Sorun benim...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve evliveyorgun tarafından 11 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

11 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : evliveyorgun
  1. evliveyorgun

evliveyorgun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    1 yıllık evliyiz ve 2 sene flört ettık. İkimizde kocaman aklı başında insanlarız ama evli olmanın verdiği bir ruh halimidir nedir. Sanki ikimizde mutsuzuz.

Ben iyi bir eş değilim. Yani yemek-temizlik vb konularda annemle yada yardım için birilerini tutarak ancak becerebiliyorum. Eşimse yıllarca yalnız yaşadığı için her yemeği yapabilir ve oldukça da titizdir. Bu konuda hakkını vermem gerek. Ben yapıyorsam yardımcı olur. Hatta son 1 aydır hafta sonu kursa gittiğim için nerdeyse evle hiç ilgilenemiyorum. O acil olanları hallediyor.

Sorun şu ki; eşim çok neşeli, konuşkan girişken bir adam değildir. Bende eşim kadar olmasada , mekana ve duruma uyum sağlamakta ondan bir tık ileriyim. Evlendiğimizden beri eşimin yüzündeki mutsuz ifadeden kurtulamıyorum. Artık neden böylesin kavgalarından da yoruldum.

Kavgalarımızın 2 nedeni var totelde. Biri onun bitmek bilmeyen mutsuzluğu. Diğeri benim ailemle gidilmesi gereken yolculuklar için sürekli olay çıkarması.

Son olay hafta sonu oldu. Ama öyle bir ruh halindeyiz ki; kavga bile etmedik. Yine bir yolculuk var ve eşim yine gitmek istemiyor. Birbirimize rest çeken cümlelerimizi kurduk ve 3 gundur zorunlu haller dışında konuşmuyoruz. Onun yüzündeki mutsuz umutusz ifade bana da bulaştı. Konuşmuyorum, kavga etmiyorum. Sadece anlamsız bakışlarla etrafta dolanıyorum.
    Su ara özel bir durum nedeniyle eşimin ailesi ile ekstra görüşmeler söz konusu. Beni sevmediklerini bildiğim hatta gözlerinde ve sözleri ile sürekli aşağılandığım görüşmelerde, eşimle aramdaki soğukluğu anlasınlar istemiyorum. Ama sanki ruhum emilmiş gibi. Sürekli ağlamak istiyorum.

Eşimin aileme karsı tavrı beni öldürmek üzere... Ben aileme çok bağlıyım. Ve eşimin davranışları ona karsı soğumama neden oluyor.
    Bu dert mi diyenleriniz olduğunu biliyorum. Ama yaşama sevincim bitti. İdare etmek ve kabullenmek istemiyorum. Biz aileyiz ve ben bu aileyi, tek başıma temsil etmek zorunda kalmaktan çok sıkıldım.
    Ne yapmalıyım. Çok daraldım...:sinifsinif:

2. 11 Ağustos 2010
  3. kartanesi_82

kartanesi_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok kötü bir durum. ama sen onun ailesine ne saygı gösteriyorsan oda senin ailene göstermek zorunda. evli çiftlerde birbirimizin ailesini sevmek zorunda değiliz ama eşimizin ailesi olduğu için saygı göstermek zorundayız. tabi durumlar ailelerden yana kişisel saldırılara ve ev içi huzursuzluğa neden oluyorsa illaki bi dayanma sabrı vardır insanda.
    ben eşinizin sizin ailenize neden tepkili olduğunu anlayamadım.sadece beraber yapılan ziyaretlerden mi hoşnut olmuyr?

4. 11 Ağustos 2010
  5. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Eşiniz niye bu kadar mutsuz, onun mutsuzluğunu paylaşabiliyor musunuz?
    Hiç mi birşey anlatmıyor, mutlaka nedenleri vardır geçmişte.
    Mutluluk kadar mutsuzluklarda paylaşılmalı.
    Ailenize karşı tepkisi neden, bu tepkinin nedenini biliyor musunuz?
    Sürekli ve aşırı görüşmek sıkıyor olabilir mesela.
    Cevapları bulmak lazım önce, sonra çözmek lazım.

6. 11 Ağustos 2010
  7. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.407
    Ödül Puanları:
    238
    Bence çözersiniz ama zaman gerekecek fes etmeyin güçlü olun

8. 11 Ağustos 2010
  9. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.205
    Ödül Puanları:
    238
    aileyle birlikte çıkılması gereken yolculuklar kısmını anlayamadım ben,ailenle birlikte tatile mi gidiyorsunuz,ya da akrabaları mı ziyaret ediyorsunuz?eşin belki bundan hoşlanmıyordur ,belli ki sık tekrarlanıyor.gittiği yerlerde sıkılıyor olabilir.ve sanırım senin ailen bir hayli ön planda,bunlardan rahatsız olabilir bence.

10. 11 Ağustos 2010
  11. labellevie

labellevie İlkbahar çiçekleri Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    Ben de o konuya takıldım neden ailenizle biryerlere gitmek zorundasınız? Biraz anlayışlı olun hep onun ailesiyle vakit geçirseniz hoşunuza gidermiydi?
    Ayrıca haftasonu kursa gidiyorum diye evi neden boşladınız anlamadım. Ben çalışıyorum ama sabah kahvaltıyı hazırlarım, akşam yemek yaparım, evi de genellikle haftasonu temizliyorum geçen hafta evde değildik hafta içi akşam iş çıkışı temizlicem eşim bırakmıyor, evlenmeden önce hsonu temizlik yapamamışsam işten geldiğim gibi temizliğe koyulurdum. Hiç bir zaman da evimi boşlamadım.
    Biraz ev hanımlığını öğrenin, ne bileyim tvde yemek programları var onları izleyin eşinize güzel yemekler yapın ama yaparken özenin ki güzel olsun.

12. 11 Ağustos 2010
  13. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Adamı niye zorluyorsunuz yolculuk için. Gelmek istemiyorsa istemiyordur. Birkaç defa olsa bu yolculuk işi tamam ama sürekli tekrar ediyorsa bende olsam gitmem.Ayrıca beraber evinizin işinizde yapabilirsiniz. Anneniz ne zamana kadar sizin arkanızı toplayacakki. Düzensiz bir eş bende olsam istemem.

Diğer konularınızı bilmediğim için yorum yapamıycamşakkıdı

14. 11 Ağustos 2010
  15. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.528
    Ödül Puanları:
    363
    Aileyle yapılan yolculuklar ne ola ki?bilmiyorumkismile

16. 11 Ağustos 2010
  17. elif_sena

elif_sena gobusume mutluluk kondu .. Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    148

birincisi evlilik insanin hayatina huzursuzluk monotonluk degil heyecan katar .. evlilik monotonluktur duusncesini kafanizdan cikartin daha bir yillik evlisiniz ..
    ikincisi insan istedikten sonra bir senede usta bi asci bile olabilir .. yeterki istesin
    temizlik ev isleri konularindada esiniz gayet bilgili ve sizede yardimciymis ama bence siz bu isi savsaklamissiniz ya annenize yada esinize cok guvenmissiniz gibi geldi bana .
    esinizin mutsuzlugunun nedenlerinden birisi bu olabilir ..
    diger bir neden siz nasil onun ailesinden rahatsiz oluyorsaniz oda sizin ailnizden rahatsiz oluyor olabilir
    belki sizin kadar gorusmek istemeyebilir ve ben aileme cok bagimliyim yazdiginiz noktada zaten sorunlarinizin nedeni ortaya cikiyor ..

bence siz esinizi idare ettiginizden daha fazla esniz sizi idare ediyor gibi geldi ..

18. 11 Ağustos 2010
  19. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    Ben de arkadaşlar gibi aileyle yapılması gereken yolculukların ne olduğunu anlayamadım.
    Eğer bu akraba ziyaretleriyle benim de hoşlanmadığım bir şeydir ve özellikle de sık sık eşimin akrabalarını ziyaret etmek zorunda kalsaydım ben de mutsuz olurdurm.
    Bu tür ısrarlardan nefret ederim.
    Eşinizin alenize karşı bir saygısızlığı yoksa dert etmeyin bence.
    Gerisi de zamanla düzelir umarım.