sonunda bende boşanıyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve dertsiz tarafından 13 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    13 Kasım 2010
    Konu Sahibi : dertsiz
  1. dertsiz

dertsiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    309
    Ödül Puanları:
    188
    bu siteyi birkaç gün önce gördüm. buradaki bütün konuları okudum nerdeyse.

3,5 yıllık evliyim. 5 yıl flörtten sonra evlendik. ben de istenmeyen gelinim. kayınvalidem beni bir türlü kabullenemedi. sürekli tartışacak bişey buluyor. 2 ay önce bizdeydiler. farklı şehirde oturuyoruz. gitmeden tartıştık. o gün bugündür de aramadım hiç. tartışmalarımızı eşime hiç anlatmazdım. son tartışmayı anlattım. haklıda olsam her zaman haksızım ben. eşim haklı olduğumda haklı demez. karışmayın demez. 3 gün önce tartışmamızı anlattım 2 aydan beri hiç aramadığımı söyledim. onlarda beni aramadılar halk eğitimde öğretmenliğe başladım hayırlı olsun bile demediler. 2 yıl önce yine aramama konusu yüzünden bizi boşandırma noktasına kadar gtirmişlerdi. 3 gündür eşim benimle konuşmuyor. yarın izine ayrılıyor. memleketine gidecek. bu akşam böyle davranmaya devam edersen seninle gelmeyeceğim dedim. kayınvalidemler zaten surat asıyor her gittiğimizde, eşimde konuşmazsa halimi düşünün artık. seninle gelmeyeceğim dediğimde gelmezsen gelme seni isteyen yok zaten dedi. beni istemeyeni bende istemem dedim. bayramdan sonra da boşanma dilekçemi vereceğim dedim. git ver dedi. daha öncede çok tartışmamız oldu ama ilk defa ayrı yatıyorum eşimden. kararımdan dönmeyi düşünmüyorum.

2. 13 Kasım 2010
  3. kelebek_84

kelebek_84 Maddenin en canlısı yürek Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    çok üzüldüm canım ya:KK50:
    bu sinirle verilen ani bir karar olmuş sanki.
    oturup ciddi ciddi konuşsanız,
    bida düşünseniiz.

4. 13 Kasım 2010
  5. suuuuu

suuuuu nAzLı Üye

Beğenildi:
    105
    Ödül Puanları:
    93
    Canım sinirle söylemiştir belkide bi anda hepimizin ağzından çıkıyor kelimeler.yuva dağıtmak kolaydır her zaman.eşinle aranda sorunun yoksa bu hatasını affet.ama alda karşına konuş.ya değişelim yada bitirelim de.ama her zaman seni eziyorsa ozaman hemen bırak allahtan işinide bulmuşsun açıkta kalmıycan.çok iyi düşün eşini azcık kullanmayı dene avcunun içine al becerebilirsen o kaynanaya istemedim boşattım demeyi nasip etme.güçlü dur kafanı kurcalamak istemem ama bişiy daha söylücem sana.eğer eşinle ilk zamanlarda bişey yokta sonradan olduysa allah korusun büyü falan yaptırmış olmasınlar.aklına getirmek istemezdim ama yapıldıysa ve bu yüzden biticekse üzülürüm.

6. 13 Kasım 2010
  7. dertsiz

dertsiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    309
    Ödül Puanları:
    188
    canım bunun gibi defalarca tartışma yaşadık.
    dediğim gibi bardağı taşıran son damlaydı.
    eşimi ilk günkü kadar çok seviyorum.
    3,5 yıldır direndim her söylediklerini yuttum kayınvalidemlerin
    eşim 1 yıldır aileme gitmiyor 35 gün izin yaptık ama benim aileme götürmedi beni.
    ben tek başıma gittim.6 aydır da görmüyorum ailemi. bu izinde yine gitmicek.
    bazı şeylere dayanamıyorum artık.

8. 13 Kasım 2010
  9. dertsiz

dertsiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    309
    Ödül Puanları:
    188
    yok canım ilk zamanlardada böyleydi. kayınvalidem devlet memuru değilmişim diye istemedi. başka hiçbir sorun yok. eşim 5 yıl boyunca ailesinden sakladı beni. ailesi de,eşimde,ben de farklı şehirde oturuyordum. şimdi yine farklı yerlerdeyiz. ama uzaktan bile yetiyorlar işte.

10. 13 Kasım 2010
  11. kelebek_84

kelebek_84 Maddenin en canlısı yürek Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    kızma ama eşinde kabahat.
    eğer eşin annenlere o benim karım herzaman arkasındayım diyip
    iki trip çekse bak nasıl susarlar.
    o annesine yüz verdikçe ses çıkarmadıkça
    onlarda binmiş tepene.
    yazık hiç mi Allah korkusu yok o kadının.
    yuva yıkmanın günahından hiç mi haberi yok.
    çocuğunuz var mı peki?

12. 13 Kasım 2010
  13. persprincess

persprincess Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Allah bildiği gibi yapsın.memur değilsin diye istememek ne demek.Kpss puanına göre mi gelin alıyorlar? boşanmak değil ama kocanla çok iyi geçinsen ailesi hakkında hiç konuşmasan yinede ailecimi kocan onu merak ettim.hata kocanın ailesinde tabi.

14. 13 Kasım 2010
  15. dertsiz

dertsiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    309
    Ödül Puanları:
    188
    kızmıyorum canım suç eşimde bende öyle diyorum zaten. çocuğumuz yok canım. bir sürü soruna rağmen evlendik. eşimde bende istiyoruz dedik. bizim çabamızla oldu. benim ailem karşı değildi ama kayınvalidemin çirkeflikleri yüzünden babam olmaz bu iş dedi. ikna ettim babamı gözyaşıma kıyamaz hiç. her tartışmamızda yeter artık seni üzdükleri seni sahisiz mi sanıyorlar diyor benim ailem. hep susturuyorum ailemide. ben halletmeye çalışırım diyorum. gel al beni desem bu saatte bile yola çıkar babam.

16. 13 Kasım 2010
  17. dertsiz

dertsiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    309
    Ödül Puanları:
    188
    canım ben konuşmuyorum zaten. zorla konuşturuyorlar. şimdi bulunduğumuz ile ramazanda taşındık. kayınvalidemler yardıma geldi. ev çok pisbir taraftan temizlik yapıyorum, oruç tutuyorum, bi de yemek bulaşık çok yoruluyordum. gündüz 11 de kalkmışım, yataklarını yapmamışım, toplamamışım.altı üstü bir çarşaf serecek. çok yaşlı değil kayınvalidem 49 yaşında eli ayağı tutuyor. sahura kadar uyumadığım geceler oldu gündüzde uyudum bende.

18. 13 Kasım 2010
  19. Nurten1982

Nurten1982 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Tabir nasıl olur bilemiyorum ama gevura kızıp oruç bozulmaz... Eşinizle başka hiçbir probleminiz yoksa, sırf bu sebepten boşanmayı düşünüyorsanız o yuvaya ve onca emeğe yazık olur diye düşünüyorum. Bazı erkekler malesef aileleri konusunda eşlerine taviz vermiyolar. Doğru bir şey mi yanlış bir şey mi konunun içeriğine göre değişir. Ben eşinizin o sözleri kasıtlı olarak söylediğini düşünmüyorum. Hayatımızda gelişen olayları ve bu olaylara sebep olan kişileri değiştirmeye çalıştığımızda asıl mutsuz olan biz oluyoruz. Size tavsiyem herkesi olduğu gibi kabul edin. Nabza göre şerbet verin, gerekirse rol yapın ama boşanmak en son çareniz olsun. Çünkü olay gerçekten boşanma sebebi değil..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.