sonunda tedavide ilk dönemimiz başladı

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve supremunvale tarafından 16 Şubat 2008 başlatılmıştır.

16 Şubat 2008
    Konu Sahibi : supremunvale
  1. supremunvale

supremunvale Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam kızlar, aylardır teşhis aşamasında debelendikten sonra nihayet tedavi anlamında ilk adımı atmaya başladık. kontrole gittiğim çarşamba günü ilk iğnemi oldum. 75 lik dozla gonal f vurmaya başladım. bi yandan da folik asit ilaçları başladı. eskiden aldığım şeker ilaçları da devam ediyo. burada yazanları okudukça düşünüyorum da işler oldukça yolunda gitti. raporu 15 dakika içinde aldım, ssk %80ini ödedi ilaçların. çok şükür pek bi zorluk çıkmadı. pazartesi tekrar kontrole gidicem. inşallah bu sefer sevinçli haberleri sizlerle paylaşırım.

işte bu da benim sürecim. herşeyi burdan yazmaya devam edicem kızlar. umarım hepimiz için herşey çok ama çok daha güzel olur artık....

2. 16 Şubat 2008
  3. yexsxbxux

yexsxbxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım hayırlı olsun ilk adımın...inşallah bebişin yada bebişlerin sana tutunur ve hayırlısıyla,sağlıcakla kucağına da almayı nasip eder allah.

canım raporun rahat aldık demişsin... bu rapor bu kadar rahat alınabiliyormu? bazı şartlar aranıyor mu?? sizde ne sorun vardı?? çok soru sordum...:eek:

bizde yaz gibi tüp bebek düşünüyoruzda sorun ben de 2 ameliyat geçirdim çikolata kistlerinden dolayı...yapışıklıklarım var... tüpleriminde ve kanallrımda hasarlar ve zedelenmeler oluşmuş.... bizde de rapor konuşunda zorluk çıkarırılar mı acaba???

4. 17 Şubat 2008
  5. supremunvale

supremunvale Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım sağol iyi dileklerin için. umarım senin de melek yada meleklerin fazla bekletmezler seni.

benim aldığım infertil raporuydu. tüp bebek için değil ama aşılama için uygun olan rapor bu sanırım. ama benim kolay almamın sebebi özel hastanede işlemlerimi yaptırıyor olmam. başından beri tüm tahlil ve tetkikleri aynı doktorda aynı hastanede yaptırıyorum. bide her rapor için 50 ytl vermem gerekiyormuş. her ay ilaçlar için bu raporun yenilenmesi gerekiyomuş. maliyet biraz yükseliyor ama en azından ilaçların %20sini ödedim. o da ssklı olduğum için. bu bile büyük bir şey. çünkü iğne ve ilaçlar gerçekten çok pahalı. duyduğum kadarıyla devlet hastanelerinde bundan daha zor oluyormuş, enazından süre uzuyor. bilirsin bürokrasi. o yüzden özelin bu avantajını kullanmış oldum. eğer özel bi yerde takiplerin oluyosa işin çok çok daha kolay olur. kimse de sorun çıkarmaz. ama devlette hiç denemediğim için onu devletten rapor alan arkadaşlara sormak lazım...

6. 17 Şubat 2008
  7. kuzuum

kuzuum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tedavin hayırlı olsun canım.:1hug:
    inşallah herşey yolunda gider ve bi an önce bebişine kavuşursun.
    allah yardımcın olsun.a.s.

8. 17 Şubat 2008
  9. gxuxl@end

gxuxl@end Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayırlı olsun canım inşallah hamileyim diyede başlık açarsın yalnış anlamazsan sorun ne göründü raporunu kolay almışsınya ben 2 aydır uğraşıyorum hala alamadım raporu

10. 17 Şubat 2008
  11. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Hayırlı olsun bol şanslar.Aşılama olcaksın heralde?

12. 17 Şubat 2008
  13. Diamond

Diamond Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    İnşallah her şey raporun kadar kolay olur.Hayırlısı olsun.

14. 17 Şubat 2008
  15. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba supremun vale umarım iyisindir aşılamanı nerde yaptırdıgını merak ediyorum umarım herşey gönlünce olur bol şans

16. 18 Şubat 2008
  17. Suar

Suar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    allah gönlüne göre versin inşallah tedavin sonuç verir bebişlerine kavuşursun

18. 19 Şubat 2008
  19. <yumyum>

<yumyum> Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kız sen nerelerdesin göremiyorm seni buralarda canım arkadaşım allah gönlüne göre versin inş tez zamanda yavrularımıza kavuşuruz inş tedavinden iyi sonuçlar alırsın allaha emanet ol canım