Soya sosu nasl kullanlr

Konusu 'Yemek Tarifleri' forumundadır ve kelebek1238 tarafından 9 Kasım 2008 başlatılmıştır.

9 Kasım 2008
    Konu Sahibi : kelebek1238
  1. kelebek1238

kelebek1238 ANKARA = AŞKIM... Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar soya sosu nasıl kullanılıyor ve nasıl bır tat katıyor...:1no2:
  2. 9 Kasım 2008
  3. Elis

Elis Guest

bak bu guzel soru iste....bende hic cesaret edemiyorum ama kulllananlar nefiz oldugunu soyluyo....denemek lazim...tabi ilk esime yedircem.....10 dakka icinde bise olmazsa bende yerimkötükedihüso
  4. 9 Kasım 2008
  5. xsxevvall

xsxevvall Üye Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    ben soya sosunu çoğunlukla tavukta kullanıyorum,ama dikkat çok tuzlu olduğundan kullanırken tuz atmayın yemeklere birde çok fazla kullanmamak gerek görüntüsü kararıyor çünkü, mesela 1kg tavuk için bir çay bardağı yeteli oluyor.lezzetli oluyor tavsiye ederim.
  6. 9 Kasım 2008
  7. asunagi

asunagi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    soya sosu tavuk ve etlerde iyi oluyo.yemek poişince soya sosundan az katıyorum sonra ocağın altını kapatıyorum.soya sosu tuzlu olduğu için tuz olayını ayarlamanız lazım.kocam makarna sosuna bile katıyo.güzel tat veriyo tavsiye ederim
  8. 9 Kasım 2008
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ben hiç kullanmadım ama eltim soya sosunu tavukta kullanıyor..
    mithiş bir tadı oluyor..
    soya sosuyla marine edilmiş tavuk göğsü buharla pişiriyor..
    gerçekten harika..cokacimcoook
  10. 16 Kasım 2008
  11. arkadaşlar biz çakma soya sosları alıyoruz.orjinal soya sosları çok pahalı.tadı çok yoğun ve tuzlu. soya sosu tavuk sote ve makarnalarda güzel oluyor.zaten kırmızı et tadına benzediği için kırmızı etlerde pek kullanılmıyor.
  12. 16 Kasım 2008
  13. Elis

Elis Guest

yani tavugu soya sosu ile harmanliyosun kizartiyosun,o kadar,,,,,
  14. 16 Kasım 2008
  15. birçok çeşidini yapıyorum:
    tavuk göğsünü küçük küp küp doğrar soya sosu 2 diş sarımsak biraz tuzda 1-2 saat marine ederim sonra tavada sotelerim içine iri doğranmış biber ve domates eklerim. yine pişerken soya sos eklerim
    panelik hazırlarım gene tavuğu sarımsak soya sosu ve tuz eklediğim sosta 1-2 saat bekletir sonra pane harcına bulayıp (galeta unuda olabilir) kızartırım.
    mantarlı domates biber biraz soğanla sote yapar ğişerken içine bolca soya soyu ilave ederim.
    ızgara yapçaksamda aynı sosta tavuğu bekletirim. fırında patetesli tavuk yaparım servis ederken tavuğa ve dekor olarak tabağa soya sos dökerim.cokacimcoook
    ama püf noktası sarımsak dene bak görceksin.tavukta sarımsak sarımsaklığını yitiriyor bambaşka bir tat veriyor. bak canımı istettin şincik:utangac:
  16. 16 Kasım 2008
  17. Elis

Elis Guest

hamaratli hatunsun sen anladiiim:lepi:tamam guzelim bu tariflerini ,tarif defterime yazdim ilk tavuklu menumde bu tariflerden birini deniycem...tesekkur ederim,canikoma.s.
  18. 16 Kasım 2008
  19. :utangac:bacım ukalılık etçem ama mutfakta çok başarılıyım çokta meraklı tariflerimi paylaşmaya açığım benim için zevk..ne zaman istersen buralardayım:eek: