Sorunlu bir boanma..

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve prenses4 tarafından 22 Kasım 2009 başlatılmıştır.

22 Kasım 2009
    Konu Sahibi : prenses4
  1. prenses4

prenses4 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    eşimle boşanıyoruz.. ayrıntılara girmiycem. özetle anlaşma yoluna gitmedi. bende 20 mily. maddi manevi tazminat+200 tl çocuğuna nafaka+ 300 tl bana nafaka istedim. ayrıca evlendiğimizde takılan bütün takıların parasını istedik. bu takılar onun ailesiyle ortak olduğu dükkana gitti. ve vermiyo hakkımı. sormak istediğim,

ilk davamız görüldü birşey yok henüz.. eşim bunların hiçbirini vermek istemiyor. üzerine kayıtlı resmi hiçbişi yok. düzenli bir işi de yok.. ancak elimizde sağlam deliller var. haksız yönü çok fazla.. bu istediklerimizi alabilirmiyiz? alabilirsek daha kaç celse sürer? birde eşyalarımı vermiyo sorun çıkartıyo. bunun için dava açmayı düşünüyorum. eve gidip eşyalarımı alamazmışım çünkü mahkemelik olduğumuz için suç oluyomuş.. siz ne dersiniz? nasıl alabilirim eşyaları?

2. 22 Kasım 2009
  3. sgursoy

sgursoy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım hak kaybına uğramamak için avukat desteği alıyorsundur sanırım. Bu konuda en güzelini onlar söylebilir. Ancak bende boşanma aşamasında olan biri olarak şunu diyebilirim ki ; boşanma sürecinde kadının hakları sonuna kadar korunuyor ve ziynet kadının şahsi eşyası olarak düşünüldüğünden ispat edebildiğin taktirde ziynet tutarı kadar parayı sana ödemek zorunda. Avukatınyoksa ve avukat tutacak maddi gücü olmayanlar için baro avukat tayin ediyormuş.

4. 23 Kasım 2009
  5. prenses4

prenses4 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    avukatım var cnm. ama pek bişi anlatmıyo o.. ispat olarak düğün videoları var. fakat artı olarak kendi çabam la biriktirdiklerim de var.. onları n nasıl ispat ederim bilemem..

6. 25 Kasım 2009
  7. prenses4

prenses4 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sorularıma cvp verecek bir kişi bile yokmu ya??? kaç gün oldu yazalı...

8. 28 Kasım 2009
  9. sgursoy

sgursoy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Prenses turk hukuk sitesi diye bir site var orada avukat var her soruna cevaplar veriyorlar. google ada o sitedeki "kahdem" bölümüne gir ve yaz seni daha iyi yönledirirler. üye olmadan da hemen yazabiliyorsun bende ilk aşamada sorularımın cevaplarını orada almıştım.

10. 10 Aralık 2009
  11. lawyersss

lawyersss Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    takılar konusunda:1-düğün cd.sini mahkemeye delil olarak sunacaksınız.2-düğünde takılan ziynetler hakkında tanık dinleteceksiniz.3-düğünde takılan takılar özelliği itibariyle kadına özgü nitelikte oldukları için hukuken düğün takıları kadının sayılır.4-kocanızın düğünde takılan ziynetleri iş kurmak amacıyla sizden aldığını ve takıları bu şekilde kullandığını beyan etceksiniz,ve yine bu yönde tanık dinleticeksiniz.(böylece takı olayını çözmüş olursunuz,mahkeme lehinize karar verir)
    evdeki eşyalarınız konusunda ise:boşanma davasını siz mi yoksa eşiniz mi açtı bilmiyorum ama,bu hususu mahkemenin herhangi bir celsesinde hakime beyan ederseniz,hakim ara kararla tedbiren avukatlarınızın refakatında eve girerek eşyalarınızı almanız yönünde bir hüküm verir.

12. 18 Aralık 2009
  13. prenses4

prenses4 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    davayı ben açtım. o açacaktı aslında isteyen oydu. ama o salladı da salladı sonunda gidip ben açtım. şuan eşyaları da vermiyo.. sorun çıkarıyo..

14. 23 Aralık 2009
  15. basulpete

basulpete Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    awukatınıza güwenin..güwenmiyorsanız başka avukat tutun. sonuçta bu imkana sahip görünüyorsunuz..