Sorun nedir, belki de problemi ifade edemiyorum...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ssometimes tarafından 14 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

14 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : ssometimes
  1. ssometimes

ssometimes Guest

Nereden başlayıp, yanlış anlaşılmayıp, en doğru kelimelerle nasıl ifade edebileceğimi de bilmiyorum ama sadece bayanların olduğu doğru yerden sanırım fikir almaya ihtiyacım var.

29 yaşındayım, iyi eğitimliyim, iyi bir aileden geliyorum, çevremde kadın-erkek herkesin hem çok akıllı hem çok güzel hem de iyi kalpli olduğunu söylediği biriyim. Karakter olarak ta ciddi, gerçekçi, değer yargılarına çok sıkı bağlı biriyimdir. Kendini beğenmiş gibi algılanmak ta asla istemiyorum, sadece sorunu bulmaya çalışıyorum..Küçüklüğümden beri, karşı cinsin yoğun ilgisi altındaydım hep, ama benim tek düşündüğüm alabildiğim kadar eğitim almak, aileme layık olmak, kendi ayaklarım üstünde durmaktı, çok ta başarılıydım, sadece şu an çeşitli nedenlerle işsiz olsam da bunları başardım denebilir.

Bu sürelerde de evlilik aklımdan dahi geçmedi, hayallerimde de olmadı, şu anda dahil, asla bir çocuğum olsun istemedim, istek te duymadım. Karşıma çeşit çeşit adamlar çıktı, çoğuyla hiç denemedim bile. Sadece ünv de de 3 yıl sürem bir ilişkim oldu, sonunda kültür, aile farklılıkları gibi nedenlerle ayrıldım. Diğerleri gerçek bir ilişki bile değillerdi, şans dahi tanımadım. Okullardan, işyerinden sürekli birileri beni istiyordu, denemek istiyordum ama biraz konuşunca bazısı aşırı işkolik, bazısı başka kültürden, kimisi alkolik, kimisi aşırı sertti, kimine hiç güvenemiyordum, kimisi ruhuma hitap etmiyordu, kimisi şüphe uyandıracak kadar aşırı sevgi gösterileri yapıyordu, kimi çok cinsellik yaşamıştı, ya da aşırı dinciydi, ya da bunlardan birkaçını bünyesinde bulunduruyordu v.s, kesiyordum kısa sürede görüşmeyi..Çevreme bakıyorum, arkadaslarımın ilişki veya evliliklerinde gözle görülür o kadar büyük yanlışlıklar görüyorum ki, çoğunda gerçek sevgi, aşk olmamasına da şaşıyordum.

En son biriyle tanıştım, boşanmış ama çocuksuz biriydi, her yönümüz herseyimiz uyuşuyordu, ilk kez bu kadar denk ve çok şeyi yakaladığım biriyle karsılaştım, derin ve hayata dair her konuda konuşabildiğim, anlaşabildiğim biriydi. Ama bu kez de ben hiç evlenmemiş o daha önce evlenmiş oldugu için içime bir türlü sindiremedim, yine yarıda bıraktım..Bir başkası olsaydı şimdiye dek belki onlarca kez evlenmişti..Ben de kusursuz değilim ama bekarım, inançlıyım, içki içmiyorum, müslümanım, kalbimden seviyorum, oyun oynamıyorum, aldatmıyorum, ama hep böyle oldu. Ben de olduğuna inandıklarımı karşıdan da bekledim..İnanın şu an biri yine bana yaklaşacak diye korkar oldum, acaba bu kez neden üzülürüm acaba diye düşünüyorum. Erkeklere karşı ne naz, cilve yapan biriyim, ne de üzerlerine düşen biriyim, hep onların öncelikli çaba sarfetmesini beklerim, hiç adım atmam... Gerçek aşk sevgiye değer vermekle birlikte ve illa olmalı derken insanların mutlaka uyumlu ve denk olmaları gerektiğine de inanıyorum. Bazen kendime soruyorum, gerçekten evlenen tüm insanlar o en doğru, işte budur diyecekleri insanları bulmuşlar mı?

Çok sayıda öylesine, 3-5 kriterle ya da baskılarla evlenmiş, mutsuz insanlar oldugunu düşünüyorum...Hatta kadınların evlendikleri zaman eski hayatlarından çok daha mutsuz olduklarını sık gözlemledim. O kadar çok beynine kan gitmeyen, aklı uçkurunda, kadına hitap etmesini bilmeyen, kaba saba, gayriciddi, yontulmamış, sahtekar adamlar var ki bu toplumda...Ki bizim Türk kadınımız çok daha hassas, ince, duyarlı, ve zekidir erkeklere göre...Çok adam bu bayanları haketmiyor aslında...Mutlaka çok iyiler de var ama genel gidişatta bulunduğumuz zaman da, iyi ve kaliteli hem bayan hem erkek sayımız da azalıyor sanırım...

Toplum belki de biz bayanlara bunu, evlilik konusunu daha doğmadan önce yüklemiş, ben belki hiç karşılaşmayacagım o doğru kişiyle ve hiç evlenmeyecegim ama nereye gitseniz ilk bu soruluyor niyeyse ki ailem evlen artık bir kez dememiş bir ailedir ama toplumdaki o insanlara ben şimdi sizlere anlattığım gibi bu yüzden, bu yüzden diye anlatabilir miyim, anlatsam anlaşılabilir miyim? En doğrusu yoksa gerekirse insanlar yalnız ölmeli bence, yanlış kişilerle olmaktansa da yalnızlık çok çok daha huzurlu...

Ne zaman herseyimizin doğru düşünüldüğü bir toplum olacagız biz?

Böyle karışığım,kişisel sorunlarım da çok, bir yandan da bu toplumsal meseleler..

Çok teşekkür ederim okuduğunuz için...

O kadar yoruldum ki :KK43:((

2. 14 Temmuz 2009
  3. DerinSu

DerinSu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    198
    Canım selam...tamamen okudum yazdıklarını...açıkçası ben sende bir sorun oldugunu düşünmedim..aksine seçici olman iyi birşey..evlilik bu..hayatını devam ettirecegin kişiyi iyi secmelisin tabii ki...inan bana o aradıgın kişi er yada geç karşına çıkacaktır...Allah herşeyin zamanını belirlemiştir merak etme.dedigin gibi mutsuz evlilikler çok hayatta...ama bunları düşünüp evlilikten sogumamalısın bence..herkes aynı olacak diye birşey yok...hiç canını sıkma bence...o insan seni biryerlerde bekliyordur merak etme..ALLAH herşeyi gönlüne göre versin.

4. 14 Temmuz 2009
  5. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    bu kadar secici olmak hiç de iyi birşey değil kusura bakmayın
    siz "doğru adam"ı ariyorsunuz ama kendinizin karşınızdaki birey için "doğru" olup olmadıgınızı hiç düşünmüyorsunuz
    ilişkilerinizi hafiye gibi şüpheler ve detaycılık üstüne kurarsanız üzgünüm ama hayatınızın sonuna kadar yalnız kalmaya mahkum olursunuz
    insanlar hatalariyla vardir
    siz alkol almiyor olabilirsiniz
    fakat hayatınıza giren insanın özel gün ve gecelerde kadeh tokuşturma zevkine de karişma hakkınız yok
    ee bak işve cilveden mahrum olmak da belki bi kadının en büyük eksiğidir evlilikte
    zira erkeklerin tamamına yakını kadından bunu bekler
    ee o da sen de yokmuş
    ne yani adam şimdi seni sevdigini söyleyen bunu öne sürüp ayrılsa haklı mı o halde?
    senin mantıgınla bakarsak evet haklı...

kalbimden seviyorum oynamıyorum falan diyorsunuz
    iyi ama karşınızdakinin oynadıgını, kalbinden sevmedigini nasıl anlıyorsunuz şıp diye?
    sizin kendinize güveniniz mi yok?
    iyi birfrekans yakalamışsınız evlenip boşanan beyefendi ile
    neden bitirdiniz?
    evlenip boşanmış olması siz ilişkiye başlama kararı verdiginizde sorun yaratmadı da evlilik kararınıza neden etki etti?

bakın kardeşceyzim
    evlilik bi nevi kumardır
    insan sarrafısındır insanları çok iyi analiz edebilirsin
    fakat unutma ki aynı eşikten beraberce adım atmadıktan sonra hiç bir adamı tam olarak tanımanın imkanı yoktur

sen öyle bi hale gelmişsin ki vatan millet sakarya nidaları atiyorsun
    toplumu olusturan bireylerdir
    yani bizleriz
    elbette gördüklerimize duyduklarımıza kulak tıkayamıyoruz
    ama bu demek değil ki 3. şahısların evliliklerindeki kötü tecrübeleri bizlere rehber olacak
    çevremde evliliği çok keyifli giden insanlar oldugu gibi kötü giden insanlar da var
    ama kalkıp da kötü gidenleri model almiyorum kendime
    neler okuyoruz KKda, ne entrikalar, ne hayal kırıklıkları, ne kabuslar...
    1 tane kocamı seviyorummm başlıgı açılıyosa 11 tane de aldatıldım, kocam beni dövüyor vb. başlıklar açılıyor
    o halde bütün bekarlar vazgeçsin evlilikten öyle mi?
    hayır hayatım hayır

insanlar hatalarıyla, farklılıklarıyla kabullenebiliyolarsa birbirlerini işte o zaman mutlu olurlar, gerçek aşkı yaşarlar
    herşeyiyle sana benzeyen bir adamla ilk zamanlar mutlu olabilirsin yada mutlu oldugunu sanırsın
    ama zaman geçtikçe bogulursun, rutine biner hayat
    mükemmellik sıkıcıdır çünkü

sen sen ol, farklılıklardan önce aşkı ara
    aşk insana farklılıkları unutturur ama aynılıklar insanı birine aşık etmeye yetmez :)

Son düzenleme: 14 Temmuz 2009
  6. 14 Temmuz 2009
  7. butterflys73

butterflys73 Tek Bayrak Tek Millet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çok mu iyimser bir yaklaşım benim ki bilemiyorum ama hani tabiri caizse diğer yarını bulduğun zaman kusurlarını görmeyeceksin diye düşünüyorum .... kusursuzu zaten bulamazsın çünkü yok öyle bişey tornadan çıkmadık ki, insanız ve hepimizin kusurları var ...önemli olan o frekansı tutturacağın insanla karşılaşman , demek henüz karşına çıkmadı...
    benim de çok isteyenim oldu, çok istediklerim oldu ama eşimi gördüğüm anda işte bu dedim ve hiçbir kusuru gözüme batmadı

8. 14 Temmuz 2009
  9. MyLO

MyLO Hep Mokoko Hep Mokoko Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Üzümün sapı var, armudun çöpü var durumlarındasınız ama 4x4' lük adam yok unutmayın ki 4x4 bir tek jeeplerde olur.:roflol:

Hep gardını almış vaziyette istesende aşık olamazsın canım. :umursamaz:

10. 14 Temmuz 2009
  11. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    bu kadar ayrıntıcı bu kadar derin düşünmenin doğru olduğunu sanmıyorum
    bencce sen birilerini beğenmemekten ziyade
    birine bağlanmaktan, o sorumluluğu almaktan korkuyorsun
    bu korku da herkes ve her şey için bahane bulmana sebep oluyor
    bir çeşit savunma mekanızması
    bu şekilde devam ettiğinde zaten hiçbir zaman mutlu olamayacaksın ki
    bir tarafın hep eksik kalacak
    bazı güzellikleri ıskalamış olacaksın
    insan sürekli kontrollü yaşayamaz ki
    her şeyi istediğimiz gibi yönlendiremiyoruz
    çevremizde olumsuzluklar hep var ve olmaya da devam edecek
    ama bizim de o olumsuzlukları yaşamayacağımız anlamına gelmiyor
    diyelim ki evlendin ya da aşık oldun ama sorunlar yaşadın
    denemeye değmez mi
    aşk, aşık olmak güzeldir, aşk acısı çekmek de güzeldir
    kendini rahat bırak biraz
    kimse senden mükemmel olmanı ya da mükemmeli bulmanı beklemiyor

12. 14 Temmuz 2009
  13. cimcime eses

cimcime eses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    196
    yazdıklarını okudum düşüncelerin güzel fakat hayatta hiç kimse 4x4 lük değildir.
    Belki görünüşte süper biri olur ama onunla yaşamaya başladıkça gerçek yüzünü gösterebilir, evlilik yapanlar bekarlara göre daha mutsuz demişsin bence o mutsuzluktan ziyade sorumluluk taşımanın verdiği bir olgunluktur (tabi mutsuz insanlarda vardır ama hepsi için aynı şeyi söyleyemeyiz)
    Umarım hayalindeki insanı bulursun...

14. 14 Temmuz 2009
  15. _MySticqirl_

_MySticqirl_ ÖZGÜR... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Hayatım sizinki gibi 4/4 lük değil ..Bi çok sorunum var üni gitmedim ailemle takışıyorumm rahat vurdumduymaz bi yaşantım var ... DOĞRU ADAMI BULDUM =) 5 yıldır bırlıkteyım evlenıcemm =)

Deşmemek lazımm doğanın kanununu =) Siz de ilk bakıldığında mükemmel gibi görünebilirsinizz ama ruh sağlığınızda sorun var içinizde bi filozof yatıyoo ......hayatt sokaktaaaa ..O sokaktaa aşkda var kinde var nefrette var dostluk arkadaslkda var =) Pencerelerinizi açın bırazzz =)

Hayatı sorun haline qetirmeyinn =) Problemi başkasında değil kendinizde arayın ...

16. 14 Temmuz 2009
  17. siyamarz

siyamarz gölgem, duruşuma bağlı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de başta sizin gibiydim, pireler için yorgan yakar, burun bükerdim. Sonra Allah'ın sopası yok derler, balyoz yemişe döndüm..:) eskiden kimseye bana kazık atma lüksü vermezdim güvenmediğim için, eleştirip durduğum için. Kazıklar yedikçe bay Doğru'ya yaklaşıyorumdur herhalde...inşallah boşuna kazık yemiş olmam yani..Çocuklar düşe kalka büyür derler, hayatta böyle acı çeke çeke mutlu olunuyor.

18. 14 Temmuz 2009
  19. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Arkadaşım kendinize göre bir takım kriterler belirlemişsiniz, mükemmel birlikteliği arıyorsunuz ama mükemmel birlikteliği bulduğunuz zaman da evliliği yine düşünmüyorsunuz..

Son ilişkinizi boşanmış diye bitirmeniz bunu gösteriyor..
    Neden bitirdiniz?
    Size göre bu kadar bulunmaz özelliği bulduğunuz adamın, boşanmış olması nasıl sorun olur anlamadım..Ben olsam asla bırakmazdım..

Siz de bence ,,kimseyi kendinize layık görmeme olayı var..Bunun belki farkında değilsiniz ama herkeste bir kusur bulmak ya bunu gösteriyor ya da bir erkekle bir ömür geçirme fikri size yanlış geliyor..
    Bilemem..

Ama kimseyi tam anlamı ile tanıyamıyorken, evleneceğiniz insanı bile yıllar geçtikten sonra bazen ancak tanıyabilyorken, bu şekilde önyargılı olmak bana çok da normal gelmedi..

Kendinizi herkesin az da olsa kusurlu olduğuna, kimsenin tam anlamı ile size göre olmadığına öyle bir inandırmışsınız ki, kapıları kapamışsınız siz tam anlamı ile..

Her anlamda dünyanın en 4*4 lük erkeği de çıksa karşınıza siz birşey bulur yine evlenme fikrine sıcak bakmazsınız gibi geliyor..

Bence bu kadar net olmayın bu konuda..
    Tabii ki size uygun bir insan olması önemli ama bir yere kadar..
    Kimse 4*4 lük değil..
    Siz, size göre 4*4 lüksünüz..

Ama bakın burdaki bazılarımıza göre,fikirleriniz pek de mantıklı değil..

ıstediğiniz hayatı yaşamanız dileği ile..