sözlümden bu nedenden dolayı ayrılmalımıyım? siz ne yapardınız?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve aynalipabuc tarafından 12 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

12 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : aynalipabuc
  1. aynalipabuc

aynalipabuc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    25 yaşındayım.babam çok sert biri....küçükken hiç birşey soramazdım hala da çekinirim,sürekli hakaret eder.herkesle kavgaya hazır.insanlarda anlıyorlar tuhaflığını.anlayacağınız sürekli psikolojik şiddet görerek büyüdüm.annemde onunla evlendiği için hiç mutlu değil.bi kere derdini dinlemez.kaşıkla verir sapıyla kusturur der....yani bir iyilik yaparsa arkasından mutlaka birşey gelirde boğazına durur insanın.annem sinir hastası gibi birşeydi...sürekli yakınan bir tip, babam ve ailesinden çektiklerini hala çekmekte olduklarını devamlı anlatır durur.yeter artık dediğimde bağırır dinliceksin diye.sonunda bende hastalandım sindirim problemleri yaşıyorum,panik atak hastalığına yakalandım...üniversite bitirdim ama dışarda çalışmaya cesaret bile edemedim.hem hastalık hem kendine güvensizlik...sürekli kavga ediyorduk nerdeyse hergün.annem bi taraftan hakaret ediyordu babam bi taraftan...sebep saçma sapan küçük şeyler..ama altında yatansa kpssyi kazanamamış olmam,çalışmamam.üzerlerine yük görüp sürekli ne olcan mesajı veriyorlardı.bu arada bi sürü isteyen olunca çalışmıyosun madem evlen dediler...hastalığımın etkisiyle hiç evlenmeyi düşünemedim başta...evlenmiceğimi söyledim.bana evlenmemenin kötü yanlarını anlatıp durdular.en sonunda biriyle görüştüm....hastalığımı tam anlatamasamda biraz biliyor.ama ailemle aramın bu derece kötü olduğunu yaptıklarının beni bu kadar etkilediğini anlayamıyor.artık suç bende mi onlardamı onu bile şaşırdım sinirli tahammülsüz bir insan oldum.bunu biliyordum aileme dedim ben evlenilecek biri değilim dedim.hayır sen yaparsın herkes senden mi iyi dediler.ikna oldum ve sözlendim.

Son düzenleme: 12 Ağustos 2010
  2. 12 Ağustos 2010
  3. aynalipabuc

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ama içimde hep bu hastalıklarla nasıl evliliği yürütürüm,mutlu olabilirmiyim düşüncesi vardı.sözlümde beni seviyor bırakma diyor sürekli anlıyor uzak durduğumu galiba.ondan bırakmadım şimdiye kadar.bugün yine kavga ettik annemlerle sebepse annem sözlüm ve ailesi bize gelicek sahur için hiç bilmediği bi böreği yapcakmış.bende dedim ki anne bilmediğin bişeyi yapma.benim bildiğim bi böreği yapalım dedim.hala konuşmaya devam etti.bende benim sözlüm ben karar veririm deyince babamda olaya karıştı bi sürü hakaret etti gitti.sonra annem başladı ölde kurtulayım ,git artık vs. o adamın başını yak dedi.bende öyle düşünüyosan asla evlenmem o insanın ne suçu var dedim.BEN YANACAĞIMA O YANSIN dedi.seni onun üstüne bi atıyım dedi.çok gücüme gitti.eğer böyle olcaksa asla evlenmek kimseyi üzmek istemiyorum ama etkilendim annemin dediklerinden.ne düşünüyosunuz?

4. 12 Ağustos 2010
  5. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    Annen ve babanın ruhsal rahatsızlıkları var .Kendini suçlamanı,kendine güveninin olmamasını,kendi hatalarını hepsini sana yüklemişler.
    Bence gayet normal birisin bu satırları yazan biri hakkında ne düşünebilirim ki kendini çok iyi ifade ediyorsun.
    sabret ve eğer sözlünü seviyorsan evlen canım..

6. 12 Ağustos 2010
  7. VivaLaJuicy

VivaLaJuicy :) Üye

Beğenildi:
    2.258
    Ödül Puanları:
    238
    Siz ne yapıyorsunuz ki aileniz bir düşman gibi davranıyor size?
    Anneniz neden sizden kurtulmak istiyor?
    Tek sorun kpss ve çalışmıyor oluşunuz mu gerçekten?

8. 12 Ağustos 2010
  9. CeYLo

CeYLo Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sözlünü seviyormusun?

10. 12 Ağustos 2010
  11. aynalipabuc

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    çok teşekkür ederim derinss . seviyorum çok iyi biri ama.inan ki gözlerimde kalbimde bir perde var sanki...destek olacaklarına hakaret etmeye devam ediyorlar.suç bende olsa bile ki emin değilim bundan bu kadar üstüme gelmelerine dayanamıyorum...

12. 12 Ağustos 2010
  13. selinayca88

selinayca88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    nıcın ayrılmayı dusunuyorsunkı sozlunle ıyı ol onun kıymetını bıl ve o evden kurtul kendı duzenıne bak herkese ınatta mutlu ve huzurlu ol bu kadar basıt kendı kendını ıylestırmeyı bıl...

14. 12 Ağustos 2010
  15. aynalipabuc

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ne yapıyorum drseniz pek bişey yapmıyorum...gayet ahlaklı biriyim insanlara karşı...yardım severim..hırszılık yapmam arsızlık yapmam.ancak şu huyum belki kiii bunu onlardan aldım.... istemedende olsa tersleyerek cevap veriyorum...ama bu onların tavırlarına olan bi tepki...

16. 12 Ağustos 2010
  17. selinayca88

selinayca88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende nısanlıma ılk basta alısamadım ama su anda cok sevıyorum severek nısanlananlar bıle bazen ıkılem yasayabılıyorlar....

18. 12 Ağustos 2010
  19. life_city

life_city 22.11.2009 evlendik :) Üye

Beğenildi:
    137
    Ödül Puanları:
    153
    bi psikoloğa gitseniz yardım alsanız.
    sizde kendinizde eksiklikler görüyorsunuz
    biz burdan bunu anlayamayız