Sorunum polikistik over

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve GaydiriGubbakCemile tarafından 4 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

4 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : GaydiriGubbakCemile
  1. GaydiriGubbakCemile

GaydiriGubbakCemile Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba kızlar.. Benimde sorunum polikistik over.bilmiyorumkismile
    Bundan 1-2 yıl önce dayanılmaz kasılmalar giriyordu öyleki yürüyemiyordum. Doktoro gittim bakire olduğumu belirttiğim halde altta muayene etmişti ( düşününce hala midem bulanıyo):sinifsinif: sonrasında polikistik over teşhisi koyuldu.
    Yasmin kullandım bir süre herhangi bir yan etki sezmedim. Uzun zamandır kullanmıyordum bu ay tekrar başladım.Adet dönemim bitmesine rağmen göğüslerimdeki ağrı geçmedi ve anlamadığım bir şekilde gebelik aşermesi gibi sürekli canım bişeyler istiyor.İlaca bağlı olabilirmi? Bu durum canımı sıkmaya başladı.mafoldumben

2. 9 Ağustos 2010
  3. kmehtap

kmehtap Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım yazalı çok olmuş ama ben yinede cevap vereyim yıllarca bende yasmin kullandım evet malesef doğum kontrol hapları iştah açıcıdır zaten bu nedenle kilo aldırır
    ama bence adeti düzenleyen ve hormonları dengeleyen fakat korumayan bir ilaç alsan mesela cyclo progynova daha iyi olur
    yaşını bilmiyorum ama ben 18 yaşımda d.k. hapına başladım hormon bozukluğu yüzünden şu an 28yaşındayım ve 3,5 yıldır evliyim 3 aydır çocuk için çalışıyoruz fakat d.k. hapını kesince adetimde kesildi östrojen hormonum çok yükselmiş bu yüzden yumurtlamıyorum

4. 10 Ağustos 2010
  5. GaydiriGubbakCemile

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    tatlım 22 yaşındayım önümdeki dönemde hapı kesip tekrar muayeneye gitmeyi düşünüyorum açıkcası bu hapları kullanmak benide rahatsız etmiyo değil.. saol tatlım bilgin için teşekkür ederim:1hug:

6. 12 Ağustos 2010
  7. yellowbomb

yellowbomb günün birinde!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    canım bu ilaçlar evet böle iştah açar işte aş eriyom sanırsın ama değildir hormonar çılgınlaşmıştır ilaç sayesinde ne diim ya işimiz zor

8. 12 Ağustos 2010
  9. GaydiriGubbakCemile

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hep bize oluyo tatlım zaten yaa valla işimiz çok zor çok

10. 16 Ekim 2010
  11. MadamChocolate

MadamChocolate Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    nasıll yaaaaaa izin almadan mı muayene etti..baska yol yokmuyduuu kötükedihüso

12. 17 Ekim 2010
  13. Collapse

Collapse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ben 16 yaşındayım daha önce hiç adet görmedim. polikistik over sendromum olduğunu söylediler ve verilen hapı uzun süre kullanmam gerekiyormuş. haplar gerçekten iştah açıcı dikkat etmek gerekiyor. umarım kısa bir süre sonra iyi olurum:/
    bakire olduğun halde muayne etmesini çok kınadım ben. ne doktorlar var ya!?