sonradan görmelerrrrr

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve meldam tarafından 25 Ekim 2008 başlatılmıştır.

25 Ekim 2008
    Konu Sahibi : meldam
  1. meldam

meldam Kaderimin Efendisiyim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    ESKİDEN BİRÇOK ŞEYİ PAYLAŞTIĞIM BİRÇOK KONUDA ORTAK NOKTAMIZ OLAN ARKADAŞLARIM HAREKETLERİ VE TAVIRLARI İLE KENDİLERİNDEN SOĞUTTU BUNUN SEBEBİ
    eskiden paraları ço fazla yoktu evlenip durumları iyi oldu sürekli markalardan konuşma aldıkları ile hava atma insanlara tepeden bakmaya başladılar ceplerinde eskiden bir simit bir dolmuş parası olurdu şimdi alınan eşyadan önce miktarı söylüyorlarkendilerini birçok insandan üst görüyorlar
    böyle insanlardan nefret ediyor uzak duruyorum
    peki sizin çevrenizde böyle kişler var mı?

2. 25 Ekim 2008
  3. meldam

meldam Kaderimin Efendisiyim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    sonradan görme" olarak tanımlanan kimseler, genellikle orta halli bir hayat sürdükten sonra ya kendilerine kalan bir miras ya da benzeri bir imkan neticesinde aniden zenginleşen kimselerdir. Bu kişiler arasında dinden uzak yaşayanlar, yıllar sonra ellerine geçen bu nimeti Allah'a şükrederek değil de, insanlar arasında bir üstünlük elde etmeye çalışarak değerlendirirler. Konuşmalarında sürekli olarak ne kadar zengin olduklarından, nasıl hesapsız para harcadıklarından, neler aldıklarından, nerelerde tatil yaptıklarından bahsederler. Bir kıyafet alacaklarsa bunun mutlaka markası üzerinde yazanını tercih ederler. Gittikleri her yerin tabelası altında resim çektirir ve bunu evlerinin baş köşesinde sergilerler. Zevk alsınlar ya da almasınlar zengin insanların yaptığı herşeye özenir ve onların hayat tarzını taklit ederler. Söz gelimi yabancı dil biliyor ya da yurt dışından yeni gelmiş imajı vermek için konuşmalarının arasında doğru düzgün anlamını dahi bilmedikleri yabancı kelimeler kullanırlar. Pek çoğunda da yerli yerince kullanamadıkları için özentilikleri açıkça ortaya çıkar. Kaliteli görünmek isterken küçük düşmüş olurlar. Ya da sırf son moda kıyafetler giyiniyor havasını verebilmek için kendilerine hiç yakışmayan giysiler giyerler.

Kendilerine dışarıdan bakmayı bilmezler. Ya da bir başka deyişle bir başkasının gözüyle kendilerini değerlendiremezler. Neyin kendilerini komik duruma düşüreceğini, neyin yakışıp neyin doğal duracağını göremezler. Tüm güçleriyle zengin çevrede yaşayan insanların her yaptığını taklit etmeye devam
    :eek:klava::eek:klava::eek:klava::eek:klava::eek:klava::

4. 25 Ekim 2008
  5. libra55

libra55 Guest

Sevgili meldam ,
    anlattığın olayı tek bir söz özetliyor kanımca..
    o da şu ki:
    Asil Azmaz:lepi:

Son düzenleyen: Moderatör: 25 Ekim 2008
  6. 25 Ekim 2008
  7. begim

begim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Var tabi.Boynuna 5i biyerde takıp işyerine gelir,arkasından da anlatır malvarlığını.Bilmiyor düştüğü komik durumu tabi.Herkes gülüyor arkasından.Akıl fikir versin Rabbim ne denir ki.

8. 25 Ekim 2008
  9. 27Eylul

27Eylul RABBİM SENDEN İSTİYORUM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayyy ayyy o tip insanlar benide fıtık etmiştir genelde,onu bırak bide böbürlenmeleri deli ediyor yok şu şöyle bu böylee diyemiyorsun ki çok biliyorsan sana kalsın başkasına ahkam keser sonrada kendi bildiğinden geri kalmaz tiplerde var.

10. 25 Ekim 2008
  11. baby_dilay

baby_dilay Yok olmak istiyorum!.. Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Benim çevremde yakınlarımdada var hatta bazı akrabalarım malesef senin deyiminle sonradan görmeler sadece kendilerini komik duruma düşürüyolar:dilcikar:

12. 25 Ekim 2008
  13. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    nerden geldıgını ve gecmışını bıleceksın..ve hep sukredeceksın...
    kendını bır sey sanıpta havalanır ayakların yere basmazsa...
    bılkı inşinde o kadar kolay olur..o zaman gozlerı acılır..o sonradan gorenlerın..
    ne dost ne arkadaş nede yakınındakıler gercek degıldır..
    o zaman anlar gercegı ve hayatı...dostlugu...

14. 25 Ekim 2008
  15. Wiseacre

Wiseacre Guest

Evet yakın çevremde vardı bu tür insanlardan.
    İnsanları küçük görür,aşağılar,hep aldıkları şeylerden bahseder,övünür,sanki herşeyin onlarda olduğunu zannederlerdi.
    Daha sonra,bahsettiğim kişilerden biri o ağır hastalığa yakalandı.
    Ameliyat oldu,kemoterapi gördü,saçları,kirpikleri,kaşları döküldü...vs.
    Ve yapmış oldukları yatırımlar tedavi masrafları için harcandı gitti.
    Ölüm korkusunu yaşadı,ailesi ve kendi perişan oldular bu süreç boyunca.
    Ben bunu hep yaptıklarının bedeli olarak nitlendirdim ancak hiçbir zaman yargılamadım hastalığını.
    Uzun bir zamandır görüşmüyoruz zaten.
    Şu an durumu ne bilmiyorum ama geri nüksetme ihtimali olan bir hastalık olduğu için hayatı boyunca rutin kontrollerine devam etmek ve bu hastalıkla başetmek zorunda.
    Bu tür insanları oldukça kendimden uzak tutmak ve hayatıma sokmamaya çalışıyorum.

16. 25 Ekim 2008
  17. xixtxixr&buse

xixtxixr&buse Sana ait bütünüm :))) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Aman böylelerine ne dendiğini sen kendin söylemişsin zaten... hiç uğraşmam kendime bakarım onlar gibi olmamak için

18. 25 Ekim 2008
  19. bartuarda

bartuarda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ay cnm ya nasıl ii anlıyorum seni aynı tariflerde benimde bir arkadaşım var maalesef çocukluk arkadaşım ve neyin ne olduğunu çok ii biliyorum ailesinin önceki hali arkadaşımın o zaman ki durumunu falan şimdi dediğin gibi evlendi eşi dolayısıyla durumları ii çok şükür ama o eski halini ne kadar çabuk unutmuş yani çokda eski değil 4-5 öncesine kadar olan hayatını nasıl unutur. sanki onları o yşamamış gibi şimdi karşısında ki insanların ne durumda olduğunu düşümeden konuşmalar yapıyor. bundan dolayı ben sadece arasıra tel açarsa falan konuşuyorum yüz yüze görüşmüyorum çünkü onun o hali beni rahatsız ediyo ve o tip insanlarla görüşme gereği duymuyorum.