 14 Ocak 2010
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146

Yasemen arkadasim yanlis anlama lüften ama o altini cizdigim sözlerin bana cok mantiksiz geldi....:nazar:

Madem o kadini sevmiyor huyunu suyunu tasvip etmiyorsunuz neden sizin hakkinizda ne düsündügnü önemsiyorsunuzki? Beni kiskandilar o yüzden benimle görüsmüyorlar diye bir düsünceye kapilacaksa kapilsin, sevmedigim, tavirlarindan konusmalarindan rahatsiz oldugum bir insanla iyi olsam ne olur kötü olsam ne olur?benneyaptımki

Komsun o zihniyetde bir insansa siz onunla görüssenizde bunu düsünecek görüsmesenizde....bence en güzelimi görüsmeyin ve rahatsiz olmayin. Onun sacma sapan sözlerinide duymayin....Komsu bu....selamin aleyküm dersin ve kapatirsin kapini, akraban yada cok yakinin degilki görüsmek zorunda olasin....:kahve:

14. 14 Ocak 2010
  15. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Hiiiç çekemem. Varsın size çekemiyor desin, diğer komşularınızda irtibatı kopardıktan sonra kadın anlar herhalde yanlışını, ben nerde hata yapıyorum diye düşünür. Düşünmezsede kendi bilir.:umursamaz:

Sahi neden bu kadar önemli o kadının sizin için ne düşündüğü.CADIARZU

16. 14 Ocak 2010
  17. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Allah Allah yaa, sizin hayatınızda ne gibi bir yeri var ki irtibatı koparamıyorsunuz, bırakın görüşmeyin böyle insanlarla. ıster kıskanıyor desin, ister çatladı desin, ne derse desin, ekmeğinizi suyunuzu vermiyor ya sonuçta.

Ben de hiç katlanamam böyle şeylere direkt bozar atarım bir daha da görüşmem. 40 yıllık hayat tecrübemle size nacizane önerebilirim ki, hayatınızda yer kaplayan insanlar size layık olsun, olmayanlara vurun tekmeyi gitsin, çok daha mutlu yaşarsınız.

18. 14 Ocak 2010
  19. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    ben böyle bir komşuya denk gelsem ne düşünürüm biliyormusun :

hemencik çocukluğunu ,kaç kardeş olduklarını sorardım ,genelde zaten kendisi itifaf eder

şunun gibi :''küçükken almadılar yiyemedim ,giyinemedim ''

yani bundan dolayı yaşayamadıklarını şimdi gözünüzü sokarca yaşıyor

çok bunlardan etrafımızda ,e yani kadınlarda doğuruyor maddi gücü zayıf olsada

e bazı çocuktada bu ruhsal tramvalara meydan oluyor tabi her çocuklta değil
    :kahve:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.