Sorunlu ben ve sorunlu kayınvalide

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve yeldadogus tarafından 29 Eylül 2010 başlatılmıştır.

29 Eylül 2010
    Konu Sahibi : yeldadogus
  1. yeldadogus

yeldadogus Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Günaydın arkadaşlar.

dün akşam k.validemle sorunlu dakikalar yaşadım. saatlerce kendime gelemedim. galiba hatada bende. anlatayım

dün stresli bir iş günü yaşadım. alışveriş derken, eve geldik eşimle.tamda yeni girmişken k.validemle ablam (görümcem) bize geldiler. tenceleri vardı almaya gelmişler. sağ olsunlar yapmayın siz ben yaparım desemde, misafir gelince yemek yapıp getirmişlerdi. neyse içindekilerin hepsi bitmediği için temiz değildi. içeri girdim hemen yıkamaya çalıştım. annem gördü bıraktırmak istedi. içeri gittim sinirlendim. kendimi değersiz beceriksizin teki hissediyorum. öğlende evde yemek yemiştik. kendi bulaşığımda ölece duruyordu. onlarıda yapıvereyim dedi. tekrar döndüm böle hoşuma gitmiyor benim. yapma anne dedim(aynı zamanda regli dönemindeyim sinirliyim). aynı kardeşime benziyorsun dedi kızdı ve gittiler.

aslında benimde içimde birikenlerde vardı. oğluma iyi bak. hasta etme . hasta olursa senden bilirim. oğluşum pantolonun cebi delikse getir dikiversin ablan. ablan pek beceriklidir. keşke seni değilde anasız birisini alsaydım oğluma. genelde sık telefuz ettiği şeyler. beni üzüyor. astımım var benim. temizlik malzemesi kullanamıyorum. yada azıcık toz bile alsam krizlerimi tetikliyor. bunlardan dolayıda kendimi beceriksz hissediyorum. kimseye muhtaç olmadan halletmek istiyorum. ama bayan tutup temizletiyorum malesef. psikolojim acayip bozuk. akşamda eşim annemler gidelim aranız bozulmasın iyice diyor. eğer gene birşey derse kaldıramam. ne olcak benim bu halim mafoldumben

2. 29 Eylül 2010
  3. masal_naz

masal_naz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    anlamadım anasız birinimi alsaydım diyor ohaoldumsmile

4. 29 Eylül 2010
  5. masal_naz

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    yani bulaşık yüzündenmi tartıştınız sen ona yıkama dediğin içinmi kızıp gitti ne varki bunda:bbo:

6. 29 Eylül 2010
  7. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.352
    Ödül Puanları:
    363
    Aynen ya!!!
    Ben de buna takıldım!!!:1shok:
    Bu cümleyi sarfeden anneye eşiniz neden hiç bişiy demiyor!!!
    Aranız soğumasın he!!!
    Ayyy daha ne kadar soğuycek???akannehir

8. 29 Eylül 2010
  9. elefera

elefera Hosgeldin melegim (: Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Anladıgım kadarı ıle, genel anlamda ıyı anlasıyorsunuz.
    Fakat bu anlasmanızın tek nedenı sızın alttan alıyor olusunuz.
    Zıra kayınvalıdenızın ıfade eettıgı sozler, bır cok kısının agrına gıdecek turden.
    Insan, ılk zamanlarda fark edemıyor yada fark etse de uzerınde durmuyor.
    Zamanla bırıkıyor ve bır anda patlayıverıyor.
    Bılmıyorum ne kadar suredır evlısınız.
    Fakat deneyımlerıme dayanarak sunu dıyebılırım kı,
    kayınvalıdenız cokda ıyı nıyetlı gelmedı bana.

10. 29 Eylül 2010
  11. beratefe

beratefe kücük meleklerim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bune bırak yıkasın pişirsin temizlesin sen kocanla ilgilen ........ haha k.valide bana yapsa tşekkür eder gecerim kenara bayanssulusmile

12. 29 Eylül 2010
  13. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Annesiz olunca ne oluyor onu anlamadım daha mı bağlı olacaktınız öyle mi düşünüyor acaba?
    Artık siz bi ailesiniz hele de çalışıyorsanız evinizin ufak tefek eksiklerini görmüyorlardır görseler zaten yemek yapıp filan göndermezlerki ne hali varsa görsün diye düşünürler bence:nazar:
    Kendinizi beceriksiz hissetmeyin ama biraz planlı olunca inanın hiç iş birikmiyor tecrübeyle sabit.
    Benim kayınvalidem de eşime hep söyler böcük dikiş bilmiyor bişe olursa bana getir diye,geçende dışarda düğmesi kopmuş gömleğinin kayınvalidemlerdeydim oraya gelince annesi hemen çıkarda dikim dedi,dikti.Ne olacak ben karısıysam o da annesi yani.şakkıdı
    Siz gidin bencede hiç tadınızı kaçırmayın.MAdem size az da olsun yardımcılar kötü niyetli değiller belli.

14. 29 Eylül 2010
  15. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    kayınvalidenin sözleri bilinçaltında hazır kıta bekliyor..
    ve aslında sen ne zaman kayınvalideni görsen o sözler aklına geliyor, en ufak bir meselese de gün yüzüne çıkıyor.

Kayınvalidenin sözleri çok ağır bence, haklısın..
    Ama akşama gidin yine de birşey olmamış gibi davran..

Yalnııızzzz: bir daha sana, keşke anasız birisini alsaydım vss tarzında konuşursa cevabını ver.
    O kadar da değil kimse kusurabakmasın..

Sevdiğim adamı doğurdu diye beni yerden yere vurma hakkı yok..
    Ona o hakkı vermem ben..
    Yok efendim,eşimle aram bozulur diye de düşünmem.
    Aslına bakarsan bu laflar karşısında eşin de annesini uyarabilir, tabii bunu yapacak erkek sayısı azdır.

16. 29 Eylül 2010
  17. yeldadogus

yeldadogus Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet anasız birisini alsaydım diyor. eşimde aramıza girmiyor. annemim psikolojik sorunları var napsın değişmez diyor.

bulaşık yüzünden küstü gitti.

yanlış anlaşıldıysam diye telefonda özür diledim. gene birsürü laf söyledi. çok şey yaşadım ben, kötü niyetim yok benim,dedi. toplansın bitsin diye yapmak istedim, dedi.akşam eşimede kızdım, astım krizi geçirdiğimide söylemiş (strese girince öle oluyor)

18. 29 Eylül 2010
  19. masal_naz

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bencede yani görücü usulüylemi evlendin kendi mi aldı ayrıca oğlu memnun olmasa zaten çoktan bitmişti evlilik istediği kadar vahlansın iki tarafıda mutsuz etmekten başka bir şey olmaz

bana bikere kaynanam herkesin gelini manken gibi oğlumda hep zayıfları buluyor demişti bende valla oğlunun seçimi silah dayayıp evlenmedim dedim ki bende kolay kolay cevap vermem ama damarıma bastı sempatiksalakcinni