sorularıma cevap istiyorumm:(

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve epiktatos tarafından 3 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

3 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : epiktatos
  1. epiktatos

epiktatos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben yeni evlendim aklımda bir sürü soru var ve burdan başkada öğrenebileceğim yer yok. 2 hafta oldu evleneli 8 yıldırda beraberdik ama paylaşımımız yoktu. ilk gece korkusu oldu bişi olmadı 2. gün biraz ağrım oldu sonra bidaha yapamadık. inanılmaz kasılıyorum sonrada şiddetli ağrı hissediyorum. eşim çok anlayışlı ama ona daha fazla eziyet etmek istemiyorum. kendimi dün biraz zorladım oldu gibi ama bilemiyorum. şimdi sorularıma geçeyim.
    1-eskiden çok istekliydim 2 aydır yasmin kullanıyorum öpesim bile gelmiyor hemde bu kadar özgür ve kurallara uygun bi ilişki içerisindeyken. acaba yasmin bana ters etki mi yaptı isteksizlik mi yaptı? bıraksam daha güvenilir yöntem yok napcam bilemiyorum?:KK43:
    2-bi deneme sonucu çok ağrım oldu zaten sonrasında 10 gün bişi yapmadık. kanamam olmadı. acaba olamadı mı?
    3- kızlık zarı acaba nerde nette gösterdikleri gibi yüzeydemi? kız olunca kapalı kadın olunca açık mı oluyor orası anlamadım ben?
    4-ilişki esnasında neden meni dışarı çıkıyor? yani anlamadım acaba yapamadık mı biz hala biri söylesin ya?:KK43: doktora gitmek istemiyorum henüz. eşime korkuyorum başkasına daha çok korkarım ve bu kabusa dönüşür die korkuyorum.
    5- biraz abes olcak ama ki buaraya kadar hepsi abesti kusura bakmayın başka seçeneğim kalmadı kimseye soramadım:KK43: ilişkiye başlarken neden büyük acı oluyor ben anormal miyim:KK43: yoksa vajinusmusa doğrumu gidiyorum:KK43:

2. 3 Ağustos 2009
  3. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Buradan alacağınız cevaplara göre hareket etmeyiniz lütfen...
    ilaç herkese farklı etkiler gösterir...
    Sizin yapacağınız tek şey,
    uzman bir doktordan doğru bilgiler almak olmalı..
    sevgiler...

4. 3 Ağustos 2009
  5. epiktatos

epiktatos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bide bişi daha sorcam ben yasmin kullanıyorum 21 tane hap bitti araya girdik beraber olmadan 2 gece önce aldım son hapı. şincik risk taşıyor muyum ben? gerçi olup olmadığınıda anlamadım ama>:S

6. 3 Ağustos 2009
  7. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    şu olcak bu olcak korkusu taşıdını sanıyorum. herkesin bünyesi farklıdır kiminin acır kimisininde acımaz. kan gelecek diye bişeyde yok zarın esnek olabilir. vajinismusda olabilirsin. en iyisi doktora gidin eşinle ikiniz. kas gevşetici ilaç kullanarak bunu yenenleri biliyorum ama kendine yine korkutursan olmaz rahat olmaya çalış. birazda acıyacak tai elimiz kesiliyor acımıyormu sanki sabret biraz derin derin nefes al.

8. 3 Ağustos 2009
  9. epiktatos

epiktatos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    derin nefes işe yaramadı:) ama doktora gitmeyi bende istiyorum ancak alttan muayene etmezse. ama ozamanda nasıl anlıcak bilmiyorum

10. 3 Ağustos 2009
  11. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Bütün bayanlar muayeneye gidiyor,bunda korkulacak bir şey yok arkadaşım...
    tamam hoş bir durum değil ama sağlık için mecbursunuz..
    gitmeniz şart...

12. 3 Ağustos 2009
  13. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bu herkeste olur..çok kişi böyle konu açtı..ilk başlarda çok acım oluyor diye..herkes bunu yaşamıştır..zamanla bu sorun ortadan kalkmıştır..bence çok telaşlanma..doktora gittiğinde zaten istemezsen muane omazsın..sadece zara bakar o kadar..bence rahat olmaya çalış..sonuçta evlisin ve önünde uzun bir yaşam var..elbette olur bir gün..rahatlamaya çalış

14. 3 Ağustos 2009
  15. epiktatos

epiktatos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çook teşekkür ettim. diğer yazılarıdas yeni okudum biraz rahatladım:KK66: kaydirigubbakcemile2

16. 3 Ağustos 2009
  17. emcan01

emcan01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    bana sizin problemleriniz biraz psikolojik gibi geldi.canını biraz acımış şimdi acıyacak korkusu var heralde.

birde meninin dışarı çıkması normal.bu hepimizde oluyor.korkulacak bişey değil

5 ,nci soruna cevap:canın acıyacak diye kendini kasıyorun heralde.kendini rahat bırak ve eşin seni ilşkiye iyi hazırlasın.

bunları yaparsan cinsellikten kaçmazsın heralde.rahat ol.sadece rahat olmak yeterli

18. 3 Ağustos 2009
  19. xoxzo_35

xoxzo_35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bence doktora gitmende fayda var. bizim söyleyecekelrimiz sana ne kadar faydası olabilir ki? bende geçen gün ilk kez gittim doktora hemde erkek hemde gençti kafamçokkarıştı ama adam sağolsun çok rahatlattı konuştu benimle. zaten 1 kez oraya bakıyor temasta bulunuyor sonra ilişiği kesiyor kameradan bakıyorz ekrana. biraz zorlandım çok utandım ilk seferinde ama bi daha kine o kadar utanmam herhal. alıştım artıkın kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2