Sözelciler yardım Sözel mi sayısal mı seçmeliyim?

Konusu 'Lise' forumundadır ve dermanabla tarafından 24 Şubat 2010 başlatılmıştır.

24 Şubat 2010
    Konu Sahibi : dermanabla
  1. dermanabla

dermanabla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    Sanırım başlığı görünce herkes heralde yanlış yazdı dedi.Hayır arkadaşlar.Yapamadığım tek ders şu an için geometri.Sözelde edebiyatta ve coğrafyada sorunum vardı edebiyatı düzelttim coğrafyada düzeliyor.Sayısaldada sorunum kimyada oda düzeliyor ama geometri 6.sınıftan bu tarafa baş düşmanım.Sözelci olucam diye haykırdım yıllarca.Dershanedeki matematikcim sözelciler ders çalışmayı sevmez sözelciden adam olmaz sende arada kaynar gidersin tm seç dedi.Ama fizik-kimya-biyoloji-mat varken tm seçmem vede fen liseleri bile artık tm seçiyor.Düz lisede sözel okumak desem bana neler anlatırsınız?İstediğim mimar sinan sinema televizyon-Galatasaray üniversitesi iletişim-odtü tarih-18 mart tarih.Bu kadar sayısal ders yapıyorken sözele neden gireceksin diyorlar.Sözel sınıfta ders işlemek mümkün bile olmaz herkes gevezedir çalışmazda şöylede böylede.Yüksek puanlı yerler istediğin içinde sözel sınıftan kazanamazsın katsayıda kalktı tm seç diyorlar.Bana yardım edin nolur ne seçicem ben?

2. 25 Şubat 2010
  3. dermanabla

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    Fikrini söyleyecek olan yok mu?

4. 25 Şubat 2010
  5. backwood

backwood Sakin ol şampiyon!!! Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    153
    canım ders çalışma kişiden kişiye değişir sayısalcı olupta ders çalışmayan var.senin istediğin bölüm sözel gerçekten sinema televizyon istiyorsan git ama değiştirirm diyorsan tm ye git katsayı konusu mullakta daha belli olan bir şey yok ki bu gidişe göre olacağada benzemiyorboshayallersmile kolay gelsin sana:lepi:

6. 26 Şubat 2010
  7. dermanabla

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    off napıcam ben ya :'( Ne zor işmiş bu

8. 6 Mart 2010
  9. limonkiz

limonkiz Ağlamam artık gidenlere ♫ Üye

Beğenildi:
    81
    Ödül Puanları:
    153
    11.sinifta bolmunu degistirebiliyorsn bence simdi kendini zorlayarak yapabilecegn bi bolum sec olmazsa degistirrsn mesela fen secersin baktin olmuyo 11de tm ye gecersn

10. 11 Mart 2010
  11. dermanabla

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    Fenden Sosyale geçiş var mı?Derdimi kime anlatsam gülüyr ya nasıl yani ya sözel ya sayısal öylemi hahahaha tepkisi alıyorum.Çok mu anormalim

12. 11 Mart 2010
  13. glaze_butterfly

glaze_butterfly yenigelinmutfakta.blogspo Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    Eğer bu bölümleri seçmek istiyorsan zaten sözel okuman gerekiyor canım.Eğer sistem değişmezse puan kırılması yaşanıcaktır.Ama hedefin bunlarsa tercihin sözel olmalı...

14. 18 Mart 2010
  15. ..eLiF..

..eLiF.. Canı Sıkılan.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    __________Dershanedeki matematikcim sözelciler ders çalışmayı sevmez sözelciden adam olmaz sende arada kaynar gidersin tm seç dedi.__________

bunu bir öğretmenin söylemesi ne acı nasıl eğitim veriyorlar bu düşünceyle anlamıyorum ve kınıyorum nasıl böyle düşünülür aynı zamanda kimin hangi bölümde nasıl çalışacağını kimse bilemez YANLIŞ! :eek:lmaz:

konuyu başka bir yere cektim ama kusura bakmayın

16. 18 Mart 2010
  17. dermanabla

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108

Malesef böyle söyledi ve bu adamın eşi edebiyat öğretmeni.Adam 40 ına gelmiş sözelcileri kötülüyor yıllardır aynı yastığa baş koyduğu kadının n olduğunu unutuyor sanırım.Benden kötüler bile tm seçiyormuş ben sözele gidersem kesin salak olurmuşum.Özel ders üstüne özel ders dershane vs ne varsa gidip alıp sınava girip yorulmuş bezmiş bir şekilde orta halli bir yere gireceğime sözele girer sadece dershaneye giderek yüksek bir yere girmek bence daha mantıklı ayrıca tmde ilgimi çeken meslek yok.Ekonomi vs çok kötü :KK43: Bana hareketli şeyler lazım hayat hareketle güzeldir hehe

18. 19 Temmuz 2010
  19. dila1

dila1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sözel son sınıf öğrencisiyim ve keşke sayısala gitseydim diyorum. ders çalışmayı seviyorsan sayısalı tercih etmelisin canım.ben çok pişman oldum. sözelcilerde pek bir meslek seçimi yok sayısalcılara göre... çok pişmanım çookkk keşke sayısala gitseydim de doktor olsaydım:bbo: