Soya sütü

Konusu 'Güncel Diyet Haberleri' forumundadır ve jujaaa tarafından 9 Mart 2010 başlatılmıştır.

9 Mart 2010
    Konu Sahibi : jujaaa
  1. jujaaa

jujaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar soya sütü göbek eritmek için çok yararlıymıs internette bi yazı okumustum bunla ilgili. ayrıca soya sütü içeren içeceklerde etkiliymis. hiç soya sütü deneyen oldu mu???? ve marketlerde var mı?:S

2. 10 Mart 2010
  3. C4N4N

C4N4N Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet bende okudum ama denemedim

Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak isteyenlere müjde. Amerikalı bilim adamları her gün düzenli olarak soya sütü içeren içeçekler tüketmenin, göbek bölgesindeki yağlanmayı ortadan kaldırdığını ortaya çıkardı.

Alabama Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, soya sütü fazla şekerin yağa dönüşmesini engelleyerek günlük olarak alındığında karın bölgesindeki yağların erimesini sağlıyor. Araştırmayı yürüten uzmanlardan Dr. Daniel Christie, soya sütlü içeceklerin karın bölgesindeki yağları engellemesine bağlı olarak kadınların kalp ve diyabet gibi rahatsızlıklara yakalanma riskini de azalttığını belirtti.
    Kaynak

Son düzenleme: 10 Mart 2010
  4. 11 Mart 2010
  5. jujaaa

jujaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet ama soya sütü nerde satılırrrrrrrr

6. 19 Mart 2010
  7. Derin__Su

Derin__Su derin sular ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    118
    Ödül Puanları:
    163
    soya sütü organik marketlerde bulunabilir... günlük alisveris yapilan marketlerde olmaz
    halk soya sütüne yabanci ve biraz pahali oldugu icin...

tadi baslarda pek güzel gelmiyor kivami koyu cnkü, sonra sonra alisiyorsun..

Blossom21 bunu beğendi.
  8. 22 Mart 2010
  9. YaSNuR_N

YaSNuR_N Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hmm almanyada marketlerde cikolatali soja sütü satiliyo tadida ayni cikolatali süt gibi :) hemen alip icmek lazim..

10. 22 Mart 2010
  11. BsRNzM

BsRNzM SuDeNiZiM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar soya sütü tüm büyük marketlerde satılıyor 1 litrelik paketi 7 8 tl arası bişeydi
    banada doktorum hamileyken beslenme düzenimi çok begendiği için extra tek söyliyebilecğeim soya sütü olur demişti hamilelerde yurt dşında çok içiliyormuş ama göbek eritme konusunu ilk defa duydum
    sizlerde işe yararsa bende denerim artık :)

12. 23 Mart 2010
  13. meserisra

meserisra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar soya sütünü evde kendinizde hazırlayabilirsiniz ben daha önce derya baykalın programında izlemiştim sertap erener içiyor o anlatmıştı yapmanız gereken şu soya fasulyesini alıyorsunuz akşamdan ısltıyorsunuz bol suda sonra onu haşlamadan robottan geçiriyorsunuz ve suyunu süzüp içiyorsunuz yapıp dıolapta da saklayabilirsiniz ve faydaları da çok fazla madem göbek eritiyor denemeye de değer

14. 27 Mart 2010
  15. Pink7

Pink7 ヅ 웃♥♥♥유 &#1 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bilgi için teşekkürler

16. 28 Temmuz 2010
  17. ifsumnadial

ifsumnadial Rütbem Yok:) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    ben hergün iciyorum soya sütü cünki inek sütü icemiyorum.bana göbek eritiyomu bilmiyorum valla 20 kilo verdim ama göbegim hala duruyo hergün soya sütü icmeme ragmen:)))))soya sütü cok saglikli kolestrolsüz falan ama yag orani yüksek her nekadar bitkisel olsada.ama günde bir bardak icilmesi gerekli fazlasi iyi degil.soya sütü sade ilk deneyenler icin kötü bir tat gelebilir ama ona ragmen icilirse ictikce yesil cay gibi mükemmel bi tat haline dönüsüyo.ayrica soya puddingleride var cok tatlilar hmmmm tatli krizine giren onunla ihtiyacini giderebilir hem kilo aldirmaz hemde saglikli

18. 17 Ağustos 2011
  19. ebrutolga

ebrutolga FByiÇekemynAntenBağlatsın Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    61
    Soya sütü migrosta satılıyor arkadaşlar. İstersen normal boyutta kutu sütü gibi olanı var istersen de çocukların içtiği tek öğünlük kutularda var.. tadı çokta kötü değil içilebilir yani :KK61: