Sözde Tatil Kazanan Biz:)

Konusu 'Bunları biliyor muydunuz ?' forumundadır ve Saruboceq tarafından 23 Eylül 2010 başlatılmıştır.

23 Eylül 2010
    Konu Sahibi : Saruboceq
  1. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Merhaba,
    Dolandırıcılığın yeni bir boyutundan bahsetmek ve sizleri bilgilendirmek istedim.
    Eşime sabah bir telefon geldi,Dedeman Otelinde 3 gece 4 gün tatil kazandınız;yarın akşam Samsun X(Samsunun en lüks oteli)Otelinde akşam çayımıza katılın,hem belgelerinizi size verelim hemde tanışalım diye..

Eşim Dedemanı geçtik,Samsundaki oteli çok iyi bildiğimizden ve sahipleriylede diyaloğumuz sürdüğünden gideriz hiç bişe olmazsa yemek yer,yemeğimizi öder çıkarız dedi..

O otelde tanıdığı müdürü aradı bilgim yok inan sadece yarın akşam seminer olarak görünüyor,salon hazırlayacağız dedi müdür.Eşim çok sağlamcıdır bedava hiç bir şeyin olmayacağını savunur bu hayatta;ki doğrudur da bu..Gitmeyelim ya boşver dedi son kararımız bu şekildeydi.

İnternetten biraz ön araştırma yapayım dediğimde bu tür olayların tamamen saldırgan bir pazarlama stratejisi olduğunu okudum.Kaldıki bizim balayı sürecinde başımıza gelmişti,Kuşadasına balayına gttiğimizde iki öğrenci bir mangal partisi olduğunu öyleyip bizi bir tesise davet etmişti.Bizde altımızda araba olunca gidelim dedik.Aman Allahım nasıl bir yerdi orası.Saldırgan satışcılar sizi çevreliyor,konuş konuş acayip bir yorgunluk.Ve sonunda devremülk satmaya çalışıyorlar.Çok zordu oradan çıkmak ve yorgunluktu..

Şimdi bugünkü tlfnu araştırınca aynı olduğunu okudum ve güldüm açıkçası,kek gibi tatil kazandığımızı sanıp gittiğimizde nelerle karşılaşabileceğimizisempatiksalakcinni

Sizinde başınıza böyle bir şey geldi mi merak ettim.

2. 23 Eylül 2010
  3. KalenderMesrepim

KalenderMesrepim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    154
    Ödül Puanları:
    153
    benım geldı
    ama benı yolda unıversıte ogrencısı durdurdu ve de ılk sorusu senede kac kere tatile cıkıyorsunuz oldu..
    bende bocaladım ama cevapladım bı kac soru sordu telefon ostedı verdım neyse aksamına aradılar..
    ben tabı bu arada arastırdım ve de ablamla gorustum onlarında basına eskısehırde gelmıs
    neyse aradılar ben reddedtım zor kurtuldum
    yaptıkları partıye davet etmek bedavaya göz boyamak ınandırmak devremulk kıralatmak tanıtımları falan super oluyormuss ama o devremulke ıstedıgınız zaman gıdemıyormussunuz ama parasını oduyormussunuz her ay onlar bı zaman verıp gelın dıyorlarmıs ama deger mı degmez ya gıdemezsen bosuna para

4. 23 Eylül 2010
  5. selence

selence Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Gülşahcım acaba sizi evden uzaklaştırmak falanmı istediler. yani devremülk olayıda olabilir ama benim aklıma ilk o geldi. Bu günlerde hırsızlık vakaları o kadar çoğaldıki..

6. 23 Eylül 2010
  7. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Bizi hep davet ederler ve hiç giymeyiz böyle olduğunu bildiğimizden.:hulya:

8. 23 Eylül 2010
  9. Saruboceq

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Fundam bu şekilde gugııla:) aratma yaptığımda hep aynı olay çıktı amasempatiksalakcinni
    Bizi evden uzaklaştırsalar buraya giremeyeceklerini biliyolar bacım bizim demir kapı aşağısı kilitleniyor akşam 8den sonra:KK3:
    3 haneyiz apartmanda eşimin halası amcası filan alt katlarımızda eşim en geç 8de gelir kapıyı kilitler çıkar,imkansız eğer öyle bi planlarıda varsa buradan duyurulursempatiksalakcinnisempatiksalakcinnisempatiksalakcinni

10. 23 Eylül 2010
  11. speedy-gonzales

speedy-gonzales Ömrüm Ömrüne Annem !! Pro Üye

Beğenildi:
    1.268
    Ödül Puanları:
    338
    arada bana da öyle telefonlar falan geliyor ama umursamıyorum :eek:lmaz:
    Önemsemek istemiyorum çünkü bende sanırım eşin gibi düşünüyorum. bu zamanda bedava kolay kolay olmaz alsanaalsanasmile:eek:lmaz:

12. 23 Eylül 2010
  13. Saruboceq

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198

Akıllı hiç bi insan gitmezki zaten,ne mantıksız araştırılacağını da düşünmüyorlar mı anlamadım..:bbo:

14. 23 Eylül 2010
  15. sevibade

sevibade Güzel Bakan, Güzel Görür Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Evet bizim başımızada geldi böyle bir olay,
    Dolandırıcılığın yeni boyutu dedim..
    İnsanlar neler planlıyorlar kolay para kazanmak için,
    Artık dolandırıcılık turizm sektörüne kadar taşınmış oldu,
    Laf cambazlığı öğrenene kadar,
    İyi bir tesisatçı yada kasap olsalar heralde daha saygı görürler insanlardan.

16. 5 Ekim 2010
  17. SaHmErAn

SaHmErAn Yusuf alim Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    198
    pazar günü eşimle yürüyüşe çıktık kızın biri anket yapmak istedi yaptırdık afyonda bir termal otelle ilgili çekilişe girceksiniz dedi kazanırsanız tesisimizde 2gece 3 gün konaklama hediye dedi.tel no istedi benimkini verdim az önce aradı işte kazandınız çeklişi bilmem kaç aile arasından seçilen şanslı ailesiniz filan dedi ee dedim işte otelde istediğiniz zaman kalabilirsiniz dedi ama ve bunun için sizi yarın akşam afyondaki otele yemeğe götürüp getireceğiz hemde bilet vereceğiz dedi inegölden afyona yemeğe götürüp getirceklermiş inandırıcı gelmedi biraz düşüneyim dedim yarım saat sonra aradı tekrar

bu arda oteli aradım bunu taşeron firmalar yapıyor dedi bu şekilde gelinen tatilde sağlanan imkan nasıl olur bilemem dedi şimdi bayan aradı siz niye yapıyorsunuz bunu dedim işte hotelin tanıtımı için siz memnun kalcaksınız ve çevrenize anlatçaksınız dedi bende yok istemiyorum hiç gelmeyi düşünmüyorum başka aileyle görüşün dedim

18. 5 Ekim 2010
  19. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    gören duyan da kastellinin kızıyla damadı sanır bunları....:hulya:
    hani çok zenginler ya herkeşlerde irtibat nomraları var haspamın boshayallersmile

bize hiç böle şeyler olmuyo, telefon edip de tooolete gidelim diyen bile çıkmadı bugune kadar :gitme: