Soru....Duşakabindeki Silikonlarin Kararmasi

Konusu 'Sorular, Sorunlar, Tavsiye ve Öneriler' forumundadır ve ozlemn tarafından 30 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

30 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : ozlemn
  1. ozlemn

ozlemn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba, arkadaslar duşakabinlerdeki silikonların zamanla kararmasını engelliyecek birşey biliyormusunuz? Çamaşırsuyu, kaynaksu cif ile fırçalayarak siliyorum bir türlü çıkmıyor sılıkonun üstü değil içi karardı sanki, bir arkadasım ıslak zeminlerde akvaryum yapımında kullanılar silikonlar kullanılıyormus dedı onlar suya dayanıklıymıs mantar olusmuyormus onlarda , şimdi yeni bir eve taşınıcaz yenı duşkabin yaptırcaz yaptırmadan önce öğrenip ona göre yaptırmak ıstıyorum...

2. 30 Ağustos 2007
  3. karamio

karamio Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    88
    ozlemm aynı dertten bende müzdaribim arkadaşım.benim duşakabindeki slikonlar şu anda simsiyah.
    bilmeyen birisi ne kadar pis bu insanlar derler.utanıyorum artık.bıçakla kazımaya çalıştım.güya çıkartıp yeniden slikonlatacaktım .işe yaramadı.çıkmadılar ya.
    nolur bilen birisi varsa şu derde bir çare söylesin.......

4. 31 Ağustos 2007
  5. ozlemn

ozlemn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet söküp tekrar yaptırmak lazımmış, akvaryum silikonu ile, aslınca çekince cıkıyor benımkiler, ciflerken falan koptular bazı yerlerı birde o acık yerlerden su gırıyor galıba teknenın altından sızıyor.. düş kabin işini yapanlar sökmeyi bilirler aslında belki ilacı falan vardır..

6. 10 Eylül 2007
  7. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Sanırım çaresi yok..Çamasır suyu falan fayda etmiyor en iyisi tuz ruhu döküp kökten halletmekjeyyar.......

8. 10 Eylül 2007
  9. Kaguya Hime

Kaguya Hime Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Mantarlasmadan dolayi olusuyor onlar,cözümü ise sökülüp yeniden silikonlamak.Baska türlü cikmiyor.Bu arada eger banyo iyi havalandirilmazsa tekrar olusur.banyo penceresini mümkün oldugunca acik tutun.

10. 11 Eylül 2007
  11. karamio

karamio Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    88
    ben tuz ruhu kullandım.banamısın demiyor.çıkmıyor.
    söküp yeniden yaptırmaya razıyım ama bi de sökebilsem..........

12. 11 Eylül 2007
  13. suavea

suavea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bu paylaşımı okuduktan sonra araştırma yapmak için bornova'daki bir yapı markete gittim akvaryum silikonu ararken bir hanım o da müşteriydi küvet içinmi kararmaması içinmi diye sordu onlarda bundan endişe ediyorlarmış araştırmışlar bana bir ürün önerdi ürün ismi vermek yasak olabilir ama şifreli anlatayım:Roflol:amerikan öküzü var ya baş harfi b ile başlayan bir ürün onun bantları varmış kesin çözüm sağlıyormuş böylece eski silikonlarını sökemeyen arkadaşlarında sorunu hallolur sanırım
    bizim bu sohbetimizi duyan bir bey tesisatçıymış kartını verdia.s oda aynı markanın silikonunu önerdi akvaryum silikonları da zamanla aynı sorunu yapıyormuş ben henüz iki ürünüde bulamadım özellikte izmirde bulan olursa yerini söylesinler biz de alalım küvetim yeni yapıldı o kötü görüntünün olmasını istemiyorum

14. 11 Eylül 2007
  15. EflatunSu

EflatunSu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    korku filmi gibi sinir oluyorum.sökmekten başka çaresi yok anladım ama nasıl??banyonun penceresi hep açık.kapıyıda kapatmıyorum iyice havalansın diye tııık yok.çözüm bulan haber versin lütfen:enbuyukkk:

16. 11 Eylül 2007
  17. EflatunSu

EflatunSu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    anacım öküz derken hani şu filimlerdeki sürüyle koşanlarmıjeyyar:Roflol:ilahi.sen izmirde bulamadıysan ben hiiç bulamam buralardan.bulursan toptan alda ticaretini yap bari bize.hanımlar makyaj malzemesi satıyor ya günlerde öyle işte:Roflol::Roflol:

18. 11 Eylül 2007
  19. Kaguya Hime

Kaguya Hime Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar Izmir de ki evimi gecen yil yapti esim.Ayni sorun olmustu.Önce silikonu söktü,altini iyice temizledi,sonra da Bornova da bir nalburcudan aldik ama tam adini hatirlamiyorum.Akvaryum silikonu olmaz dedi esimde,özel mantar durdurmaya yarayan bir silikonmus.Türkcesi olmadigi icin esim de tam söyleyemiyor adini.Sorarsaniz söylerler.