Söylemeli miyim?

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve zeynep_tuana tarafından 15 Şubat 2010 başlatılmıştır.

15 Şubat 2010
    Konu Sahibi : zeynep_tuana
  1. zeynep_tuana

zeynep_tuana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben üni okuyorum yurtdisinda okul bitince sözlümle evlenmeye karar vermistik.. ancak derslerim iyi gitmezse yani bu aralar girdigim sinavlari kaybedersem dügünü seneye kadar ertlemenin bi anlami olmadigini ve bu yaz yapacalim diye konusmustuk birlikte.. ama benim bu sinavlara 1sene sonra tekrar girme hakkim var ve bu süre icinde üst siniftan devam edebilecegim... simdi düsünüyorum sinavi kaybedersem sözlüme söylemeyim diye cünkü kaybettigim halde okula devam etmemin mantiksiz gibi görünmesini istemiyorum ama ona yalanda söylemek istemiyorum..
    kafam cok karisik bilmiyorum ne yapayim?
    sonavlarimi kaybedersem söyliyeyimmi yoksa saklayip yalanmi söyleyeyim kazandim diye?

biliyorum hos degil ama ne yapayim..hem sinavi kaybedip hem devam etmek nasil görünür?
    okul süresi toplam 3 sene diye okul bitene kadar bekleyelim diye anlasmistik en basta (simdi 2.senem ama bölümümde 1.sinif..ben gecen senede baska bir bölüm okuyordum bu sene degistirdim..) dügün yaptigimizda okul tamamen bitmis olsun diye istemistik.. ve o bir an önce gelmemi istiyor bende ayri kalmak istemedigim icin dersleri kazanamzsam bu yaz evlenelim demistik .. ama ben ne olursa olsun okulumu bitirmek istiyorum yani gidebilecegim yere kadar gitmek istiyorum..

oda diyor hakkinda hayirliysa olur zorlamanin anlami yok kismetse bitirirsin diyor.
    ha suda var kesinlikle bana karismiyor yani baski yapmiyor.. senin kararin diyor bana.. ben sana biraktim diyor.. okumak istiyorsan oku istemiyorsan gel ben herzaman hazirim diyor..
    ama ben elimde imkan varken evlenmeden önce okulu bitirmek istiyorum...

simdi ben dogruyumu söyleyim yoksa istemeyerekte olsa(icim hic rahat degil ama bunu yapmak zorunda gibi hissediyorum kendimi) yalanmi söyleyim?

kusura bakmayin uzun oldu :S

2. 15 Şubat 2010
  3. frseker

frseker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    66
    Ödül Puanları:
    113
    oncelikle okulunu bitir, meslegini eline al..dunyanin binbir turlu hali var canim..

4. 15 Şubat 2010
  5. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    okulunu bitir gidebileceğin yere kadar git

sonra evlen

sakın yalan söyleme. açık açık söyle okulumu bitirip sonra evlenmek istiyorum de. belkerse hoş beklemezse kendi bilir

6. 15 Şubat 2010
  7. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Okulunu bitir. Erkeklere bakma sen, bazilari kadinin meslegi olmus olmamis umursamazlar. Ama hayat senin hayatin. Allah göstermesin, evlendikten sonra sorun yasasaniz, bir ayrilik olsa, ortada mesleksiz kalacaksin. Sonra keskeler, pismanliklar ahlar vahlar.. Bence okulunu bitir canim. Sonra evlen. Yada evleneceksende okuluna devam et. Bir sinavi kaybettin diye, niye birakasin okulunu, 40 yasinda adamlar disardan ünv bitiriyor, senin yasinda genc.

8. 15 Şubat 2010
  9. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bitir bitir. az kalmış zaten...

10. 16 Şubat 2010
  11. zeynep_tuana

zeynep_tuana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar okulu bitirmekte ben kararliyim zaten.. zannedersem kendimi tam ifade edemedim.. benim demek istedigim eger sinavi kaybedersem bunu ona söylemelimiyim yoksa bilmesin ben gectim deyim ona yani bu yalani zaten okulu bitirmek istedigimden dolayi söylemek zorunda gibi hissediyorum kendimi

12. 16 Şubat 2010
  13. asil0508

asil0508 Guest

ne olursa olsun bence asla yalan söyleme :eek:lmaz:

14. 16 Şubat 2010
  15. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    madem sana baskı yapmıyor, sen nasıl istersen öyle olur diyor niye yalan söyleyesin ki.CADIARZU
    bunları söyleyen insana ben böyle düşündüm dersen o da saygı duyar zaten.

16. 16 Şubat 2010
  17. bourtlen

bourtlen hayallerimi kutuladım... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yalan söyledıgınde bir sene devam ettirmek zorundasın
    yalanda yalanı doğurur
    sonunda öğrenirse sevgilindende olursun

18. 16 Şubat 2010
  19. OFFPOFFF

OFFPOFFF çok özledim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    yalan söylemen çok mantiksiz olur..yalan söylemeni gerektirecek bir durum göremedim ben..gerçi ne kadar zor durumda olsan yine yalan söyleme derdim..en az bizler kadar farkindasindir yalan söylemenin kötü bir şey oldugunun..o yüzden sen dogruyu söyle..gerekirse erteliyin düğünü..okulun bitsin önce..