Sorunum büyük, arkadaşım korkuyor

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve joret tarafından 6 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    6 Aralık 2009
    Konu Sahibi : joret
  1. joret

joret Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kafam çok karışık.
    konuyu açıp açmamakta kararsız kaldım.
    lütfen samimi cevaplar verin, ne hisssediyorsanız. tecrübelerinizden.
    erkek arkadaşımla 3 yıllık birlikteliğim var. evlilikten korktuğunu sorumluluk almak istemediğini düşünüyorum. sırf evlilik gündeme gelecek diye bana ilgi göstermiyor. ama benden çocuğu olmasını istediğini ifade ediyor.
    bu ilişki ne zamana kadar böyle gidecek diye ondan ayrıldım. ayrılma ama vazgeçmiyor benden,bende ondan. ben yok diyorum diye ısrar etmiyor. sanırım onun bazı psikolojik sorunları var evlilik ve kadınlar konusunda, yanılıyormuyum.

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Kasım 2010
  2. 6 Aralık 2009
  3. resusitasyon

resusitasyon Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    iki yıllık bir ilişkim oldu,ailelerimiz dışında biz ailelerle tanıştık.herşeyini bekledim,fedakarlıkların hepsini gösterdim.ama sen de olduğu gibi kaçıyordu evlilik lafından.2 yıl sonra artık karar verelim dediğinde ben korkuyorum sen daha iyilerine layıksın dedi.olan benim yıllarıma,zamanıma oldu.sevgi bir yere kadar ne yazık kii..

4. 6 Aralık 2009
  5. Pazza

Pazza nam-ı diğer Lucita Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    neden ertelemek istediği sordun mu? psikolojik kökenli olduğuna nasıl karar verdin? belk ailesel, belki mali, belki kariyerle ilgili gerekçeleri vardır kimbilir..

6. 6 Aralık 2009
  7. lamia34

lamia34 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    49
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim benzer şeyleri ben de yaşadım. bizim ailesel sorunlar vardı mezheplerimiz farklı olduğu için ailesi kesinlikle istemiyordu. defalarca ayrıldık her defasında geri döndü ama yine olmadı. en sonunda birisiyle sözlenme aşamasındayken karşıma çıktı ailemi ikna edicem dedi. ve en sonunda zaman ver korkuyorum vs. dedi. ben de güle güle dedim tabi ki.ve ben beklediğimle çektiğimle kaldım. ya ben bu erkeklerin korkmasını da anlamıyorum. bir insan birini seviyorsa onunla yuva kurmak beraber uyuyup beraber uyanmak gibi bir mutluluk var mı. aynı sorunları bir arkadaşım daha yaşadı ayrılıp barıştılar korkma mevzusu yüzünden. en sonunda kız gerçekten bitirdi ne aradı ne sordu. ve şimdi nişanlılar yaza düğünleri var. kısacası bu durumda en iyisi çekip gitmek oluyor sanırım. erkek gerçekten seviyorsa kaybetme duygusu o korkularını çok güzel aştırıyor:)

8. 7 Aralık 2009
  9. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    yaş kaç erkek arkadaşının?

sen evlenmek istiyorsun o istemiyor

sen evlenmek isteyen birini bulursun o da istemeyen birini bulur

10. 7 Aralık 2009
  11. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    bu adamdan bişi olmaz canım demekki seni evlenecek kadar sevmiyo ..acı ama gerçek! var böyle tipler arkadaş çevremde bu sadece bahane korkuyorum deyip sıyrılıyolar öyle deyince sende bişey diyemiyosun doğal olarak...evlenmekten korkuyo...ama çocuk yapmaktan korkmuyo?ilginç valla ..çocuk daha büyük bir sorumluluk farkında değil heralde..senden çocuk mu istiyo?yoksa çocuk yapmaya giden yollara mı zemin hazırlıyo anlayamadım...bu hayat böyle geçmez kararını ver ya böyle devam edeceksin ...yada bi süre sonra sen daha iyisine layıksınla başlayan bir ayrılık konuşmasıyla terk edileceksin ! niye zamanını harcayasın?eminim senle evlenmeye can atan,mutlu edecek bir sürü insan vardır canım....hayat senin tabi ama bence budur olay..

12. 7 Aralık 2009
  13. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    sorumluluk altina giremeyen adamla ne yapabilirsinki bosver hic bulasma zararin neresinden dönersen kardir bence

14. 7 Aralık 2009
  15. ygmr2009

ygmr2009 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kadınlarla ilgili psikolojik sorunları olmasından öte bence özgürlüğüne düşkün biri bu arkadaş ya da kendine güveni yok...birbirinizden kopamamanızın nedeni alışkanlıklarınızdan kaynaklanıyor olabilir. sonuçta üç yıllık bir ilişki... ama böyle nereye kadar? sen ciddi bir isim konmaması yüzünden ondan ayrılmışsın ama o kaybetme korkusu duymuyor seni... gerçekten bunu hissetse işi ciddiyete dökerdi diye düşünüyorum. ama tabi tek taraflı düşünmemek de gerekiyor. yaşınız kaç bilmiyorum ya da o bir ev geçindirebilecek şartlara sahip olduğunu hissedebiliyor mu kendinde bu da önemli... sorunun kaynağı başka yerde de olabilir...

16. 7 Aralık 2009
  17. EU2

EU2 Guest

1-burcu yengec mı?
    2-yaslarınız kaç
    3-erkek arkadasın askerlıgını yaptı mı ?

18. 7 Aralık 2009
  19. EU3

EU3 Guest

Evlenip seninle bir hayatı geçirmeyi isteyecek kadar seni sevmiyor demekki

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.