Sorun bende mi, Kaynvalidemde mi ?in iinden kamadm..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve nurefsann tarafından 12 Aralık 2009 başlatılmıştır.

12 Aralık 2009
    Konu Sahibi : nurefsann
  1. nurefsann

nurefsann Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba arkdaslar yardiminiza ihtiyacim var..
    evleneli 1,5 sene oluyor geldim hollandaya ve burda kimsem yok..yaklasik 2 ay once dogum yaptim ..problemime gelince kayinvalidemle olan prblemlerimi sirayla anlatacagim cozum yolu icin fikirlere ihtiyacim var..
    nisanliyken kayinvalidem benden tek istedigi seyin ona saygili davranmam olmasini karsilikli sevgi ve saygi icinde anne kiz gibi olma dilegini bana belirtti ..
    ben turbanliyim genelde paltalon uzerine uzun tunukler giymeyi seviyorm ve nisanliykende boyleydim evlenincede birgun kayinvalideme gittigimizde bir daha benim evime boyle gelme kizima kotu ornek oluyorsun diyerek beni azarladi .kendi kizi daha dar paltalon ve uzerine mini etek tarzi sekilde giyiniyor kizina etek giydirmeye calisiyor..neyse ses cikarmadim ama benim giyim tarizimin bu oldugunu etek gitmeyi sevmedigimi belirttim oda kendi evinde istedigini giy ama benim evime gelince etek giy dedi tamam dedim ve oyle yapiyorum..
    evime bana yardima veya ziyarete gelince yumurta evin icinde dursa birsey olmaz deyip buzdolaptaki yumurtalarimi cikarip mutfak dolabina koyuyor buzdolabimin duzenini degistiriyor,mutfak dolaplarindaki esyalarin yerleri degisiyor vs..benim bildigim yumurta oda isisinda bozulir ama bizim yumurtalar gunlerce disarda duruyor...birsey soyleyemiyorum cunki saygisiz durumuna dusuyorum esimi araci koyuyorum yine birsey farketmiyor.bu sadece bir ornek..
    2ay once dogum yaptigimda 6 gun bizde kaldi bana yardimci olmak icin bebegim 5 gunlukken bir akrabamiz ziyarete geldi ve 5 yasindaki ogullari tutturdu kucagima alacagim diye babasi ben karismam dedi annesi ben bebegi annesine vereyim o karar versin dedi ve bebegimi bana uzatti bende cocuga kusura bakma canim 5 gunluk bebek o dedim yatirayim yerine dedim aldim gidiyordum ki kayinvalidem getir beraber tutar gibi yapalim deyip bebegi aldi ve oyle yaptilar ve cocuk tabi ki tatmin olmadi ve yine mizildandi bende aldim bebegimi goturdum ..zaten bi lohusalik hali var duygusalim gerginim vs.. misafirler gidince neden bebegi verdin benim rizam yoktu diyip cikistim.bagirmadim birsey yapmadim sadece tepkimi belirttim ..sonrada yatak odama gectim kizginligim gecsin diye..odadan sesi geldi beni al gotur evime ben ne yaptim ne var bunda biz cocuk kiskanmadik bu kadar vs. diye sonra esim geldi yanima sen haklisin ben de korktum cocuga birsey olacak diye ama annem kac gundur bize yardim ediyor gonlunu al ozur dile dedi ve bende sirf esime olan sevgimdem gittim ozur diledim elini optum kusura bakma cok korktum daha acemiyim seni kirmak istemezdim dedim .(burda mesele cocuk konusunda son karar kimde olmali bendemii yoksa k.vsalidemi ve bende ilk haftada bebegim hak.soz hakkinin bende olmasi gerektigini belirttim .k.valideme dokunanda bu oldu zaten.belki erken davrandim ama pisman degilm.
    neyse gecenlrde bi rahatsizligim ortaya cikti ve bakima ihtiyacim oldu birde Turkiyedeki ailem bebegimi sadece netten gorebildikleri icin esimle hem benim bakimim hemde ailemin kizim gorebilmeleri icin benim Turkiye gitmeme karar verdik.uygun fiyata ucak biletide bulmustuk.ve babamin beni havaalanin kapisindan arabayla alip eve goturme imkani vs.vardi maddi anlamda ucak parasi haricinde masraf olacak bir durumum olmayacakti neyse esim ailesini aradi ve beni Turkiyeye gondermek istedigini durumun
    onu gerektirdigini anlatti ..ve kayinvalidem ben burda dururken ne diyre tr ye gidiyor gelsin ben bakarim demis esimde pek anlasamiyorsunuz vs.demis .kayinvalidem ben yakinda oglumu nisanlayacagim yuzuk alacak param yok siz para harcama derdindesiniz vs.demis bir suru laf saymis neyse ertesi sabah kendi annemin telefonuna uyandim hemen internete gel konusmamiz lazim dedi oan annemin sesinden acaba kim vefat etti diye dusunmee baslamadim.meger ki kayinvalidem arayip bir guzel beni sikayet etmis.biriktirmis biriktirmis anneme birguzel anlatmis.hani cocgu niye verdin demistim ya o meseleden icin.kzin bana el kaldirdi az kalsin bana vuracakti vs. demis ve esimde sahit kesinlikle boyle bir durum olmadi!!ben burda dururken neden tr ye geliyor ben ona bakarim beni cok uzuyor bana iyi davranmiyor vs. vs. anne kiz gibi olmamisiz ben soguk davraniyormusum sanki kendisi bana kizi gibi davraniyor..Allah askina burda arayipta aileme sikayet edecek ne durum var birde aglayarak konusuyormus..moralim cok bozuk hem ciddi bir rahatsizlik geciriyorum hemde bebek emziriyorum ..azcik kizi gibi gorse su zamanda uzmeyeyim der sutu kesilebilir zaten hasta der ama nerde.sonrada bende anneme gosterdigim sicakligi bekliyor!
    ya arkdaslar ne yapacagimi sasirdim nasil davranmam gerekiyor.hem saygili olarak hemde hosnutsuzlugumu nasil belirtebilirim.ilk defa bir durumda tepkimi belirttim oda el kaldiriyor oldum.COZUM YOLU ARIYORUM..yani ben ailemin yaninda sacim acik esofmanimla oturabiliyorum onun evinde boyle olmayacak.anneme nazlanip su yemek vs. isteyebiliyorum.yani tabiki kendi ailemde daha rahatim bunda gocunak ne durum var nasil bunu dusunemiyor.ta acmis anneme soruyor bu dusunulmesi cok zor birsey mi???
    haftaya geleceklermis konusmaya problemleri halletmek icin.ne diyebilirim ki .ne soylesem saygiszlik olarak gorulecek eminim..nasil davranmaliyim?ne yapmaliyim..moralim bir haftadir sifir !

2. 12 Aralık 2009
  3. emdev

emdev Guest

onun evine gidince öyle giyin.zemuszemus
    oda senin evine gelince ver eline şalvar.benim evimde bunu giyceksin de.kaydirigubbakcemile

4. 12 Aralık 2009
  5. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Bize bu anlattiklarinin aynisini anlat.
    Kesinlikle alttan alma. Herseyi acik acik konus,hazir firsat varken.
    Bu kaynanayi hic gözüm tutmadi benim.

6. 12 Aralık 2009
  7. nurefsann

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    mesele giyim degil ki.?salvar giyse banane ..he salvar vermedim eline ama evinde temizlik yapinca evindeki esyalarinin yerini degistirdim .kendi duzenim gibi yaptim hic sesini cikarmadi:) yani birsey farketmedi...ayni sey ona yapilsa rahatsizlik duymadi gibi .gerci bir kez yaptim birkac kez tekrarlasam belki rahatsiz olurdu ama buda bir cozum degil ki...

8. 12 Aralık 2009
  9. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Canim sen istiyorsun ki, sana kizi gibi davransin.
    Yani ben öyle anladim.
    Bunu istedigini söylemelisin kaynanana.
    Ayrica bu el kaldirma olayini esinle paylastin mi bilmiyorum?
    Kaynanana söylemelisin.
    Bak o cocuk konusunda ben seni biraz haksiz gördüm, yani biraz sert cikismissin.
    Ve sanki bu senin ona yaptigin cok kücük ve ilk hatan olmus, ve ufak bir hata olmasina ragmen buda bunu firsat bilip ailene yalan yanlis seyler anlatmis.
    Cok mu senaryocuyum?
    Ben böyle hissettim.
    Kiskanclik yapiyor bence.

10. 12 Aralık 2009
  11. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    vay vay hiç üşenmemiş anneni arayıp bide şikayet etmiş he.
    Allah yardımcın olsun valla uğraşacağa benziyosun.
    çok fazla onun eline koz vermeden yavaş yavaş mesafeni koy. sende ev hanımısın, annesin neyin nasıl olacağını pekala bilirsin. evinin düzenine karıştırtma.
    karışırsa annecim ben öyle alışmışım daha kolay geliyo bana falan diye bikaç defa dersen belki yapmaz.

uyhhh sinirlendim haa:)
    daha 2 ay olmuş doğum yapalı sen. lohusalık sendromu denen bişey var. yumurtaların yerini düşüneceğine senin psikolojini düşünsün.

12. 12 Aralık 2009
  13. nurefsann

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    aslinda benim bana kizi gibi davransin diye bir derdim yok ama benden anneme gosterdigim sicakligi beklemesi icin bana kizi gibi davranmasi gerekmiyor mu?? mesele onun kizi var onun dengesizliklerine hic girmeyecegim bile..kizinin ona nasil saygisizlik yaptigina kac kere sahit oldum.sorsaniz gelinini mi daha cok seviyorsun kizini mi diye tabi ki kizini daha cok seviyordur..ama ben bir kere cikistim diye sikayet ediliyorum saygisiz ilan ediliyorum.acaba kendi kizinin saygisizliklarini birilerine gidip anlatabiliyormu? hem sonra bende kendi annemle yeri geldi tartistim bagirdim vs.. ama unutulup gitti gidiyor....yani anneler unutuyor ama kendisi bi cikismasi bile hazmedemisken nasil suclu ben ilan ediliyorum anlayamiyorum
    esim de biliyor herseyi... donup donup soruyorum sende yanimdaydin annen bana nasil boyle der diye ama susuyor ,haklisin diyor ne desin kendi annesi sonucta ama annesinede yakistiramadi.>>

Son düzenleme: 12 Aralık 2009
  14. 12 Aralık 2009
  15. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    öyle benimkide diyo ben gelin yapmadım o benim kızım diye ama sadece lafta. kimse başkasını kızı olarak göremez, kimsede eşinin annesini gerçek anne gibi göremez (istisnalar hariç tabi onlara imreniyorum gerçekten).

16. 12 Aralık 2009
  17. nurefsann

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    sanirim oyle birde tasinma mevzusu var.arabayla yarim saatlik mesafede oturuyoruz .yuruyerek en fazla 15 dak.yere tasinmamizi istiyorlar basta olabilir falan dedim artik anladim ki boyle oldugumuz halde herseye karismak istiyor yakinina tasinsak tamamen oteritesine goirecegiz o yuzden vazgectik..
    ben lohusalik sendromundan gectim..pankreasim iltihapli hastaligimin derdindeyim.perhiz yapiyorum ..insan hasta olunca ailesini daha cok ariyor 6 ay oldu ailemden ayrilali ozledim ..ve onlarda bebegimi sevmek gormek istiyorlar ..biraz anlayis olsa o tesvik eder ama yok herkes kendini dusunuyor...

18. 12 Aralık 2009
  19. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146

sakın sakın yakına taşınmayın. uzaktan böyleyse yakından ne olur kimbilir.
    eşinde sana destekse şanslısın.
    torunlarını görmek en doğla hakları tabi görecekler. hem eşinde gönderecekmiş seni.
    sen eşinle güzelce konuşup anlaştıktan sonra gerisi mühim değil.