Sosyal fobim var ve asosyalim

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve elfidannur tarafından 30 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : elfidannur
  1. elfidannur

elfidannur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum.Ya öyle bir haldeyimki bunalıyorum boğuluyorum sanki hiçbirşey zevk vermez oldu çok uzun zamandır.
    Çevremde herkesin samimi olduğu arkadaşları var.Mesela bir ortama girdiğimde tamam insanlarla tanışıyorum ok ama devamı gelmiyor,oysa başkaları nasıl gerisini getiriyor anlamıyorum benim her tanıştığım kişide böyle yapayalnızım eşimde beni pek önemsemiyor kızım var küçük ona arkadaş aramaya çıkıyoruz sokaklara parklarda bulsakta yok devamı gelmiyor geçen gün kızımın doğumgünüydü ve biz yine yalnızdık.
    Bendeki bu tutukluk sosyal fobi zannediyorum.
    Doktorlar bu gibi durumlarda nasıl tedavi uygular ne tür ilaçlar kullanılıyor ve gerçektende faydası oluyor mu?çok merak ediyorum.deneyimlerinizi paylaşırsanız minnettar kalırım

2. 30 Temmuz 2010
  3. aynalipabuc

aynalipabuc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    çok geçmiş olsun...belkide değildir...çünkü dışarı çıkıp konuşabiliyosun belki biraz daha insanlarla ilişkilerini kuvvetlendirmeye ihtiyacın vardır.kitap okuyabilirsin...

4. 30 Temmuz 2010
  5. elfidannur

elfidannur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kitap okuyarak dahada içime kapanık olabilirim.psikoloji kitaplarım vardı eskiden ama faydası olmadı bana

6. 31 Temmuz 2010
  7. mona_roza

mona_roza Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    doktora gitmeni öneririm. ilaç tedavisi ve terapi çok işe yarıyor... kendini yalnız hissetme, kendine inan...yaparsın inşallah. HAE

Son düzenleme: 5 Ağustos 2010
  8. 1 Ağustos 2010
  9. algida

algida Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Aynı sorun bende de var maalesef bu illet hali bi türlü çözemiyorum doktora da gitmedim sosyal fobi mi asosyallik mi nedir bilmiyorum ama arkadaşsızlık çok zor..Arayıp görüşebileceğin,derdini anlatacağın birinin olmaması zor.Canım senin eşinde mi aynı sen gibi yani arkadaşlık durumu nasıl...

Kitap okuyarak tamamen kapanık olma ihtimalin yüksek canım.Bu seferde kitap okuyacağım diye evden çıkmazsın aklinialirimsmile

10. 4 Ağustos 2010
  11. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Bence de, mutlaka bir yardım alın.
    Kendi kendinize çözmeye çalışıp ya da geçmesini bekleyip, kendinizi yormayın daha fazla.
    Terapi ve de ilaçların faydası olacaktır mutlaka.

12. 4 Ağustos 2010
  13. kardelenn21

kardelenn21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    88
    Bende de aynı sorun var arkadaşlar. En azından burdan arkadaşlıklar kuralım ne dersiniz? İnsanın bu dertte yanlız olmadığını görmesi güzel.. Çünkü bizim gibi olmayanlar bizi anlayamıyorlar.

14. 4 Ağustos 2010
  15. jimotomika

jimotomika Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Bu durumu yaşadığım için çok iyi anlıyorum ama prof. yardım kesinlikle gerekli arkadaşlar.. Çok şükür ben atlattım bu sorunu hala atlatamayanlarada seve seve yardımcı olmak isterim çünkü insan derdini paylaşınca hafifliyor.

16. 4 Ağustos 2010
  17. kardelenn21

kardelenn21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    88
    jimotomika nasıl bir yol izledinde kurtuldun bundan? Uzmana başvursak neler yapıo bu konuda

18. 5 Ağustos 2010
  19. kelebe_k

kelebe_k Kafa Nereye Ben Oraya :) Üye

Beğenildi:
    183
    Ödül Puanları:
    153
    kızlar bundan birkaç sene önce aynı rahatsızlığı bir süre bende yaşadım..yaşadığım bazı sorunlar bunların üst üste gelmesi beni mahfetti..kendi kabuğuma çekildim..kimseyle görüşmek istemyordum..hatta kendime olan güvenimi kaybettim zamanla..ve derken artık istesemde insanlarla diolog kuramaz olmuştum.
    hemen tedaviye başladım ..bu çok önemli...kesinlikle bir uzmandan destek alınmasını tavsiye ederim..çok şükür atlattım..zaten tedavide kendinize tekrar güvenmeyi ve herkesten çok kendinize değer vermeyi öğreniyosunuz..bence amaçta bu oluyo heralde..yaşadığımız bazı sorunların kesinlikle etkisi var bu rahatsızlıkta diye düşünüyorum..