Sorumsuzluk Hastalığı

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve realist tarafından 31 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

  31 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : realist
 1. realist

  realist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2006
  Mesajlar:
  3.088
  Beğenildi:
  75
  Ödül Puanları:
  148
  Sorumsuzluk Hastalığı
  Sorumluluk sahibi olmak kişinin davranışı hakkında cevap vermesi anlamına gelen geleneksel bir değerdir. Eğer soru sormak gerekirse yada bir şeyler ters giderse, sorumluluk sahibi kişinin üstlenmesi beklenir. "henüz bitmedi" ve "henüz bitiremedim" ifadeleri arasında önemli bir fark var. Yaptıklarınız ve yapamadıkarınız için sorumluluğu üstlenmeniz karakterli olmanın en önemli işaretidir.

  Sorumsuz insanlar bahaneler arasında dolanır, başkalarını ve içinde bulundukları şartları suçlarlar, çok az iş üretir, işlerin yürümesini engeller, anlamamış görünür ve yardıma muhtaç insanı oynarlar. Kapılarının, bilgisayarlarının, dosyaların, argonun ve başka insanların arkasına saklanarak bilmiyormuş gibi davranırlar. "Bilmiyordum, "Orda değildim," "Zamanım yok," "Benim işim değil ," Napalım ben böyle bir insanım," "Kimse bana söylemedi," "Kimseye zararım yok," ve "Ben sadece emirleri yerine getiriyorum." gibi laflar sarfederler. Sorumsuz insanlar hareket etmekte çok yavaş ama şikayet etmekte çok hızlıdırlar. Firmalarda sorumsuzluk oldukça bulaşıcı bir hastalıktır.

   
 2. 31 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : realist
 3. mesure

  mesure Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  757
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  86
  En sinir olduğum insan tiplerindendir hele iş hayatında sorumluluk büyük önem taşır bir işi herkesin birbirine pas etmesi kadar itici bir durum olamaz,bu özel hayatta da geçerlidir bir ilişkide hep tek tarafın bir şeyler için uğraştığı ,karşısındakinin de hep beklemede olduğu bir ilişki eninde sonunda sekteye uğrar sonuçta her şey karşılıklı olduğu zaman anlamı olur,ben tek taraflı sorumluluk almayı kabul edemem isterim ki ileride benim eşimde en az benim kadar ilgili olsun her şeyi benim üstüme yıkmasın.Sorumluluktan kaçan insanların bencil olduğunu düşünürüm,bencil insanada tahammülüm yoktur.