Sosyal zararl st komum !!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve EcinniliBarones tarafından 7 Ekim 2009 başlatılmıştır.

7 Ekim 2009
    Konu Sahibi : EcinniliBarones
  1. 3 ay önce sakinlik dinginlik ve huzur arayışıyla taşındığımız evimizde üst komşu kabusu başladı.
    oturduğum apartmanda emekli öğretmenler, çocuksuz aileler var. evi verirken aranan kriterlerde bu zaten. herkes sessiz sakin deniz kenarında huzur içinde evinde oturur kimsenin kimseye gürültüsü olmaz. ne yazıkki üst katımız satıldı.gelen aile sanırım sosyal yaşam anlayışından,eğitiminden oldukça uzak hödükler.. ufak çocuk resmen topukları üzerinde koşuyor hiç durmadan. sürekli dolap kapakları açılıp kapanıyor . baammm gümm sesleri. yetmiyor sürekli bişeyler kırılıyor. balkonumda sakızlar çekirdek kabukları . camlarda ne olduğunu anlamadığım zivt gibi şeyler. televizyon son ses.. ya anlatılırı gibi değil!
    dün gece delirdim yukarı çıksam kavga edicez, bende duvara vurdum. 10 dk sonra kapı çaldı. siz mi duvara vuruyorsunuz diyor adam bana. evet dedim. böyle duvara vurulurmuymuş varsa bi sıkıntım çıkıp rahatsız oluyorum demeliymişim. onlar zaten çocuğu ailece tutmaya çalışıyorlarmış ben duvara vurdum diye çok gerilmişler !!
    tutmaya çalışıyo musunuz dedim iyi o zaman sorun yok iyi geceler dedim kapadım yüzüne kapıyı. çünkü daha ağzımı açsam fena yaparım.
    balkona attıkları çöpleri bilmemneleri tamam o günde bir iki günde bir temizlenir ona bişey demem. ama her gece 24'e kadar tepemdde gürültü istemem ben ya..
    hem suçlu hem güçlüler delirdim ben :eek:klava:

şimdi kafam takıldı. ben duvara vurdum ki az bi düşünsünler diye. ama adamın savunma neden çıkıp sölememişimde duvara vuruyomuşum. yok böyle bişey ya cinlerim tepemde kötükedihüso

Son düzenleyen: Moderatör: 7 Ekim 2009
  2. 7 Ekim 2009
  3. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    malesef apartman hayatı böyle işte.......
    birinin gürültüsü biter birinki başlar........
    cinlim aslında gitip kapıdan söylemen daha iyi olurmuş.......ama
    anlattıgın kadarıyla pekte susucaga yada rahatsız ettik deyik utanıp sıkılacakları da
    yok........
    sanırım sen kapıyada gidip susun artık.yeter diyeceksin......gibide geliyor........
    adamın senin kapıya gelmeside hoş degil.......

anlıyana ha kapı zili ha duvar sesi........ama anlıyana oda......

4. 7 Ekim 2009
  5. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    ışiniz zor gerçekten...
    bu tip şeyleri tatlılıkla halledebilirseniz,halledersiniz,
    onun dışında gıcıklığına yapmaya devam ederler vallahi...
    baktınız olmadı zabıtaya şikayet edersiniz,
    ya da binedaki tüm kat maliklerinden imza toplarsınız,
    belki o şekilde düzene girer...
    sevgiler...

6. 7 Ekim 2009
  7. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    aaah ahhh sen onu bana sor canim..
    ust komsum sozde yasli kari koca.
    ne yatmak bilirler ne kalkmak bilirler. gum gum gum surekli. camdan ne oldugunu bilmedigim seyler silkeler camim acikken ustelk. e kulaklari duymuyor tv son ses izleniyor.
    bazen delirip son ses muzik aciyorum. hic takmiyorum onlari da. sonra bakiyorum bir kac gun tik yok.

8. 7 Ekim 2009
  9. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    canım bundan sonra çık kapısına söyle.. anlamazlarsa polise haber ver onlar bir görünsünler.. bizim de başımıza gelmişti polisle çözmüştük olayı...

10. 7 Ekim 2009
  11. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşın dediği gibi zıttına gitmemeye çalış....

benim üst kat komşum vardı 5yıldır...

bizdede aynı sorunlar yaşanıyordu...

bende sakin yaklaşamadım ve olaylar dahada tersine gitti...

kavga gürültü derken şuan aldı başını gitti...

iyi de oldu....

inşallah gelen gideni arttırmaz.......

12. 7 Ekim 2009
  13. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.561
    Ödül Puanları:
    463

ay dejavu yaşadım aynı şey tıpatıp aynı şey benimde başıma geldi, en sonunda eşim saat 1 dayanamdı yukarı çıktı, ne dese beyenirsin, neden duvara vurmuşmuşuz, aşağıya inip kavaga etcekmişte arkadaşı tutmuşmuş, pabucumun erkeği
    :mymeka::mymeka:

hem suçlu hem güçlü, sanırım salak salak bize yapılan piskolojik işkenceye ses çıkarmadan razı olamamızı bekliyor, şimdi sırf üst kattaki tek hücreli yaratıklar yüzünden evden çıkmayı düşünüyoruz, bi tonda masraf yapmıştık emek vermiştik bu eve, ev sahibide süper ama gel gör ki komşu normal olmayınca huzur olmuyor:gitme::gitme:

14. 7 Ekim 2009
  15. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.561
    Ödül Puanları:
    463
    ay bide iftirası var, tüm gece otururlar gürültü patırtı sabaha kadar, oğlum bunların gürültüsünden zırt pırt uyanıyor, huzurla uyuyamıyor çocuk bide ne dese beyenirsin benim oğlum gece 5 de gürültü yapıyormuşta onlar uyanıyormuşmuş, yalana bak ya ağzım açık kaldı çocuk 9 yatar 7:30 da kalkar, 5 yaşındaki bi çocuğa iftira atacak kadar düşük insanlar yani:mymeka:

Son düzenleme: 7 Ekim 2009
  16. 7 Ekim 2009
  17. ya sormayın ya adam bana hesap soruyor. ekonuşurken ellerini bi kullanması var ki. hani gerizekalı var karşısında. sanki onu rahatsız eden benim. diyoki çıkar yukarı rahatsız oluyosanız rahatsız oldum dersiniz duvara vurulur mu öyle bilmem ne . vallahi anneme üzülüyorum. ben yine katlanırımda ,annem huzur istiyor artık. şehir merkezinden kaçtık gürültüsünden kalabalığından. geldik sahil kenarına dedik huzur var burda herkes sessiz sakin. ama direk tepemizden başladı kabus.. sanırım panoya bi yazı yazıcam devam ederse . yöneticiye şikayet edicem. en son artık zabıta.. yoksa zehir edicek bu görgüsüz insanlar bize hayatı...

18. 7 Ekim 2009
  19. Nergis26

Nergis26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3.271
    Ödül Puanları:
    163
    cnm birincisi çocuk her sesi yapabilir maalesef bişey diyemessin benim kızım da gece yarısı bas bas bağırarak ağlıyo belki 3kat altım bile duyuyodur hemde saat 3-4-5 napabilirimki..benim üst katımda da ufak 2çocuk var 12ye kadar deli gibi koşarlar tepinirler, kızım hasta diilse hiç şikayet etmem ama bi şikayetim olursada kapısına çıkar kibarca sölerim ilişkiler bu şekilde yürür..duvara vurman çok yanlış bi davranış haklıyken haksız olmuşsun sen eşin dostun seni üzünce kafalarına mı vuruyosun kızma ama gerçek bu..
    ikincide ses hariç diğer rahatsız etme olaylarında kesinlikle yöneticinizle görüş ve uyarmasını söyle apt kurallarını yetkili birinden duyarsa daha dikkat eder