Sonunda benlerimi aldırdım..

Konusu 'Cilt Estetiği' forumundadır ve denisim tarafından 27 Eylül 2010 başlatılmıştır.

27 Eylül 2010
    Konu Sahibi : denisim
  1. denisim

denisim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar
    Senelerdir araştırmalarımı bir neticeye vardırıp bir kaç gün önce benlerimi aldırdım traşlama yöntemiyle ve dikişsiz aldırdım.Şuan da yüzüm bandajlı yaklaşık 2 hafta sonra açıcağım ve merakla beklemedeyim.. Ben aldıranların tavsiyelerini bekliyorum iz kalmaması için hangi yöntemleri uyguladınız..​

2. 28 Eylül 2010
  3. denisim

denisim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hiç mi cevaplıyacak yok aranız da :KK43:

Dikişsiz ben aldıran var mı? Benim benlerim alındıktan sonra dikiş atılmadı ama araştırdığım kadarıyla herkez aldırdıktan sonra dikiş atılmış... Dikişsiz aldıran varsa bana memnun olup olamdığı hakkında bilgi verirse sevinirim..

4. 28 Eylül 2010
  5. xixxsxxixll

xixxsxxixll Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    geçmiş olsun bende yeni ben aldırdım ama benimki et beniydi ve dikişli oldu senin et benimiydi büyükmüydü traşlama dediğin nasıl bir yöntem merak ettim

6. 29 Eylül 2010
  7. denisim

denisim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkürler IşıL aynı zamanda sana da geçmiş olsun :)
    Benim ki hafif çıkık et ben'di mercimek büyüklüğünde..Traşlama yöntemini bende bilmiyordum ama doktoruma çok güvendiğim için ve daha önce ki operasyonları resimle gördüğüm için kabul ettim.. Traşlama yöntemi bana şöyle yapıldı : yine uyuşturalarak ve bisturiyle kesilerek alındı ama sonrasında dikiş atılmadı bir bantla yapıştırıldı.2 hafta böyle kapalı kalıcak.. Doktorun sana ne gibi önerilerde bulundu banada anlatırmısın ikimizn de amacı iz kalmaması olsa gerek.. Ve hangi kremleri önerdi..? :)

8. 29 Eylül 2010
  9. xixxsxxixll

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürler canım :) benimkide 4mm kadar et beniydi estetik cerraha gittim beni kesti ve kıldan ince (okadar ince olduğunu hiç tahmin etmemiştim) bir iplikle kenarlarını tutturdu 10gün sonrada dikişi aldı nemlendirici sürebilirsin dedi krem falan vermedi şuan 13.gün hafif bir kırmızılık var sanki kaşımışımda kızarmış gibi..ve şimdiye kadarda hiçbirşey sürmedim cilt kendini yeniliyor önce pullanıyor sonra deriyi kendi kendine atıyor bana sanki bişey sürünce iyileşmesi geçikiyor gibi geliyor..senin yöntemi hiç duymamıştım peki senin beni köküyle birlikte aldımı doktor doktorun estetik cerrahmıydı? senin bantlar açılınca cildin pul pul olup yara hızlı birşekilde iyileşecektir merak etme iz kalmaz ama tamamen yok olması aylar sürebilir ama bekleyecez artık en azından benden kurtulduk değilmi :) peki senin benin nerendeydi?

10. 30 Eylül 2010
  11. denisim

denisim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim Burnumun sağında ve solunda 2 adet ben lerim vardı ve bundan çok rahatsızlık duyuyordum yıllarca araştırdım en iyi doktoru bulabilmek için parası hiç umrumda bile değildi önemli olan yüzümde büyük bir iz kalamasıydı önce bir dermatolağa gittim sadece göstermek için, fazla bir bilgi vermedi plastik cerraha gitmemi söyledi yaklaşık 1 yıldır araştırdığım bir doktor vardı Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. ilk olarak bu sitede adını duydum o doktorun sonra internette araştırdım bir kaç kez de tv de görünce güvenilicek bir doktor olduğuna karar verdim önce mail atarak hangi yöntemle alınacağını öğrendim ve 1 hafta önce de görüşmeye gittim bayağı tedirgin ve heyecanlıydım.Benler yüzümde olmasa bu kadar korkmam bile..yarım saatlik bir operasyonla alındı.. Büyük ihtimal köküyle birlikte alınmıştır bunu cevaplıyacak elimde patolojik bir bilgi yok çünkü ben alınan benleri patolojiye göndermedim doktorum da sorun olmaz dedi..
    Dün bantları kendim değiştireyim dedim ve yarayı açmamla kanaması bir oldu kanıda durduramayınca kendimi bu yakınlarda ki hastaneye attım doktor geldi baktı ve tekrar pansuman yapıldı kapatıldı.. Açıkcası çok korkuyorum sonucum ne olucak Dün birini değiştirirken baktım çok küçük ve üzerinde kabuk vardı o iyileşirse iz kalmaz gibi gözüküyor ama diğerinin kanaması beni çok korkuttu endişelerim ondan yana tam olarak kesin neticeye 6 ay kadar bir süre sonra ulaşabiliyormuşuz doktorum bana 2 tane krem verdi internette araştırdım bayağı iyi sonuçlar alınmış ben bu kremleri kullanmayı düşünüyorum..

Senin benlerin neredeydi ve hangi hastane de aldırdın..:)

12. 30 Eylül 2010
  13. goncaa

goncaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhabalarr benıjmde yuzumdee yaklasıkk 7 tane ben varr alınması gereknn 2 hafta evvel bır plastık cerraha gıttımm.durumla ılgılı bılgı almak ıcın.fakat yuzumd eoldugu ıcın okadar cok tereddutte kaldımkıı anlatamma sımdı randevu aldımm haftaya cuma gunuu(buyuk gun)fakat hala bu konuda nekadar ız kalıcagıyla ılgılı tereddutlerım varr yanı sızden rıcamm benlerı aldırdıgınız yerdee benden daha kotu bır goruntu varmıı

14. 30 Eylül 2010
  15. xixxsxxixll

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benimki kaşımın başlangıç yerindeydi yanı kaş sınırları içinde sadece üst tarafında kaş kılları yoktu sağ solu ve altı hep kaştı o yüzden ben alınırken kaş kaybım olacak diye çok korktum ama şuan çok memnunum çünkü sadece birkaç kıl kaşım gitti ve alt taraftan kılların birkaçı operasyon sonunda biraz kesilmiş ama olsun uzayınca sorun olmayacak şimdi yeri kırmızı tamamen düzelecek gibi geliyor..bantlar açıldıktan sonra dikişlerim hemen alınmadı ama bantlar çıkınca havayla temas edince hızlı bir iyileşme oldu seninde bantların çıkınca hızlı bir şekilde iyileşecek görürsün bak.. kanayan yerinde kabuk oluşmadığı için kanamıştır merak etme.. onun iyileşme süreci diğerine göre daha geç olabilir ama sonunda ikiside iyileşir canını sıkma benli durmaktan daha iyidir deme :) ben benimi özel bir hastanede estetik cerraha aldırdım ve iyikide aldırmışım en azından her aynaya baktığımda gözüm bene takılmıyor şimdi kırmızılığa takılıyor ve oda iyileşek diye mutlu oluyorum...bide tavsiyem bol bol su iç yaranın iyileşmesi için vitamin takviyeside yaparsan iyi oluyor bana doktor demedi ama netten öyle okudum ben öyle yaptım..birde onuda söyleyeyim boynuma akik taşı takdım yaram çabuk iyileşmesi için akik taşı iyi gelirmiş a.s benin alınan yerinde inşaat var hücreler çalışıyor eski haline getirmek için bizde yardımcı olalım yerimseniben

16. 30 Eylül 2010
  17. xixxsxxixll

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Beni aldırdığım yerde benden daha iyi bir görüntü var..peki sen 7 beninide aynı andamı aldıracaksın

18. 30 Eylül 2010
  19. denisim

denisim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim de benim yüzümdeyken çok psikolojik sorunlar çektim çok pasif kaldım herkeze göre sanki herkez oraya bakıyormuş gibime gelirdi bu yüzden aldırdığım için hiç bir zaman pişman olucağımı sanmıyorum çünkü eninde sonun da aldıracaktım ben bunu sadece biraz cesaret gerekliydi onu da çok şükür buldum ve gittim sevinçliyim ama şimdi de acaba iz kalırsa düşüncesi kapladı beni çok teşekkür ederim Işılcığım inan söylediklerinle içim rahatlıyor inşallah iz kalmaz internette aaştırıyorum ama kimse benim gibi dikişsiz aldırmamış bu yüzden ilerisi hakkında bir görüş sağlıyamıyorum..
    Bende internetten yara iyileştirmek için bazı bir takım konular arıyorum normal de çok su içen biriyim ama şimdi onu biraz daha arttıracağım :KK70: Benim bulduklarım da iz kalmaması için kantaron yağı varmış bunu almayı düşünüyorum..Doku bandı diye bir bant varmış bu da deri yenileme de birebirmiş birdaha ki pansumanım da bu bandı kullandıracağım :) C vitamini bugün 1 tane bardağıma koyup içtim hiç sevmesem de :p Sarımsak ta bakterilerle savaşırmış bugün makarnamda çok az kullandım :)) İnşallah sonuçlarını görürüz :)) Neyse ben gidip su içeyim :)