Sorumsuzluk mu beceriksizlik mi?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve marjinalfaydali tarafından 5 Şubat 2010 başlatılmıştır.

5 Şubat 2010
    Konu Sahibi : marjinalfaydali
  1. marjinalfaydali

marjinalfaydali http://www.ispanak.com.tr Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    153
    Selam herkese.Benim de bi derdim var. Aranızda kocası benimki gibi evdeki aksaklıkları falan görmeyen, görse de saçma sapan geçici çözümler bulan var mı? Varsa nasıl çıldırmıyorlar? Çünkü ben çıldırmak üzereyim. 1 aydır balkon kapısının yanından rüzgar üflüyor içeriye, bizimki koli bantıyla kapıyı sabitlemiş. Koli bantı ne yaaaa? İlkokul çocuğu çözümü alsanaalsanasmile 3 hafta bekledim ses etmemek için, en son dün çıldırınca da sen farkediyosan sen çözseydin diyor. Ya zaten evdeki 10 sorunun 8ini farkedip 7sini ben çözmüşüm, 1ini de ona bırakmışım çöz diye. Bi de bu adam mühendis.Bi de erkekler meraklı olmaz mı ya böyle tadilat işlerine ? Neredeyse ampulun patladığını 1 haftada farkedip onu değiştirmeye de usta çağıracak. Bu olay beni çok sinirlendiriyo.Aranızda varsa buna benzer bi durum, nasıl geçti sinirleri, naptılar bi anlatsınlar da şu tansiyonumu düşürsünler lütfen.Çok üzgünüm çoook:eek:klava::mymeka:

2. 6 Şubat 2010
  3. pembehera

pembehera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    eşinin farkındalığını arttırmanın tek yolu, 10 sorundan hiçbirini, farketsen dahi çözmemek...
    biliyorum senin için de oldukça rahatsız edici, konforuna ket vuracak bir tutum olacak ama inan tek yolu bu gibi görülüyor. nasıl olsa bir ilgilenen var deyip zahmet etmiyordur
    erkeğin üç tabağı varsa ikisini kıracaksın, hak verilmez alınır gibi atasözü ve deyimlerle sunduğum çözümü zenginleştirmek de mümkün.opuyorumnanaktan

4. 6 Şubat 2010
  5. SultanSena

SultanSena Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çocuk odamızın 6 aydır ampulü yok 1 yıldır da prizi bozuk.Klimamız temizlenmeyeli 1 sene oluyor.Güneş enerjisinin vanası su akıtıyo ve biz sıcak su lazım olduğunda vanayı açıp işimiz bitincede kapatıyoruz.Aspiratörümüz bozulalı bir buçuk yıl oluyor yapılacağını da sanmam.Daha sayayım mı?Ha bunların eşimin beceriksizliğinden kaynaklandığını sanmıyorum tamamen tembellik bence.

6. 6 Şubat 2010
  7. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.389
    Ödül Puanları:
    238
    seni anlıyorum eşimde tamir etme merakı var ama henüz birşey tamir etmiş değil eve her zaman paralı tamirciler gelir ama rahmetli babamın elinden herşey gelirdi

eskiler daha çok ezildiğinden olsa gerek herhalde
    boshayallersmile

8. 6 Şubat 2010
  9. akpak

akpak maşallah kızıma Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    aynından bende de var canım...
    ema1 in dediği gibi babamın elinden herşey gelirdi ve çok becerikliydi ben de kapmışım babamdan benim de eliden geliyor ve çok iyi yaparım bazı şeyleri
    ama gel gör ki eşim tüpü bile takamaz, ben takarım alsanaalsanasmile
    evliliğmin ilk yılı depresyon sebebimden biriydi bu hal. deliriyordum artık.
    nasıl mı başa çıktım. mesela şuan 1 ayı geçti hala ütü masamız yok, tamir ettirecek güya. ütüsüz kıyafetlerle gidip geliyor işe, altına da kot çekiyor. hiç sallamıyorum.
    yani ben de onun gibi umursamaz olmaya çalışıyorum. saçma sapan yaşıyorum saçma sapan bir evde.
    bazen apartman görevlisine birşeyler soruyorum adam herşeyden anlıyor ya nasıl özeniyorum eşim de anlasa diye.
    eşim için en iyi yol ne biliyor musun: parayı verip başkalarına yaptırmak.
    yeni nesil insanları çok tembel olduk galiba alsanaalsanasmile

10. 6 Şubat 2010
  11. _chocolate_

_chocolate_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Anliyorlar anliyorlar hepsinden anliyorlar ama ISLERINE gelince canim. O en mantikli cözüm yollarini ve bütün sorunlari kendisi senden iyi görüyordur ama ugrasmak istemiyordur.

12. 6 Şubat 2010
  13. Egem

Egem Yokluk içinde Cumhuriyeti kuranların torunuyuz. Pro Üye

Beğenildi:
    9.435
    Ödül Puanları:
    238
    bu konuda çok şanslıyım.eşm tamir işlerine çok meraklıdır ve bu konuda çok titizdir.bozuk birşey varsa gecenin 1-2si demez tamir eder öyle yatar.bizde bozk birşey bulunmaz

14. 6 Şubat 2010
  15. Glorya

Glorya SıkıLdımmı ne? Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    maalesef bazı insanlarda bu değişmiyor. neyse o sanırım. o zaman mademki kendisi yapamıyor, versin parayı yaptırsın. ya o ya bu zemuszemus

16. 6 Şubat 2010
  17. infanta

infanta sabırla bekliyorum...... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    bizimkide bi iş yaparken eline yüzüne bulaştırıyo ortalıgı mahvediyo yinede bi şekilde yapıyo
    ama sizinki biraz bu işleri sevmiyo sanırım bu saaten sonra değişecegini sanmam

18. 6 Şubat 2010
  19. BER

BER Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim eşim bu tür işlere çok meraklıdır mesela konu sahibi arakadaşın evindeki gibi bizim evdede pimapen kapıdan rüzgar sesi geliyodu eşim de sinirden uyuyamıyodu kendisi halletti bi şekilde ama kalıcı çözüm bulamadı en sonunda zaten kapı değişti
    eşim çok heveslidir meraklıdır tamir etmeye ama maalesef onunda elinden gelmez becereik yok yani ama sorumluluk sahibidir kendisine dert eder kırık dökük bir yer varsa
    bende elinde sürekli takım çantasıyla evde gezmesine kızardım ama artık kızmıcam iyikide böyle