Sorumsuz bir Baba, sar bir ocuk, alayan Anne....

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve titanik tarafından 19 Eylül 2009 başlatılmıştır.

19 Eylül 2009
    Konu Sahibi : titanik
  1. titanik

titanik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    [FO NT="Arial Black"][/FONT] merhaba ben sizlere kaç gündür çok üzüldügün bir konuyu anlatıcam.bizim 17 yıllık komşumuzun kızı evlendi.6 yıl oldu evleneli,zavallı hemen hamile kaldı.neyse bebegi doğdu,çocuk evde sararmış kız bebek sarılık oldu bir dr götürelim demiş cahil kaynana,geçici sarılık dr ne yapsın otur oturdugun yerde deyip kıza kızmış.2 gün daha geçmiş çocuk sapsarı, baygınlık geçiriyor artık.dr koşmuşlar,dr kızım neredeydin çocugun en üst sfada sarılık olmuş, hiçmi dr,sormaz gelmez deyip bir güzel kızmış.günlerce hastanede tattı çocuk ışın tedavisi faalan zor kurtuldu çocuk.ama dr bu çocukta kalıcı bir sekel kalır demişti.neyse çocuk yaşıtlarına göre geç yürüdü,geç konuşmaya başladı,daha dogrusu konuşammadı sadece ses çıkarıyor.annesi kendi çabalarıyla dr götürüyor,( bu arada komşum diyarbakırda oturuyor).dr derdini anlamıyor sarılık olmuş bu çocuk böle normal bir çocuk degil kabul edin diyo baba hiç oralı degil götürme böle kaalsın boşuna götürüyoz diyor.komşum bana geldi 3 ay önce bak dedim bu çocuk özürlü kabul et ve büyük şehre dr götür dedim.oda dedigimi yaptı.d.bakırdaki doktora gidip bana yol göster çocugumu tedavi edeyim diyor dr ona hacettepede bir dr ismi sölüyor.kız gitti tahlil falan derken çocugunun sagır oldugunu ögerndi.ve geç kalınmış,ama genede dr bir kulagına bir çip takabilecegini 3 ay deneme yapıplacagını iyi olursa ameliyatla düzelecegini söledi.biraz umut var yani ama fiyat 4 milyar oldugu için babası taktırmamış.kızın durumunu düşünü artık çocuguna mı yansın babanın yaptıgına mı böle babalarda var.maddi durumu iyi degil ama sigortaları var.bide ömür boyu bu acıya katlanamaz insan işte böle insanlarda var çok üzgünüm paylaşmak istedim.

2. 19 Eylül 2009
  3. ew_perisi

ew_perisi Affeyle Ya Rab!!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Allah yardımcısı olsun çocuğa acil şifaa annesine de sabır versin:Saruboceq:

zor bi durum gerçekten :çok üzgünüm:

4. 19 Eylül 2009
  5. justis

justis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    gercekten cok zor bir durum nasıl insanlar var anlam veremiyorum umarın bir cözümünü bulur esi ve kayınvaldesini karsısına alma pahasınada olsa :KK43: ne kdr sorumsuz insanlar var o baba bu cocugun günahını bir ömür boyu cekicek bu sorumsuzlukla amaaaa bu kdr cahil insanlardan da artı bir davranıs beklenemez zaten

6. 19 Eylül 2009
  7. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    her erkek baba olmamalıdır..
    cok uzuldum ama uzulmek yetmez carede bulmak lazım..
    annenın sımdı ayakta durma zamanı..
    hastaneye bı dılekce yazabılırsınız..
    d.bakır işadamları derneklerıne saglık kuruluslarına kulaga takılan cıhazı ureten fırmaya..
    dagıtımını yapan sırkete satısı yapan medıcallere muracat etsın anne yawrusu ıcın calınmadık kapı bırakmasın..
    eger bunlarıda yapamaz ıse cocugu devlet hımayesıne versın..
    18 yasına gelmeden kulaklıkları takılır egıtımını alır..
    ozurlu bı cocugun egıtımı yaşamı daha ozen ıster anneye ıletın ve konusun kendısı ıle aglancak zaman degıl derman care buluncak zaman..

8. 19 Eylül 2009
  9. titanik

titanik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bu aleti hacettepe deki dr takmak istemiş.3 ay dememek lazımmış belki olabilir,demiş dr devlet karşılamıyor babada çocugu için bir yerden bulabilir ne biliyim kredi alır bişey yani alahım büyük konuşmayalım ama bulunur diyorum.daha ankaradalar gelsinler bakalım ne olcak.üzgünüm ama çokkk

10. 19 Eylül 2009
  11. yixgxitimmm

yixgxitimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ahh canım yazık yaa...Allahım o minicik yavrucağa şifasınıda verir inşallahh
    Bu işitme problemleri ve cihazları ile ilgilinen bir ünlü vardı ama kimdi acaba yaa..Filiz akın mıydı ki ??
    Etrafınızda bu tür problemleri olan var ise arayın diyordu ama şimdi hatırlayamadım belki yardımcı olurdu o aileyede ..

12. 20 Eylül 2009
  13. titanik

titanik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım keşke yardım eden olsa...

14. 20 Eylül 2009
  15. mamamiya

mamamiya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    allah yardımsı olsun..

16. 20 Eylül 2009
  17. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadasim böyle üzülmekle vah vah demekle olmaz....:1no2:

Kadinin elinden birsey gelmiyor, Baba sorumsuz...bari sen Allah rizasi icin bir el at konuya.....internet elinin altinda....arasatir sorustur....belki masraflari üstlenen bir hastane bir kurum bulabilirsin....sanatcilar falanda cok yardimci oluyormus duydugma göre....Anne ile iletisimde kal...moral ver destek ol....
    Yazik günah....belki simdi müdahale edilirse o yavrucakda sagligna kavusur....yarin öbür gün cok gec olabilir......Allah yardimcilari olsun mübarek gün insallah:Saruboceq:

18. 20 Eylül 2009
  19. pinkystar

pinkystar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    yazık çocuğa...cehalet hayat karartıyor maalesef...