sorum evlilere

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve gelecekkorkusu tarafından 24 Eylül 2008 başlatılmıştır.

24 Eylül 2008
    Konu Sahibi : gelecekkorkusu
  1. Bir kadinin esine karsi durusu sizce nasil olmalidir? Yani saygi duyulmak, sevgi gormek, esinin gozunde yucelmek icin bir kadin nasil olmalidir sizce? Mesela dogal oldugu gibi mi, kendine guvenen, taviz vermeyen mi, ona ihtiyaciniz oldugunu cok hissettirerek mi, yoksa herisin kendi yaparak mi vs vs aklima gelenler bunlar, evli ve tecrubeli olanlar ne diyorsunuz? Yoksa hicbirsey yapmam ben oldugum gibi davranirim mi diyorsunuz, yoksa bazen davransilara dikkat etmek gerekli mi?

2. 24 Eylül 2008
  3. melekberke

melekberke Serseri aşığım..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Senin de dediğin gibi canım. İçinden geldiği gibi. aarkadaşı gibi,sevgilisi gibi,çocuğun gibi,aanesi gibi osenin sen onun herşeyi olmalısınız

4. 24 Eylül 2008
  5. kardelen_32

kardelen_32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bence bu karşındaki erkeğe bağlı.yani hangi dilden anladığına.olduğun gibi,ilgili,sevecen ,sevgisini sürekli gösteren biri olursun ama karşındaki şımarıyor kendini iyice bişi sanmaya başlıyorsa o zaman bunun tersini yaparsın.kendine güvenen fazla ilgi göstermeyen biri olmaya başlarsın.çünkü bu dilden anlıyordur.benim eşim 2.sinden anlıyor malesef:eek:klava: .ben içimden geldiği gibi davranmak istesemde..benneyaptımki çok sinirleniyorum ne zaman fazla ilgi göstersem sevgi göstersi yapsam şımarıyor.ve en ufak bir hatam olunca beni bozuyor.o yüzden ben diğer türlü davranıcam bundan sonrakötükedihüso:dilcikar:

6. 24 Eylül 2008
  7. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Bir eşin gözünde yücelmek için hiç bir şey yapmanıza gerek yok. Çünkü özellikle yapılan şeylerle yücelemezsiniz.
    Eşiniz sizi seviyorsa, size saygı duyuyorsa bu yeterde artar. Şunu yapayım yüceleyim demek yanlış ve saçmadır.
    Eşiniz sizi sevmiyorsa ağzınızla kuş tutsanız onun için nafile olur.
    Anlayacağınız sevgi ve saygı varsa, fazladan hareketlere, davranışlara gerek yoktur. Çünkü karşınızda sizi siz olduğunuz için seven biri vardır.

8. 24 Eylül 2008
  9. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Rol yapsan nereye kadar yapacaksın ki, bi yerden sonra bırakacaksın ve gerçek yüzün ortaya çıkacak buda evliliği olumsuz etkileyecek. Nasılsan öyle olmaktır aslolan.

10. 24 Eylül 2008
  11. bursasu

bursasu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bence bu kocanın karakterine bağlıdır mesela kadın çok esprilidir şakacıdır erkekse hiç sevmezse bunu şakacı demezde kadın onun gözünde sulu laubali olur
    kocanı iyi tanıman gerek hangi davranışına nasıl tepki veriyor gözlemlemelisin ama kocaya göre olcak hayat amaaaaaaan içinden nasıl geliyosa öyle davran boşver

12. 24 Eylül 2008
  13. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    dediklerine tamamen katılmakla beraber müsadenle bir kaç şeyde ben eklemek istiyorum...
    saygı görmek istiyorsanız önce saygı göstermelisiniz.sadece kocaya değil ama.genel olarak saygı duyulan bir insansanız eşinizinde size bakışı bu yönde olur.hiç bir erkek / kadın;çaçaron,büyük,yaşlı,anne baba demeden bildiğini söyleyen,dilediğine bağıran çağıran hainlik yapan,kendisini vezir değil rezil eden bir kadına / erkeğe saygı duymaz.

14. 24 Eylül 2008
  15. EU2

EU2 Guest

Bunu aslında sınıflandıramayız;kadının duruşu söyle veya böyle olmalıdır diye..
    İnsan hayatı boyunca rol yapamaz,ister istemez kendinize güven duygunuzu sürekli beslemelisiniz ki dik bir duruşa sahip olun.
    Ben hiç bir erkeğin aciz bir kadından hoşlanacağını düşünmem
    Yada benim evlilik anlayışıma aykırı
    Güçlü ve sağlam bir karaktere sahip olmalı..
    Saygı konusuna gelince
    Erkek veya kadın tek taraflı saygı beklememeli
    Sonuçta dünya kimsenin etrafında dönmüyor
    Ne kadar verirsen o kadar alırsın
    Oyunun kuralı bu..:kahve:

16. 24 Eylül 2008
  17. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    evli ve tecrubeli olanlar ne diyorsunuz?

sanırım buna cevap veremiyorum. sadece evlilere sormuşsunuz....tam yazarken bunu gördüm. dikkat etmemiştim.yazmaktan vazgeçtim..... neyse..:kahve:

18. 24 Eylül 2008
  19. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Eşime nasılsam öyle davranıyorum..:lepi:
    Tamamen doğalım..
    Sinirlendiğimde tepkimi gösteriyorum,sevindiğimde de sevincimi..mutluluğumu..kaydirigubbakcemile2
    Zaten 8 senedir birlikte olduğumuz için yani lise bitimimden beri artık beni benden daha iyi tanıdığı için ayrıca bir şey yapmama gerek kalmadan neye nasıl davranacağımı o biliyor..:içelim: