Sorularım var Cevaplarsanız sevinirim

Konusu 'Kontakt Lens, Gözlük' forumundadır ve inci_nuR tarafından 23 Şubat 2009 başlatılmıştır.

23 Şubat 2009
    Konu Sahibi : inci_nuR
  1. inci_nuR

inci_nuR Guest

Ben sophistic magic blue lens almak istiorm we gözlerim koyu kahve gittim we soruyum dedim sophistic magic blue warmı dedim ne kdr dedim adam şişe olarak satılıo dedi we benim bu ilk lensim olcak hiç bi bilgim yok şişe derken ne kastetdi anlamadm bisi bide lens'in zararı oluomu we nasıl hijyen kuralları fln bildiniz şeylerde yardımcı olursanız cok ama cok sewincem we sizce koyu kahve hangi renk takmalı lens ? :bbo:

2. 24 Şubat 2009
  3. perfidia

perfidia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    soyle ki tek sisede bir tane war yani sen iki gozune 2 sise almak zorundasinn..
    sophstic yanls hatrlamiyosam 8,6 capnda doktordan o olcumlerini yaptir boylece goz bombene uygun mu olculeri onlari ogren..duzgun kullandikca zarari olmaz ama temiz olmak lazim yoksa alerjik ya da enfeksyon durumlar olabliyo..temizlik derken surekli lens solusyonuyla temizlemelisin o hususa dikkat et ellernle oynama fazla gozunle makyaj malzemelerini iyi sec...
    koyu kahwerengi goze her renk olablir markadan markaya degisir ama deneyebliyosan denemende fayda war.benm de gozlerim koyu kahwerengi ben mawiyi cok sewiyorum mawi tercih ediyorum..

4. 1 Mart 2009
  5. arzutr

arzutr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    son 7 yıldır bu marka ve bu rengini kullanıyorum . son derece memnunun. türkiyede daha iyisi yok bana göre. hatta ben resmimi koymuştum bakabilirsin. ayrıca benimde gözlerim kahverengi.

6. 4 Mart 2009
  7. inci_nuR

inci_nuR Guest

arzu iyide markayı yazmadın ? :)

8. 4 Mart 2009
  9. inci_nuR

inci_nuR Guest

perfidia sanada cok saol gerçekten ama gerçekten cok yardımcı oldun.. Saolll.... (L)

10. 4 Mart 2009
  11. fish

fish Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    arzutr canım markayı yazarsan sevınırız!sevgıler!

12. 4 Mart 2009
  13. arzutr

arzutr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    canım aynısı işte dediğin lens sophistic magic blue

14. 4 Mart 2009
  15. arzutr

arzutr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    farklı zamanlar çekilmiş resimlerdende kesetim birkaçtane onlarada bak. farklı ışıklarda ama hepsi ev içinde çekilmiş.

bu gündüz çekildi evde

içeriye gün ışığını çok iyi alan kapalı bir yerde çekildi ( ay saçlarım nasıl beyazlamış :KK43: )

aynı şekilde gündüz evde

loş ışıkta hatta karanlık bile sayılır

Son düzenleme: 4 Mart 2009
  16. 6 Mart 2009
  17. inci_nuR

inci_nuR Guest

ya tamamda anlamadm şeyler oldu simdi şişe sordum 350 YTL dedi ama iyide bu kaç aylık şişe ne demek istio ndn dierlerinden farklı walla şişe olayını anlatın 350 YTL werdimmi kaç ay kullancam bilgi werin lütfennn

18. 6 Mart 2009
  19. arzutr

arzutr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    bak canım; senin şu anda 2 adet lense ihtiyacın var çünkü 2 gözün var. yıllık lensler gelelde 1 adet olarak ve şişe ambalajda satılırlar. çünkü bazen tek ihtiyacında olabilir. mesela biri yırtılır kaybolur bozulur. bu gibi durumlarda tekrardan bir çift alman gerekmesin diye teker teker satılır. fiyatlarda ona göre verilir. şu anda piyasada çifti 350 civarı . ama şimdi reklam olmasını istemediğim için burdan yazmıyorum. ben toptancısından temin ediyorum ve neredeyse yarı yarıya geliyor. nasıl olur diyeceksin. şöyleki; 350 tl fiyat çekenlerde benim aldığım yerden alıp sattıkları için oluyor canım. üzerine karıda koydukları için pahalıya geliyor. arzu edersen özelden yaz ben sana adres veririm. ben yıllardır alırım. hatta artık alo bana +4,5 gönderin diyorum yetiyor.

ha birde şöyle izah edeyim. lensler belli kullanım zamanlarına göre değişir. ama bu dediğin markada çeşit yok. sadece yıllık var. sen bu lensi aldığın vakit temiz titiz kullanırsan 1 yıldan fazla bile kullanırsın.

göz gerinde tam bir değişiklik sağlam bir renk istiyorsan bu işi türkiyede 2 marka sağlıyor. biri elegance bir diğeride şimdi bahsini ettiğimiz sophistic. ama malesefki elegance fabrika olarak üretimini durdurdu. piyada bu isimde satılanlar cihan meikal firmasının yerli üretimidir ve bildiğimiz elegance ile hiç bir niteliği bakımından alakası yoktur. bazı güvenilir kurumlar hala stoklarını satıyorlar onlarda problem yokta herhangi bir yerden asla alınmamalı.

aklında bişey kalırsa sor yine. ne meşakatli şeydir bu lens işi bilirim. kozmetik amaçlı olsa aman ne olacak atarım gider dersinde benim gibi numaralı olunca atmak yetmez bir kere daha bir avuç para bayılıp almakta gerekir. o yüzden ben ucuz alacak kadar zengin değilim düturuyla hep iyisini alırım