Sosyal fobiyi kendimiz yenebilir miyiz?

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve fransa159 tarafından 26 Aralık 2009 başlatılmıştır.

26 Aralık 2009
    Konu Sahibi : fransa159
  1. fransa159

fransa159 diyemedim ya la! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bende sosyal fobi var ama ilaç kullanmak istemiyorum kendi kendime kurtulamaz mıyım bundan? önceden bilmiyordum sosyal fobili olduğumu normal geliyordu bana ama öğrenince bunu çözmek istiyorum sonuçta bir irademiz var başarabilirim gibi geliyor :Saruboceq: neler önerirsiniz lütfen yardımcı olun bana...:gitme:

2. 26 Aralık 2009
  3. Zehranur

Zehranur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    84
    Ödül Puanları:
    113
    Sosyal fobi derken insanlarin arasina girmeyemi korkuyorsun ?

4. 26 Aralık 2009
  5. fransa159

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaş gruplarına katılamıyorum kalabalıklar ürkütüyor beni sanki herkes beni inceliyor işte bir yanlış yaparsam gülüyorlar gibi hissediyorum yolda yürürken bile böyle...devamlı yalnız büyüdüm bunun etkisi var mıdır bilmiyorum ama mesela anfide önlerde oturamıyorum ya da derste söz almak işkence gibi terliyorum kalbim çarpmaya başlıyo heyecanlandığım sesimden anlaşıldığı için konuşmuyorum kalabalık gruplarda yada anfide :gitme:

6. 26 Aralık 2009
  7. fransa159

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    gözümde insanları yada o anı çok büyütüyorum sanki...aslında oturup düşündüğümde hukuk okuyorum aynı anda işletme yaldalı yapıyorum çirkin bir kız değilim 3 yabancı dil biliyorum tenisçiyim piano ve keman çalıyorum sınıfımda bir tek bana öğretim üyeliği teklif edildi seneye yurtdışında okucam bölümümdeki arkadaşlarımdan çok farklıyım hemde ama bi türlü atamıyorum üstümden bunu herkes benden fazlaymış gibi hissediyorum kendimi yetersiz hissediyorum biri bana kalabalık ortamda bişey sorarsa çok fazla heyecanlanıyorum kendimin mi farkında değilim anlamadım ki mafoldumbenmafoldumben ailem sen kendinin fakrında olmadığın için insanlar sana hep fazla görünüyor insanlar gözünde bu kadar büyütme diyor ne yapmalıyım bilmiyorum mafoldumbenmafoldumben

8. 26 Aralık 2009
  9. Zehranur

Zehranur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    84
    Ödül Puanları:
    113
    Yukarida yazdiklarin sosyal fobinin olmadigini acikca gösteriyor,kendini yetersiz hissetmen icin neden yok :)

10. 26 Aralık 2009
  11. fransa159

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    işte hissediyorum ama mafoldumben bunu yenmek istiyorum çünkü böyle olmam için mantıklı bir tane sebep bulamıyorum düşününce ama hep böyle mafoldumbenmafoldumben

12. 26 Aralık 2009
  13. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    valla fazlan var eksiğin yok canım .......bunları yapabildiysen sende fobi falan olduğunu sanmıyorum zamanla yenersin varsada...

14. 26 Aralık 2009
  15. Zehranur

Zehranur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    84
    Ödül Puanları:
    113
    Kendi kendine vesvese yapiyorsun üzerine düsüntükcede artiyor, fazla düsünmeden yapman gerekenleri yap kim ne derse desin :)

16. 26 Aralık 2009
  17. fransa159

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    acaba bişeylerin üzerine gitsem hani önlerde otursam daha çok söz alsam derste yada kalabalık ortamlara girmeye çalışsam kaçıyorum çünkü o zaman rahatlar mıyım atarmıyım üzerimden bu durumu acaba ?CADIARZU

18. 26 Aralık 2009
  19. SalvaMea

SalvaMea Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bende ileri derecede sosyofobiydim.Bir markete gidip ekmek almak bana ölüm gibi gelirdi.

Bir sene boyunca evden çıkmadığım oldu.Sonra kendi kendime üstesinden gelmeye başladım.

Karşımdaki insanları çok fazla gözümde büyüttüğümün farkına vardım,bir ortama girdiğimde derin derin

nefes alıp "kendine güven" diye tekrarlardım.Herşey insanın beyninde bitiyor ve istedikten sonra

başarılmayacak şey yok. ınşallah üstesinden gelirsin :)