Soru....Salon oturma grubunu yaptıranlar

Konusu 'Sorular, Sorunlar, Tavsiye ve Öneriler' forumundadır ve dirim tarafından 11 Eylül 2008 başlatılmıştır.

11 Eylül 2008
    Konu Sahibi : dirim
  1. dirim

dirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.088
    Ödül Puanları:
    238
    arkadaşlar salon oturma grubunu yaptırmayı düşünüyoruz.bana önereceğiniz kumaş mikrofiber,kadife...vs. hangisi leke tutmaz,daha iyi.Bide gürgenden mi yaptırdınız.yaptırırken neye dikkat etmemiz gerekiyor.bide memnunmusunuz?

2. 11 Eylül 2008
  3. dirim

dirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.088
    Ödül Puanları:
    238
  4. 11 Eylül 2008
  5. dirim

dirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.088
    Ödül Puanları:
    238
    arkadaşlar bide krem koltuk önerirmisiniz

Son düzenleme: 11 Eylül 2008
  6. 11 Eylül 2008
  7. dirim

dirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.088
    Ödül Puanları:
    238
  8. 11 Eylül 2008
  9. ikircikli

ikircikli Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    salonumun koltuklarını duvar ünitesine uysun die sadece görüntü oalrak seçmek zorunda kaldım..aslında planlarım farklıydı kaydirigubbakcemile3

deri pek tavsiye edilmiyor özelilkle terlettiği için...

krem yaptırabilirsin bence ...annemin salon koltukları açık krem idi 22.yılını doldurdular sadece değişiklik olsun die başka kumaş kaplatık..düşün yani ama nerdeyse hiç oturulmadı üstünde kapısı kapalı durdu odanın hep kaydirigubbakcemile3

krem yaptır üzerine göre de kılıf yaptırabilirsin ....

salonun oldukça büyükse .. misall 15 m2 civarı yada daha büyük ise koyu renk koltuk da yaptırabilisin... ama küçük ise koyu renk pek hoş durmaz...ayrıca oda çok aydınlık deilse de mutlaka açık renk kullanmalısın bence ...

10. 11 Eylül 2008
  11. XOXzlem

XOXzlem İNŞALLAH BİR GÜN........ Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    196
    canım sana fikir olur belki....krem koltuklarım kumaşın adı aklıma gelmedi şimdi ama güderi görünümlü olanlardan....temizliği çok kolay......

12. 11 Eylül 2008
  13. dirim

dirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.088
    Ödül Puanları:
    238
    canım nubuk türümü bu kumaş.rengi gerçekten çok hoş.aslında benim sormak istediğim,biz mobilyacıda modeli beğendik.sitelerde aynısını daha uygun bi fiyata yaptırmayı düşünüyoruz.ama kararsızım.sağlam olurmu diye?sen hazır mı aldın yoksa yaptırdın mı?bide mobilyada kullanılan malzeme ne gürgen felan mı?

14. 11 Eylül 2008
  15. XOXzlem

XOXzlem İNŞALLAH BİR GÜN........ Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    196
    evet canım nubuk türü.......valla biz arpi mobilyadan aldık canım....bir bilgim yok yani....ama yaptıranlar çoğunlukta bence iyi bir yerse sorun olmaz sanırım.kolay gelsin canım...

16. 11 Eylül 2008
  17. Koltukta krem gayet hoş duruyor ama temizlikte kolaylık açısından tüm minderlerinin çıkarılıp yıkanabilir olmasına dikkat et derim ben. Hatta hazır yaptırıyorken bir takımda farklı bir renk kılıf yaptır ki birinden sıkıldığında değişiklik olur salona farklı bir hava kazandırırsın. Benimki hazır olacak ama yaptırsaydım aynen bu şekil yaptırırdım.

18. 11 Eylül 2008
  19. schatzi

schatzi Ol iz vel ! Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    Özloşun kumaşı mikrofiber sanırım.Krem yaptıracaksan mikrofiberden tükenmez kalem bile silimiyormuş.Kumaş markası olarak da eşimin eniştesi kaplamacı Epengle diye bi marka varmış o iyi demişti.Bi de kadife herzaman iyidir demişti.Yaptırma konusunun iyi olduğunu düşünüyorum.Biz Zebrano'da köşe takımı beğenmiştik ama kullanışlı olur mu diye düşünüoduk.Yuvarlak bir model.Köşeliye 4750 teklisine 1250 fiyat vermişlerdi galiba.Bir mobilya tsarım sitesinde o modelin köşe değil normal takımını buldum.Burada tanınmış iyi bir yere resmi götürdük.İki tane 3.5luk 1 tane tekli ve orta pufunu 3500e yaptırdık.Zebrano'nunkinden çok daha güzel oldu.Hem böylece mobilyacılardaki modellerle sınırlı kalmazsın.Site adı verebiliyorsak http://www.mobilyadekorasyon.com/ Bu siteye bir bak.Çok güzel şeyler var