Sözlüyüm ama başkasına aşığım :((

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve tokat tarafından 28 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    28 Şubat 2009
    Konu Sahibi : tokat
  1. tokat

tokat Seninde Aşkın Yalanmış Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar merhaba,sıteyi kısa süredir takıp edıyorum.Lütfen banda bı akıl verın,öyle ıhtıyacım var ki...

ağustosta sözlendım,severek ve ısteyerek oldu.Nisan ayında nişan,hazırandada düğünümüz var.

mahallemızın gecnlerınden bırı altı yıl once arakdaslık teklıf etmıstı,kabul etmemıstım.sonrasında zaten onemsemedım hiç.fakat bırkaç ay once bana hala asık oldugunu soyledı ınternetten.konusmak ıstemedım kaçtım,öyle böyle muhabbetımız sürdü ve ben sımdı onu sevıyorum.Sözlüm iyi bi ınsan fakat anlaşamadıgımız konular var,tartısmalarımız oluyo,kıskanclık,fıkır uyusmazlıgı guvensızlık... sözlum bıraz gerı düşünüyo coğu konuda,aıle yapılarımız farklı,benı cok rahat ve sıramrık buluyo o yuzden.Bir kez ayrılmaya kalktık aılemle konusmuş ağlamış ayrılamam demiş ve tekrar barıstık.Ama allah bılıyor ya ıcımden ne öpmek ne sarılmak ne elını tutmak gelıyor,hepsı bıttı içimde.Aılemde bı yönden ıstemıyor ayrılmamı,cunku ben 18 yasında sözlenmiş 9 ay sozlu kalıp ayrılmıstım daha once.bu ıkıncı oldu.cevrenın tepkısını düşünüyor.Sevdıgım kişi ile görüşüyoruz,ayrılıcam dıyorum,ıstıyorumda ayrılmayı.

Ama nasıl olcak bılmıyorum,cok büyük bi günahın ıcersıne gırdım,yaptıklarım herkese zarar bılıyorum,ama engel olamıyorum.

Allah kımseyi ikilemde bırakmasın :KK43:(

Acil cevaplarınızı beklıyorum,nolur

Son düzenleyen: Moderatör: 9 Nisan 2009
  2. 28 Şubat 2009
  3. mavi melek1907

mavi melek1907 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kusura bakma ama güzelim diyecek bişe bulamıyorum severek sözlenmişsin bi baskı falan yok ne diye diğeriyle görüşürsün +acaba bütün bu kusurlar sözlündemi sana güvememekte çok haklı yazık o çocuğa.

4. 28 Şubat 2009
  5. XOXzlem

XOXzlem İNŞALLAH BİR GÜN........ Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    196
    canım en kısa zamanda ayrıl derim anlattıklarına göre...
    böyle kötü temelle atılan evliliklerin sonu yok,ve çok daha zor durumlarla karşılaşırsın...
    çevre tepkisi dediğin şey çok başka sırf ayıp olucak diye evlenilmezkii..
    birde benden sana tavsiye bir dahaki sefere çok iyi düşün ve zaman tanı kendine..
    sözlenme, evlenme vs konularda...
    sanırım sen daha hazır değilsin çünkü...

6. 28 Şubat 2009
  7. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    .canım sözlünende yazık sanada yazık..
    ya söz yüzüğünü atacaksın yada devam edeceksın o ınsanı unutarak..
    şöyle düşün o kişi sana yasak olduğu için böyle aşıksın işte..
    ama emınım onlada bir olunca onunda muhakkak kötü yanları oldugunu göreceksın..
    ama iş sende bitiyor.

8. 28 Şubat 2009
  9. ozebus_41

ozebus_41 KocişininBöcüğü Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    mantıgınla duygularını bır arada kullanmayı ögrenmelısın bence canım...

10. 28 Şubat 2009
  11. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.077
    Ödül Puanları:
    488

Çok hızlısın be güzelim:nazar:

Nişanlamadan sözü at.
    Madem sevmiyosun başkasına aşıksın..
    Anlattıklarına görede sağlıklı bir evliliğiniz olmucagıda ap aıck ortada:icecream:

12. 28 Şubat 2009
  13. cloudy

cloudy en iyi koca ölü kocadır:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    çevre ne düşünür etraf ne der diye düşünecek olursan eğer evlenmen gerekir
    ama kendin için yaşıyorsun başkaları için değil
    etraftan ne derler diye düşünmek yerine daha doğru kararlar almalıydın
    neyse geçmiş zaten sözlenmişsiniz
    uyuşmadığınızı düşünüyorsan işi fazlaca uzatıp nişan boyutuna getirmeden ayrılman lazım
    kimin ne dediğini umursama insanlar konuşur konuşur durur
    her kafadan bir ses çıkar insanları memnun etmek mümkün değil her zaman
    o yüzden nasıl bir hayat istiyorsan kimi seviyorsan önce güzel bir karar ver
    daha sonra bu kararı ailene anlat ve onları böyle daha mutlu olacağına ikna et
    ve asla pişman olma....

14. 28 Şubat 2009
  15. myflowers

myflowers biroyana birbuyana salla Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bencee kımsenın gunahına gırıp pişmalık yasayacagın bır evlılık yapma derımdaha sonra bu ısten hem sen zararlı cıkarsın hemde basklarını zararlı cıkartısın
    hayat ınsana bır defa verılıyorr ve bızz bu hayatı okdar basıte alıyoruzzkııı bır cana kıyabılecek kadar ve bır omur boyu bı boynu yere egdırecek kadar bastıe alıyoruz sana yazacagım tek seyyyatacagın bır ımza senın omrunu degısmeye yetıcek cok ıı dusun ınsan bı kez dogarr ve yapacagı bı yanlsıını bedelını omur boyu oder

Son düzenleme: 28 Şubat 2009
  16. 28 Şubat 2009
  17. EU2

EU2 Guest

Bildiğin halde neden sözlendin hiçmi tanımadın hemen körü körünemi sözlendin?? birkere bir sözlülük geçmiş başından ve biliyorsun nasıl tanıman gerektiğini karar verip öyle yüzüğü takmalıydın... Bence sen sözlünle kavgalıyken yada nebilim tartışırken bu diğer çocukla konuştuğunda sana olan ilgisini gördüğünde etkilendin ve yeni bir heyecana doğru sürüklendin hani derler ya yasaklar cezbeder imkansızlar aşık eder diye işte öyle çünkü zamanında bu çocuğunda teklifini kabul etmemişssn.. yok hayır şimdi mantıklı düşünüyorum sözlümü istemiyorum diyorsan, ozaman lütfen sözlün'e haksızlık yapma ve o hayatındayken sakın olaki yanlış şeyler yapma yüzüğünü çıkar ve ne yaşamak istiyorsan ondan sonra yaşa.. ve şu çevre neder çevre bunu der lafındanda geç artık çevre içinmi sözlendin çevre içinmi evleniyorsun?? kapını kapattığında çevremi olucak o dört duvar arasında?? şunada deynimeden edemicem " bu msn'de konuştuğun çocuğada akıl sır erdiremedim yani senin sözlü olduğunu biliyor seni seviyorum diyor ve seni etkilemek için elinden gelen şeyi yapıyo yakın davranıyor sözlü olduğunu bildiği halde" CADIARZUbence mantıklı düşün yerimseniben

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Şubat 2009
  18. 28 Şubat 2009
  19. EU1

EU1 Guest

belki de başkasına aşık diilsindir?
    sözlünün kimi hoşlanmadığın huylarını farkettikçe diğer kişiye kendini yakın hissediyosundur.. belki sözlü olmasaydın bile diğer çocukla ilgilenmicektin? veya o çocuk olmasaydı da sözlünden soğur muydun? bunların hepsini hesaba katarak bi karar vermen lazım; kaldı ki 2. sözlenmen bu.. çevre ne der kısmını geçelim, annen baban ne der.. bizim kız ne yapıcanı şaşırdı, bi ayar tutturamadı der heralde..

ozebus_41'e katıldığımı belirterek, mantığı katma konusunda biraz daha hassas davranmanı önererek mesajımı biiriyorum.. sevgiler..

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Şubat 2009
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.