Söylese bir dert,söylemese başka dert,sizce ne yapsın?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve enise35 tarafından 6 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

6 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : enise35
  1. enise35

enise35 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar benim sizlere bir sorum olacak..
    Canım kadar sevdiğim arakadaşım boşanıyor...eşiyle ilişkisi zaten tamamen bitti 1 yıl olcak ama dava devam ediyor...Çocukları yok..
    Bu arakadaşım gecen gün biriyle tanısmıs...Ve cok güzel anlaşmışlar..Ama cocuk bekar ve arkadasımla aynı yastalar...Buraya kadar hersey cok güzel fakat arkadasım ona boşanmak üzere olduğunu söylememiş..Bekar sanıyor çocuk..
    En önemlisi de cocuk la aynı ilçedenmişler ama çocuk bilmiyor sadece arkadasım derinlemesine sorup sorusturunca anlamıs..Fakat cocuğa birsey söylememiş..
    Şimdi cocuk arayıp soruyormus tekrar görüsmek istiyormus...
    Arkadasım da durumumu söylersem beni bırakır diyor...Çünkü cocuk bekar bide aynı ilçeden oldukları için kızın dul olmasını kaldıramaz ve arkadasımı bırakır diye düsünüyor...
    Şimdi cok zor durumda o da cocuğu sevmiş...
    Napsın bu kız acaba,söylese bi dert söylemese başka dert...Beklesin diyorum ben biraz ama bilmiyorum...
    Siz ne diyorsunuz kızlar???

2. 6 Mayıs 2010
  3. LiLithy

LiLithy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Söylemesi lazım. Ben seven insanın elalem ne der muhabbetlerine kulak asmaması gerektiğini düşünüyorum eğer arkadaşınızın görüştüğü kişi onu seviyorsa bırakmaz eğer bırakırsada gerçekten sevmiyordur.söylesin ve bu sıkıntıdan kurtulsun hayırlısıysa olur zaten.

4. 6 Mayıs 2010
  5. XOXzlem

XOXzlem İNŞALLAH BİR GÜN........ Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    196
    söylemesinin dışında kesinlikle bir seçenek yok benim için..eninde sonunda öğrenilicek bir durum ki öğrenilmese bile doğru değil..empati yapmak lazım,hoşuna gidermiydi arkadaşının..
    eğer gerçekten seviyorsa bunu sorun etmez zaten..

6. 6 Mayıs 2010
  7. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    İllaki duyulacak bir hadise bu.Arkadaşınız baştan durumunu belirtmeliydi.Fazla görüşmediler sanırım.Önce bir eşinden tamamen ayrılsın sonra da o adama durumunu izah etsin.Adam bir kere arkadaşınız evlenmiş boşanma aşamasında biri diye ondan vazgeçmez,ama onu kandırdığı için ilişkisini tamamen koparabilir.
    Hem eşinden ayrılmadan yeni birinden hoşlanması pek de sağlıklı olmaz.Sığıncak bir liman ararken yanlış bir karar verebilir.Yanlış adamı seçebilir.

8. 6 Mayıs 2010
  9. SEYDAFERHAT

SEYDAFERHAT bєn∂є уєяin &# Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146

Arkadaşınızın daha geçen gün biriyle tanıştığını ve iyi anlaştıklarını söylüyosunuz snrada seviyo diyosunuz..
    Nasıl emin sevdiğinden? Sevgi hemencicik oluşan bişeymi?
    Bence değil sevgi o kadar kolay değil..
    Karşısındakini kandırmamalı..
    Sonunda mutlaka öğrenicek karşı taraf. Arkadaşınızdan duyması daha iyi..
    Bırakıcaksa da bıraksın.. Uzatıp dha fazla yıpranıp işkence haline getirceğne bu söleme durumunu şmdiden sölesin kurtulsun..
    Evlenmiş boşanmış olmasıda dünyanın sonu değil..
    Onlarda insan ve tekrar aşık olup sevebilirler sonsuza kadar bekar kalıcak değiller ya..

10. 6 Mayıs 2010
  11. davlumbazzzzz

davlumbazzzzz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Mutlaka söylemeli başkasından duyarsa daha kötü olur.Sonuçta elbet öğrenecek.ınsanlar anlaşamayıp boşanabilirler bu çok doğal bir durumdur.Ama. gizlemesi sorunlara neden olabilir bence:Herşey gönlünüzce olsun.

12. 6 Mayıs 2010
  13. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    mutlaka söylemeli...
    söylemezse ileride daha büyük yıkım olur.

14. 6 Mayıs 2010
  15. fatosbrn

fatosbrn öcükle böcük:)) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    nereye kadar saklayacakki
    mutlaka söylemeli

16. 6 Mayıs 2010
  17. gupset

gupset Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence ne yapıp edip bir an önce söylemeli ben ce enin de sonunda öğrenilecek nasıl olsa güven olmaz ise baştan sonra daha zor olur

18. 6 Mayıs 2010
  19. ege_sny

ege_sny Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    394
    Ödül Puanları:
    93
    ya canım arkadaşın boşanma aşamasında hala.. istediği nafaka tazminat gibi şeyleri etkileyebilir bu durum. eşi bu durumu kullanabilir. daha önce arkadaşımın başına geldi çünkü. adam (ki bu kişide yakın arkadaşım) arkadaşımın boşanma aşamasındayken başkasıyla yemek yerken fotosunu çektirmiş.mahkemeye verdi. kız istediği tazminatı alamadı. nafakaya talim...

diğer taraftan arkadaşın için hayat devam edecek tabiki. fakat boşandığını ne kadar saklayabilir ki. samimi bir ilişki olurmu yalan üstüne.. ayrıca boşanmış olunca ne oluyor ki.. herşey yoluna girer insanlar birbirini sevdimi..