Sosyal fobi,heyecan

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve cemre-fck tarafından 21 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    21 Aralık 2009
    Konu Sahibi : cemre-fck
  1. cemre-fck

    cemre-fck Aktif Üye Üye

    Katılım:
    28 Eylül 2007
    Mesajlar:
    204
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    2 hafta önce pstikyatr a gttm sosyol fobi olduğumu ve çok uyuduğum söledim bana mutluluk hapından yani bundan verdi.bir antidepresan.ben 2 haftadır kullanıroum bir etki görmedim günde 1 tablet al demişti,sabah akşam alsamda etkisni daha çabk gösterse diorum bir sorun olurmu?ve kullanan arkadaşlar yardımcı olun ne zmn etksiini göstermeye başlıcak.ben anksiyteemin daha çk arttını düşünorum daha çok uyuorum üstelik ellerimde falan titreme oluyor. :KK43: Ltfen yardmcı olun.Ne zaman doğrudan etki etmeye başlar?Duacınızımopuyorumnanaktan
     
    Son düzenleyen: Moderatör: 31 Aralık 2010
  2. 25 Aralık 2009
    Konu Sahibi : cemre-fck
  3. hazal_diren

    hazal_diren lafa bakarım laf mı diye Üye

    Katılım:
    29 Ağustos 2008
    Mesajlar:
    4.096
    Beğenildi:
    605
    Ödül Puanları:
    238
    şikayetlerimiz senle benziyor. ben de bir sosyal fobiyim ve tüm belirtileri gösteriyorum...psikiyatriste gittim ben de 2 ay önce bir antidepresan kullandım ilk 2 hafta aşırı heyecan titreme terleme yüz kızarması gibi fizyolojik şikayetlerim gerçekten çok azaldı ve psikolojik olarak da kendimi çok rahat hissetmeye başladım. fakat ilacı bitirince tüm bu belirtiler hooop aynen geri geldi. yani diyeceğim şu, bu ilaçlar kesinlikle şikayetlerini iyileştirmiyor sadece baskılıyor ve kullanmayı bırakınca (bu arada kesinlikle belirtmeliyim ki bu antidepresanlar uzun süre kullanılmaz ve pat diye bırakılmaz,dozu azaltarak bırakılır) tekrardan başa dönüyorsun. sonuçta vücuduna bir kimyasal alıyorsun ve kalıcı bir etki göstermiyor. bence sosyal fobinin tek bir çözümü var: psikoterapi. bu nedenle iyi bir psikolog bulup psikoterapiye başlarsan çok daha iyi ve KALICI bir çözüm elde edersin. ben de sınavlarım bitince ilk iş psikoloğa gideceğim...
     
  4. 27 Aralık 2009
    Konu Sahibi : cemre-fck
  5. busra02

    busra02 Aktif Üye Üye

    Katılım:
    21 Nisan 2009
    Mesajlar:
    50
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar üniversiteyi bitirdikten sonra 6 ay kadar evde oturmuştum..bunalım takıldığım bu dönemde bende de sosyal fobi belirtileri başlamıştı. insanların karşısına çıkınca terleme ve ellerimde titreme oluyordu.düşünün bir bardak çay içemiyordum yaa:KK43: 6ay sonunda işe başladım ilk zamanlar yine ellerimde titreme falan oluyordu ama bir süre sonra geçti ve artık normale döndüm...bu 6 ay sürecindede kendimi insanlardan çok soyutlamıştım o yüzden böyle oldu
    bu tarz rahatsızlıkların en iyi, doğal ve bana göre tek çözüm yolu üstüne gitmek...kendnizi insanlardan soyutlamayın..:lepi:
    evde otururken işe başladıktan sonra psikoterapiye giderim falan diye düşünüyordum ama insan içine çıkınca problem kendiliğinden çözüldüa.s
    en kısa zamanda şifa bulmanız dileği ile...
     
  6. 27 Aralık 2009
    Konu Sahibi : cemre-fck
  7. zafo

    zafo Aktif Üye Üye

    Katılım:
    5 Aralık 2009
    Mesajlar:
    9
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Yüz kızarması başladımı ne yapsan da yenemiyorum bu sosyal fobiyi. Bu yüzümün kızarması, biraz da beyaz tenli olunca şak diye çakılıyo. Ne yapmalı?
     
  8. 30 Aralık 2009
    Konu Sahibi : cemre-fck
  9. sekerkiz

    sekerkiz Popüler Üye Üye

    Katılım:
    26 Şubat 2009
    Mesajlar:
    2.486
    Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    cemre özeldende yazdım cev vermedin noldu
     
  10. 31 Aralık 2009
    Konu Sahibi : cemre-fck
  11. juno

    juno Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

    Katılım:
    30 Eylül 2008
    Mesajlar:
    4.310
    Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    ilaçları daha çok alınca daha çabuk bi etki göstermesi gibi bişi yok..
    sadece birazcık sabırlı olun ilaçlarınızı düzenli kullanın
     
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.