Sonradan Kalçası ço-ıkıp doğum yapacak olanlar var mı aranızda

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve deretepe tarafından 2 Şubat 2010 başlatılmıştır.

2 Şubat 2010
    Konu Sahibi : deretepe
  1. deretepe

deretepe Guest

Merhaba ben 30 haftalık hamileyim. Bundan 3 yıl önce geçirdiğim bir trafik kazasında kalçam çıkmıştı. Hemen kazadan gelir gelmez doktor kalçamı yerine oturttu ve 21 gün hiç üzerine basmadım. Sonra 2 yıl kontrol altında tutuldu, şu anda hiç bir problemim yok ama bişey duydum. Böyle benim gibi kalçası çıkanların normal doğumda tekrar çıkması ya da oranın tahrip olma ihtimali varmış. Doktorum henüz bişey söylemedi zaten rahat bi doktor, bir ortopedi doktoruna sordum onunda bu konuda bilgisi yokmuş. Merak ettiğim bu sorun doğuştan kalça çıkığı olanlarda mı yoksa durumu benim gibi olanlarda da oluyormu?Aranızda kendinin ya da çevresindekilerin böyle problemleri olanlar varsa ve bana yazarlarsa çok sevinirim. Doğuma çok az kaldı epidural istiyorum ama bu konu çok kafama takılıyor

Son düzenleyen: Moderatör: 2 Şubat 2010
  2. 2 Şubat 2010
  3. ezgi087

ezgi087 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba canım bendede dogustan kalca ckıgı varmıs ve ameliyat olmusum kesinlikle normal dogum yapmam yasak cünkü eger kemik yapısıyla oynandıysa yeniden tekrarlıyomus yani mesela hiç ameliyat olmamıs gibi olurmusum ve ben cok korkuyorum bu yüzden dogumumda sezeryan olucak suan 36+2 günlügüm 2 hafta içinde alıcam bebişimi kucagıma allahın izniyle sende kendini tehlikeye atma derim

4. 2 Şubat 2010
  5. deretepe

deretepe Guest

Anladım Ezgi087 çok teşekkürler. Seninde doğuştanmış benim sonradan oldu ya o yüzen kafama takılıyor acaba yine de aynı şey mi???

6. 2 Şubat 2010
  7. ezgi087

ezgi087 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    o konuda tam bilgim yok canum